Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 23. března 2023 Ivona

Jágrův rekordní gól nestačil. Lídr vyhrál i derby, Sparta zdolala Kometu

  17:20aktualizováno  23:09
Hokejová extraliga ve 39. kole lákala hned na dva velké šlágry. Vedoucí Pardubice přemohly na vlastním ledě hradeckého rivala 4:1, Sparta zase doma v atraktivním duelu uspěla nad Kometou 5:3 a poskočila na třetí místo. V důležitém utkání týmů z chvostu tabulky Karlovy Vary udolaly Kladno 4:2. Rytířům nestačila ani historická 1098. branka Jaromíra Jágra v profesionálních soutěžích, kterou hrající majitel klubu vyrovnal rekord Kanaďana Waynea Gretzkého. Litvínov i díky hattricku útočníka Nicolase Hlavy nečekaně rozdrtil Olomouc 8:1.
Jaromír Jágr z Kladna protestuje proti vlastnímu vyloučení. Čárový rozhodčí...

Jaromír Jágr z Kladna protestuje proti vlastnímu vyloučení. Čárový rozhodčí Tomáš Gerát zůstává v klidu. | foto: ČTK

Kromě vypjatých střetnutí, Jágrova milníku i olomouckého debaklu nabídlo páteční 39. kolo další pozoruhodné momenty.

Do hry se například poprvé od vypršení trestu za pozitivní dopingový test na kokain vrátil pardubický útočník Jan Mandát, který přispěl k výhře nad rivalem.

Podívejte se na parádní zákrok vítkovického gólmana Aleše Stezky:

Pravděpodobně nejlepší zákrok sezony vytáhl vítkovický gólman Aleš Stezka, který vychytal nejen nulu, ale také fantasticky v poslední chvíli hokejkou útočníka Jakuba Rychlovského.

Možná za nejvíce nervózní lze nakonec prohlásit dramatický duel mezi Českými Budějovicemi a Plzní, v němž o hromadné šarvátky nebyla nouze. Jednu takovou vyvolal tlak Jakuba Valského holí do brankáře Svobody v prodloužení, při následné přesilovce Západočeši hráli pošesté bez gólmana a se zažitou strategií počtvrté v sezoně uspěli.

Pardubický útočník Jan Mandát se po kokainové aféře vrací na led.
Útočník Plzně Jakub Pour (čelem) si vyřizuje účty s forvardem Českých Budějovic...

Motor se také v tabulce propadl na předposlední místo, ale má se 45 body čtyřbodový náskok před Kladnem, které Vary pustilo nově na jedenáctou příčku. Tam se Západočeši s bilancí dělí 47 bodů tísní mezi desátým Litvínovem a dvanáctou Kometou, kteří disponují stejným ziskem.

Naopak Olomouc klesla už na šesté místo a v elitní pětce ji střídá Plzeň. Třinec své místo mezi nejlepší trojicí „přepustil“ Spartě po porážce od Mladé Boleslavi.

Pardubice - Hradec Králové 4:1

Ve východočeském derby se opět radoval domácí tým, tak jako v předešlých dvou případech. Hrdinou Dynama se stal dvougólový útočník Tomáš Vondráček, který si obě branky schoval do posledních minut prvního a druhého dějství. Po několika šancích, které si oba týmy vypracovávaly mimo jiné v oslabeních, zužitkoval 31letý útočník bekhendovou dorážkou přesilovku – v čase 19:47.

A aby si tradičně kvalitní hráč na oslabení skvělou práci ve speciálních týmech vylepšil, přidal ve 37. minutě úspěšný zásah právě při převaze soupeře. Rozjel se, vzal si odražený puk a výstavní dělovkou jej otřel o vzdálenější tyčku do sítě. Skóre se štěstím korigoval Radovan Pavlík, a zadělal tak na drama. To ale rozmetal Lukáš Sedlák, který strčil hůl do Hykovy pobídky. Matej Paulovič ještě pečetil výhru domácích trefou do opuštěné klece.

Hradecký obránce Filip Pavlík dohrává u mantinelu pardubického útočníka Lukáše Sedláka. Souboji přihlíží útočník Mountfieldu Radovan Pavlík.

Marek Zadina (Pardubice): „Viděli jsme velmi dobré utkání ze strany obou mužstev. Hrálo se nahoru dolů, rozhodly speciální týmy. Připravovali jsme se hodně na hradecké přesilovky, protože je v poslední době využívali. Naši hráči na to byli nachystaní, pak jsme ještě ubránili čtyřminutové oslabení a sami dali góly z přesilovek. Kluci hráli velmi dobře do obrany, byla tam spousta bloků, šli si za vítězstvím. Jsme rádi, že máme tři body.“

Petr Svoboda (Hradec Králové): „Myslím, že zápas rozhodly speciální týmy. Bohužel jsme neubránili dvě přesilovky soupeře a ještě inkasovali v té naší. Soupeř měl podobné šance, které jsme měli i my, jenže my je nedokázali využít a z protiútoku dostali gól. Neproměnění šancí nás stálo zápas. Kluci to odpracovali a dřeli, ale ukázala se síla Pardubic, které zaslouženě vyhrály.“

Tipsport extraliga 2022/23
39. kolo 20. 1. 2023 18:00
zápas skončil v normální hrací době
Góly:
53:32 Pavlík (Novák)

Rozhodčí: Antonín Jeřábek, Adam Kika - Michal Zíka, David Klouček. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Zásahy brankářů: 26:22. Počet diváků: 10194

Přejít na on-line reportáž

Sparta - Kometa 5:3

Atraktivní přetahovanou hostilo v dalším rivalském střetnutí hlavní město. Trápící se Kometa svedla s momentálně nejkonzistentnějším extraligovým celkem vyrovnanou partii. Oproti dvěma předešlým sezonním setkáním však v duelu Prahy s Brnem neslavilo mužstvo, které zavítalo na soupeřovo kluziště. O vítěznou branku se v čase 57:52 postaral Jan Buchtele, jenž přizvedl Jandusovu střelu.

Utkání mělo slušnou úroveň od první minuty až do konce. Také úvodní gól zaznamenal zblízka pálící Petr Holík, jehož vybídl Luboš Horký, už ve 38. sekundě, nicméně obrana Komety zanedlouho těžce chybovala a ve 3. minutě nechala lehce projít Poláškův pas na volného Jakuba Konečného, který ve snadné pozici vzápětí symbolicky děkoval asistujícímu obránci.

Jihomoravané si vzali vedení zpět z přesilovky, kdy se mezi střelce zapsal Andrej Kollár, avšak neodtrhli se. Sparťanský kapitán v polovině utkání propálil Furcha a 23 vteřin před druhou sirénou Ostap Safin skóre otočil. Role se vyměnily, Kometa ztrátu dohnala zásluhou Horkého. To bylo stále málo. Po rozhodujícím zásahu ještě s pátým gólem přišel Roman Horák, kterému puk nesobecky před prázdnou brankou přenechal Kaše.

Miloslav Hořava (Sparta): „Byl to souboj dvou tradičních soupeřů, derby se vším všudy. Vyrovnaný zápas, který mohl vyhrát kdokoliv. Musím říct, že jsme měli štěstí, že jsme nakonec vyhráli, protože jsme určitě nebyli lepší.“

Sparťanský útočník Jan Buchtele operuje s kotoučem před brněnským forvardem Lubošem Horkým.

Patrik Martinec (Brno): „Těžko se hodnotí zápas, který mužstvo prohraje, ale narazili jsme na vynikajícího soupeře se skvělou formou. V současné době jsme odehráli výkon na hranici možností. A troufnu si říct, že jsme byli Spartě vyrovnaným soupeřem. Utkání bylo na vážkách do poslední minuty, kdy jsme mohli při troše štěstí v power play vyrovnat.“

Tipsport extraliga 2022/23
39. kolo 20. 1. 2023 18:30
zápas skončil v normální hrací době

Rozhodčí: Jakub Šindel, Lukáš Květoň - Tomáš Brejcha, Jiří Ondráček. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 19:23. Počet diváků: 12406

Přejít na on-line reportáž

Karlovy Vary - Kladno 4:2

Další důležitý souboj, další špatný start. Podobně jako proti Budějovicím minulou neděli, i teď Kladno začalo velmi špatně a s tabulkovým sousedem po 11 sekundách prohrávalo. Chyby v rozehrávce Středočechů využil Jiří Černoch, jenž rychle zakončoval z bekhendu. Na startu druhé minuty se navíc po Babkově seknutí ocitli hosté ve čtyřech...

Rytíři sice neinkasovali, leč další pohromě v osmé minutě nezabránili. Dávid Gríger těsně dotlačil puk za Brízgalu a sudí branku dodatečně uznali. Soupeř se prosazoval jen z přesilovek. Ať už se jednalo o rekordní zásah Jaromíra Jágra do odkryté branky či ránu Miroslava Indráka, vítěznou trefu si v 16. minutě připsal dorážející Vít Jiskra. Domácí navrch ještě v 53. minutě i řpes pětiminutové oslabení uklidnil Černoch proměněným trestným střílením.

Vojtěch Šik (Karlovy Vary): „V první řadě děkujeme divákům, v jakém hojném počtu přišli, protože to v této sezoně byla největší návštěva. Je vidět, že nám to svědčí, když je plný barák. Hraje se o trochu lépe a jak s Litvínovem, tak s Kladnem jsme před takovou návštěvou zvládli. Jsme šťastni, že jsme to dotáhli do vítězného konce. Chtěli jsme do zápasu vstoupit aktivně a hrát naší hru. Soupeř nám hned na začátku daroval gól. Ve druhé části, kdy jsme měli hodně vyloučených, jsme také měli šance a mohli zase odskočit na 4:1. Ve třetí, kdy jsme si to zkomplikovali při vyloučení pěti minut a do konce utkání, to nebyly hezké chvilky. Máme však super obětavý tým, výsledek jsme si vzali. I když jsme během zápasu dostali dvě branky v oslabení, tak to poslední na pět minut jsme odehráli výborně a Jirka Černoch to v něm překlopil definitivně na naší stranu.“

Karlovarský brankář Vladislav Habal řeší zapeklitou situaci při útoku Kladna.

Pavel Skrbek (Kladno): „Zápas charakterizuje průběh celé sezony. Jdeme do zápasu s plánem, bohužel vzal v jedenácté sekundě za své, protože chybou dáme soupeři šanci vstřelit první gól. Aby to nebylo málo, tak soupeři dáme za třicet sekund druhou šanci, kterou naštěstí nevyužil, ale za deset minut jsme udělali úplně stejnou chybu a gól už dostali. Vrátili jsme se, dali gól, začali být lepší, ale udělali další chyby a bylo to 1:3. Potom jsme se zase dotáhli, od rozhodčího jsme ve třetí třetině dostali v uvozovkách dárek pětiminutové přesilovky, abychom mohli srovnat, ale opět jsme soupeři dali šanci, aby to neměl tak těžké a dostali v přesilovce gól na 2:4. Týmu chybí absolutně jakákoliv obětavost, statečnost a disciplína.“

Tipsport extraliga 2022/23
39. kolo 20. 1. 2023 17:30
zápas skončil v normální hrací době
Góly:
0:11 Černoch
8:07 Gríger (Havlín, Rachůnek )
15:08 Jiskra (Kohout)
52:43 Černoch
Góly:
12:48 Jágr (Kubík, Dotchin)
39:21 Indrák

Rozhodčí: Jan Hribik, Petr Úlehla - Tomáš Gerát, Daniel Hynek. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Zásahy brankářů: 19:21. Počet diváků: 5083

Přejít na on-line reportáž

Vítkovice - Liberec 2:0

V Ostravě se dlouho čekalo nejen na gól, ale i na vyloučení. Faulu se ve 28. minutě jako první dopustil hostující Najman a početní převahu využil Juraj Mikuš. Slovenský bek od modré natáhl k vysoké střele švihem a brankář Kváča ji přes clonícího Kaluse hledal jen stěží.

Vítkovičtí měli zprvu navrch, hosté hru posléze vyrovnávali. Proti nim však stál perfektní Stezka, jenž s třiceti zákroky Bílým Tygrům odolal. Triumf Ridery pojistil Jakub Kotala, který se nohou dotkl Kalusovy střely z pravého kruhu. O závěrečný tlak se hosté připravili vlastní nedisciplinovaností, jakkoli ještě v posledních třiceti sekundách Krieger bezohledně fauloval soupeře hokejkou do obličeje a ze hry se pakoval o chvíli dřív.

Vítkovický útočník Petr Fridrich doráží na libereckého brankáře Petra Kváču.

Miloš Holaň (Vítkovice): „Od začátku jsme hráli aktivně, jezdily nám nohy, ale i tak to byl těžký a vyrovnaný zápas. Rozhodl asi první gól. My si pomohli přesilovkou a gól dali jako první. Klíčový moment pak byl ale taky v třetí třetině fantastický zákrok Stezky. Nám se pak podařilo dát druhý gól a tím už jsme si to pohlídali.“

Jiří Kudrna (Liberec): „Domácí byli od začátku hodně aktivní, měli hodně střel, ale my se drželi i díky Kváčovi. Je škoda, že se nám z několika příležitostí nepovedlo dát kontaktní nebo vyrovnávací branku. Mohli jsme je trošku nahlodat. Domácí pak přidali druhý gól a už to bylo těžké. Musíme pogratulovat soupeři, my bez vstřelené branky nemohli pomýšlet na body.“

Tipsport extraliga 2022/23
39. kolo 20. 1. 2023 17:30
zápas skončil v normální hrací době
Góly:
29:48 Mikuš (Lakatoš, Mueller)
47:39 Kotala (Kalus)
Góly:

Rozhodčí: Roman Mrkva, Tomáš Cabák - Marek Hlavatý, Vít Lederer. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 30:39. Počet diváků: 5557

Přejít na on-line reportáž

Mladá Boleslav - Třinec 1:0

Ještě déle než ve Vítkovicích hledali úspěšného střelce v Boleslavi. A ke štěstí většiny fanoušků se v závěru ujala nádherně umístěná střela Tima Söderlunda, která Středočechům nadělila klíčové tři body. Navíc proti Slezanům, které domácí neporazili od dubna 2021, jedenáct zápasů v řadě.

Boleslavští hokejisté si za vítězstvím šli od začátku duelu, většinu času se jevili aktivněji. Hosté měli herně navrch v závěrečné části, ovšem právě v jejím průběhu protivník v čase 58:46 udeřil a potvrdil, že pod novým koučem Jiřím Kalousem sbírá body. Ubránil se také závěrečnému ocelářskému risku bez jinak skvělého gólmana Kacetla. Vychytanou nulou se chlubil jeho spolehlivý protějšek Filip Novotný.

Brankář Olomouce Branislav Konrád inkasuje při demolici Hanáků.

Václav Pletka (Mladá Boleslav): „Byl to vyrovnaný zápas až do konce a my měli štěstí, že jsme dali gól. Podržel nás gólman, hráli jsme dobře odzadu a hráli jsme zodpovědný hokej, který teď hrát musíme. Jsme rádi za tři body.“

Zdeněk Moták (Třinec): „Zápas se mi těžce hodnotí. Těžce se dostáváme do šancí a brankových příležitostí, bylo to v domácím zápase proti Olomouci i dnes. Moc šancí jsme neměli a resultuje z toho žádná vstřelená branka. Když nedáte gól, těžko můžete vyhrávat. Podali jsme ale zodpovědný, bojovný výkon. Až na jednu situaci, která nám v závěru nevyšla, proto nebereme body. Byl to vyrovnaný zápas, šťastnější jsou domácí.“

Tipsport extraliga 2022/23
39. kolo 20. 1. 2023 17:30
zápas skončil v normální hrací době
Góly:
58:46 Söderlund (Lantoši, Pláněk)
Góly:

Rozhodčí: Oldřich Hejduk, Tomáš Veselý - Josef Špůr, Petr Šimánek. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 30:20. Počet diváků: 3362

Přejít na on-line reportáž

České Budějovice - Plzeň 3:4P

Druhá třetina se chýlila ke konci, když Vráblík napálil v přesilové hře břevno, puk se odrazil k Michalu Vondrkovi a ten jej v poslední sekundě poslal do poloodkryté branky. Budějovice se ujaly vedení 3:1. Odskočily do důležitého trháku. Jenže plzeňský risk v pátečním vyhroceném duelu zafungoval naplno...

Plzeňský brankář Miroslav Svoboda (32) chytá puk do lapačky před útočníkem Českých Budějovic Zdeňkem Doležalem (93).

Jan Schleiss zkraje třetí třetiny nejprve snížil, když puk procedil mezi ruku a tělo Strmeně. A v závěru se ke Škodě přiklonilo i štěstí, když se kotouč odrazil k Petru Kodýtkovi, jenž zblízka srovnal a prosadil se při power play. V prodloužení fauloval příliš důrazný Jakub Valský a hosté šli tradičně do zesílené převahy, kterou počtvrté v sezoně využili zásluhou přesné střely Petra Zámorského.

Indiáni si vybrali smůlu po inkasovaném gólu na 1:2, kdy si Houdek do vlastní branky srazil přihrávku Stuarta Percyho. Předtím Západočeši skóre otevřeli díky úniku Ludwiga Blomstranda, který pod tlakem vypálil přesně na zadní tyč, soupeř vyrovnával v momentě, kdy v mezikruží zůstal samotný Valský a uklidil Hanzlův pas do sítě.

David Čermák (České Budějovice): „Měli jsme strašně špatný vstup do zápasu. Mohli jsme být rádi, že prohráváme jenom o gól. Postupně jsme se zlepšovali a dokázali otočit výsledek. Ve třetí třetině jsme bohužel udělali dvě velké chyby. Soupeř je potrestal a rozhodl v prodloužení.“

Petr Kořínek (Plzeň): „Povedl se nám začátek, hlavně prvních deset jedenáct minut. Potom jsme začali dělat chyby a soupeř vyrovnal. Druhá třetina od nás nebyla moc dobrá. Bylo to bláznivé utkání, prohrávali jsme 1:3, ale řekli jsme si, že musíme zjednodušit hru. Po kontaktním gólu domácí trochu znervózněli. My stále věřili a vynutili si prodloužení, kde jsme rozhodli v přesilovce.“

Tipsport extraliga 2022/23
39. kolo 20. 1. 2023 17:30
zápas skončil v prodloužení

Rozhodčí: Robin Šír, Jan Jaroš - Miroslav Lhotský, Stanislav Hnát. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 19:30. Počet diváků: 5592

Přejít na on-line reportáž

Olomouc - Litvínov 1:8

Nečekaná demolice se odehrála na Hané, kam v tu chvíli jedenáctý Litvínov přijel navštívit pátý celek tabulky – v defenzivě čtvrtý nejlepší. Severočeši nasázeli osm gólů a rázně udeřili už v první třetině, kdy si vytvořili čtyřgólovou výhodu a vyhnali z branky gólmana Lukáše.

Nicolas Hlava těsně před ním šikovně sáhl do Jaksovy střely a Kudrna rychle vypálil po odrazu puku od hrazení, následně se znovu Hlava vytočil před olomouckého gólmana a bez váhání zavěsil. Z pohledu Mory třetinu hrůzy, ale nikoliv zápas, ukončil Patrik Zdráhal povedeným zakončením z bekhendu. Domácí příznivci olomoucké hráče vypískali.

Olomoucký útočník Jan Káňa narazil na litvínovského brankáře Šimona Zajíčka.

Ve 24. minutě skóre korigoval Lukáš Nahodil, ale to bylo od lepšících se Hanáků vše. Třebaže chemici výraznou převahu neměli, do pauzy se prosadili ještě třikrát. Zdráhal po Stránského přihrávce zblízka zvýšil, Hlava bekhendovou kličkou zkompletoval hattrick a Jindřich Abdul v čase 39:52 na brankovišti uklízel puk do volné branky. Stejný hráč ještě 42 sekund před koncem tečí uzavřel skóre na konečných 8:1.

Jan Tomajko (Olomouc): „Rozhodl náš špatný začátek. Nevstoupili jsme do toho vůbec dobře a první třetina skončila 0:4. Od toho se potom všechno odvíjelo. Litvínov byl všude dřív, vyhrával souboje a byl i produktivní. Dali jsme sice gól na 1:4 a měli i šance na 2:4, ale už nám to tam bohužel nespadlo. Zápas nebyl vůbec dobrý. Litvínov nás skoro k ničemu nepustil a my se vůbec nedokázali prosadit. Rozhodně bych to neházel na gólmany, jsme jeden tým. Stejně jako nevyhraje zápas jeden hráč nebo gólman, tak ho také sám neprohraje. Vyhrává i prohrává celý tým.“

Karel Mlejnek (Litvínov): „Utkání bylo velmi těžké a to až do stavu 6:1. Klíčovým momentem bylo dlouhé střídání ve druhé třetině za stavu 4:1. Během toho jsme se dvě minuty nedostali z pásma a měli několik zakázaných uvolnění, z toho dvě z mého pohledu úplně zbytečná. V tento moment se to utkání zlomilo a brzy jsme přidali další dva góly. Se vší pokorou musím říct, že takový zápas s tolika vstřelenými góly se mockrát za sezonu asi nestane.“

Tipsport extraliga 2022/23
39. kolo 20. 1. 2023 18:00
zápas skončil v normální hrací době

Rozhodčí: Pavel Obadal, Peter Staňo - Lukáš Rampír, Vladimír Rožánek. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 23:23. Počet diváků: 4191

Přejít na on-line reportáž
MužstvoZVVPPPPSB
1.HC Dynamo Pardubice4829847154:96 107
2.HC Vítkovice Ridera48254910145:116 92
3.HC Sparta Praha47256214141:108 89
4.Mountfield Hradec Králové48217416129:116 81
5.Bílí Tygři Liberec481781013141:121 77
6.HC Oceláři Třinec48204717135:110 75
7.HC Olomouc47195221118:123 69
8.HC Škoda Plzeň48156720117:130 64
9.HC Energie Karlovy Vary48184224116:147 64
10.HC Kometa Brno48166323121:142 63
11.BK Mladá Boleslav48136821104:119 59
12.HC Verva Litvínov48126822125:139 56
13.HC Motor České Budějovice48135624118:144 55
14.Rytíři Kladno48143625111:164 54
Autor:

Mistrovství světa v hokeji 2023

Hokejové MS 2023 se uskuteční od 12. do 28. května 2023 v lotyšské Rize a ve finském Tampere, kde se uskuteční boje o medaile. Původně se mělo hrát v Petrohradu, Rusku však byl turnaj kvůli agresi na Ukrajině odebrán. Titul z MS 2022 bude obhajovat Finsko.

Ze statistik

Petr Holík

Nejvíce asistencí

Marko Daňo

Nejvíce gólů

Mužstvo Z V VP PP P S B
1. HC Dynamo Pardubice 52 29 8 5 10 159:110 108
2. HC Vítkovice Ridera 52 28 4 10 10 159:122 102
3. HC Sparta Praha 52 28 6 3 15 155:122 99
4. Mountfield Hradec Králové 52 23 7 5 17 141:124 88
5. Bílí Tygři Liberec 52 19 10 10 13 156:129 87
6. HC Oceláři Třinec 52 21 5 7 19 149:121 80
7. HC Kometa Brno 52 19 6 3 24 134:150 72
8. HC Olomouc 52 19 6 2 25 121:141 71
9. HC Energie Karlovy Vary 52 19 4 3 26 129:163 68
10. HC Verva Litvínov 52 15 7 8 22 137:144 67

Předkolo

Liberec
3:2
Plzeň
Třinec
3:0
Litvínov
Kometa
3:1
Mladá Boleslav
Olomouc
3:1
Karlovy Vary
Vítkovice
2:2
Kometa
Sparta
1:1
Třinec
Pardubice
4:0
Olomouc
Hradec Králové
1:1
Liberec
  • Nejčtenější

Další potíže s ledem ustály lépe Vítkovice, Pardubice jsou krok od semifinále

Třetí utkání čtvrtfinále play off hokejové extraligy mezi brněnskou Kometou a Vítkovicemi narušily problémy s ledovou...

Pardubice slaví postup do semifinále, Kometa ubránila těsný náskok a srovnává

Extraliga zná svého prvního semifinalistu. Po výhře 3:2 v Olomouci se jím staly Pardubice, které mezi nejlepší čtyřku...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Kometa přetlačila Vítkovice, zářil Furch. Pardubice v závěru zlomily Olomouc

Sobotní program play off hokejové extraligy nabídl jen pět branek. Pardubice zvládly i druhý zápas proti nepříjemné...

Liberec závěrečným zvratem zaskočil Hradec, Sparta tlaku Třince odolala

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy v neděli pokračovalo zbylými dvěma sériemi. Zatímco nejlepší dvojice týmů...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Střelce Vránu zastínil zkrat brankáře. Nemůžu mu prominout, zlobí se kouč

Start do nového angažmá se Jakubu Vránovi povedl. Český hokejista v pěti zápasech nastřílel za St. Louis čtyři góly,...

Finsko není mistr světa ve vzdělání. Naopak. Mýtus, který trval 20 let, padá

Premium Ještě nedávno se do Finska jezdilo jako na safari, aby jiné země okoukaly tajemství tamního školství, nejlepšího na...

Revma vzniká v plicích. Nyní došlo ke zlomu v léčbě, říká profesor Vencovský

Premium Bolest, ztuhlost, otoky a deformace kloubů, především na rukou. Tak si většina lidí představuje revmatoidní artritidu,...

V Česku neměl šanci, v cizině metastázy zmizely. Léčbu hradí pojišťovna

Premium Na rakovinu prostaty umírá v Česku asi 1 500 mužů ročně. Když vyčerpají všechny metody léčby, nezbývá jim než čekat na...

Kladenský Indrák o pauze před baráží: Loni nám prospěla, ale může i uškodit

Téměř nekonečné čekání na baráž si hokejisté Kladna stejně jako loni proloží přípravnými zápasy s Kolínem. I tak jim...

Hradecký střelec Cingel o Liberci: Věděli jsme, do čeho jdeme

V prvním zápase vedení krátce před koncem ztratili a prohráli, ve druhém ho sice ztratili také, ale nakonec dokázali...

Stezkou k NHL. Vyrostl, vyspěl a po play off může napodobit Vejmelku či Ritticha

Premium Před pěti lety se dělil o brankoviště v Benátkách nad Jizerou. A prvoligové statistiky měl bídné. Ještě předloni chytal...

Tatko Vlado mě necepuje, pošťuchuje se Vrána s mladším spoluhráčem

Byl zvyklý hrát v prvním útoku. Ale po tom, co téměř celou sezonu marodil, kapitán hokejových Ocelářů Třinec Petr Vrána...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Meteoroložka Honsová: Letos bude extrémní počasí, zapíše se do historie

Premium Meteoroložka Dagmar Honsová je přesvědčená, že letošní rok určitě přinese mnoho zajímavých a zřejmě i extrémních...

Hrozí ekonomický kolaps? Analytici varují před Minského momentem

Selhání bankovních institucí, otřesy na finančních trzích a pokračující nejistota zvyšuje podle mnohých odborníků...

Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

Německé platy v nedohlednu. Známe sedm důvodů, proč Češi berou míň

Ekonomové už desítky let propočítávají, kdy české mzdy doženou ty německé. Rozdíly mezi oběma státy přetrvávají a...

Levnější papriky, cukr i vejce. Češi v zahraničí šetří tisíce a stát tratí

Levnější vejce, maso i zelenina. Čechy ženou vysoké ceny potravin do obchodů v zahraničí. V Polsku ušetří tisíce za...