5. ledna 2003

Utkání komentuje Miroslav Najdek

VÍTKOVICE - PLZEŇ 5:2 (2:1, 3:1, 0:0). Konečný výsledek.
60:00
Vítkovice poráží Plzeň 5:2. Ostravané se posouvají v tabulce na třetí místo, už devět zápasů v řadě bodovali.
59:00
Domácí přesilovku nevyužili. Tlak si jenom v úvodu vytvořil první útok, ale Kaděra trefil jen dobře postaveného Šmída.
57:00
Domácí už hrají spíš na údržbu, nikam se neženou. Je rozhodnuto. Navíc byl za faul loktem vyloučen plzeňský Dvořák.
52:45
Laskiewicz netrefil před odkrytou brankou skákavý puk, který se k němu nečekaně odrazil.
51:23
Mazanec vyzkoušel tvrdou ranou od modré Trvajův postřeh.
50:26
Šmíd podržel plzeňský tým, když pochytal nepříjemné a tvrdé rány Krayzla a Ivana Padělka.
49:39
Střelu Aleše Padělka vyrazil Šmíd před Olesze, který okamžitě dorážel, ale Šmíd se bravurně přemístil a puk vyrazil. Z protiútoku okamžitě zahrozil Andrašovský, ale na Trvaje nevyzrál.
47:51
Přes plzeňskou obranu se prosadil Selingr, jeho střela škrtla levou tyč Šmídovy branky.
45:51
Pokračuje se čtyři na čtyři, Plzeň přesilovku čtyř proti třem nevyužila. Dobroňovu nránu Trvaj vyrazil, pak pobavil diváky Kubeš, který se dvakrát snažil tvrdě vypálit, ale dvakrát promáchl. Do další Dobroňovy rány se sebevražedně vrhl Výtisk. Zůstal chvíli otřesen na ledě, ale pokračuje ve hře.
46:09
Obě mužstva hrají v plném počtu.
44:09
Dvojnásobná přesilovlka Plzně trvala jenom pět vteřin. Za držení holen byl vyloučen plzeňský Andrašovský a pokračuje se čtyři na tři.
44:04
Hosté budou hrát minutu a 48 vteřin pět na tři, protože si za sekání přisedl ke Kaděrovi na trestnou lavici Zápotočný.
43:51
Plzeň vstoupila do třetí třetině aktivně a snaží se korigovat nepříznivý stav. Ovšem domácí ji nepouštějí před Trvaje. Teď ovšem bude hrát Plzeň přesilovku, protože za vražení na hrazení putuje Kaděra.
40:01
Byla zahájena 3. třetina.
40:00
Skončila 2. třetina. Domácí v ní třemi brankami, z toho jedné v přesilovce a jedné v oslabení, umocnili svůj náskok a vedou před třetí dvacetiminutovkou 5:2. Druhou branku Plzně vstřelil těsně před sirénou Hurtaj.
39:28
Hosté snížili na 2:5. Mazanec zajel za branku a přihrál puk před Trvaje. Domácí beci byli nedůslední, puk holí netrefil ani Trvaj a Hurtaj jej bekhendovou zadovkou překonal.
38:50
Plzeň hraje v plném počtu. Domácím tato přesilovka moc nevyšla, v plzeňské třetině se usadili až v jejím závěru, ale rány Zátopka a Ivana Padělka se odrážely od Šmídových betonů.
36:50
Domácí hrají třetí přesilovku. Za hákování byl vyloučen plzeňský obránce Mazanec.
35:11
Vítkovičtí využívají přesilovku a vedou 5:1. Burger poslal puk do mlýnice před branku, kde se nejlépe zorientoval Kaděra a střelou po ledě překonal Šmída.
34:29
Dománcí hrají druhou přesilovku. Za nedovolené bránění zamířil na trestnou lavici Divíšek
32:50
Vítkovice vedou 4:1. Zápotočný sebral na obranné modré puk Vobořilovi, řítil se sám na plzeňskou branku. Narozdíl od Krayzla nezkoušel blafák, ale tvrdou střelou těsně nad ledem propálil Šmída. Zápotočný se ve vítkovickém dresu trefil poprvé v sezoně.
31:56
Trvaj vyrazil Divíškovu střelu, přestože měl zakrytý výhled. Poradil si i s Matějovského dorážkou.
30:32
Domácí zatlačili Plzeň za skandovaného potlesku spokojených diváků do hluboké defenzivy, ale Šmíd si poradil se dvěma nepříjemnými střelami Grona i s pokusem Ivana Padělka.
28:19
Matějovský se dravě prosadil až před Trvaje, ale zblízka už nedokázal zakončit.
27:43
Plzni přesilovka vůbec nevyšla, domácí hrají v plném počtu.
27:04
Plzeň mohla podruhé při vlastní přesilovce inkasovat. Divíšek pálil do Trvajova betonu, ale pak chyběl na místě levého beka. Ujel Ivan Padělek, ovšem Šmíd se roztáhl v brankovišti a situaci zachránil.
26:28
Domácí skórují v oslabení a zvyšují na 3:1. Krazyel obral na modré o puk Výborného a své sólo zakončil úspěšným bekhendovým blafákem.
25:43
Plzeňští hrají druhou přesilovku. Před Trvajem přidržel Dresler Švíka a zamířil podruhé v zápase na trestnou lavici.
23:20
Moravec se proháčkoval plzeňskou obranou, přihrál Burgrovi, ale ten trefil Šmída do prsou.