Vedoucí Trenčín prohrál v extralize se Skalicí

V dohrávce 22. kola slovenské extralgy přestřílel Zvolen hosty ze Slovanu Bratislava 6:4 a posunul se v tabulce před ně na druhé místo. Hokejisté švédské Luley rozdrtili v 18. kole domácí nejvyšší soutěže Södertälje 6:2. Dvěma góly vítězům přispěl Tukka Mäntylä, čeští hráči Pavel Skrbek ani Kamil Brabenec se neprosadili. Ve Finsku se hrálo už 25. kolo.

ŠVÉDSKO - 18. kolo:
Lulea - Södertälje 6:2, Timra - HV 71 3:2, Linköping - Malmö 4:3, Brynäs - MoDo Hockey 4:5 v prodl., Leksand - Färjestad 0:5 (Hamr 0+1), Frölunda - Djurgaarden
3:2 po sam. nájezdech

FINSKO
Ani branky Jana Čalouna a Ladislava Kohna nepřinesli hokejistům Blues Espoo vítězství nad Kärpätem Oulu ve finské lize. Kohn vstřelil v polovině druhé třetiny první gól domácích a snížil na 1:2, Čaloun v úvodu třetí části vyrovnal na 3:3 a pak přihrál i na čtvrtý gól Espoo, kterým si vynutil prodloužení. Ve třetí minutě nastaveného času ale rozhodl o vítězství hostů Brett Lievers, kterému přihrál další český hokejista Martin Štěpánek.

Do listiny střelců se zapsal i Petr Šachl ze SaiPy, který v rozmezí pěti minut druhé třetiny dal oba góly svého týmu, porážce 2:6 od TPS Turku ale nezabránil. Pětibrankovou kanonádou zvítězili svěřenci trenéra Václava Sýkory z Ilves Tampere, na ledě Ässätu Pori vyhráli 5:0.

Výsledky - 25. kolo:
Blues Espoo - Kärpät Oulu 4:5 v prodl. (Čaloun 1+1, Kohn 1+0 - Štěpánek 0+2), Pelicans Lahti - IFK Helsinky 0:4, SaiPa Lappeenranta - TPS Turku 2:6 (Šachl 2+0 - Vykoukal 0+1), Tappara Tampere - Jyväskylä 2:3, Ässät Pori - Ilves Tampere 0:5.

Výsledek - 26. kolo:
Ilves Tampere - Tappara Tampere 0:3

SLOVENSKO
Slovan sice vedl 1:0 zásluhou Halaje, ale o minutu později už po přihrávce českého legionáře Petra Krátkého vyrovnal Pohorelec. Domácí přidali do přestávky dva góly, ale o náskok přišli v závěru druhé třetiny, kdy snížil Pavličko po asistenci Petra Pavlase.

Dva rychlé góly domácích v závěrečné třetině zápas rozhodly, pak se o vzrušení postarali Čierny a Hecl boxerskou vložkou, která pro ně skončila předčasným odchodem do kabin. V závěrečných minutách Slovan sice zdramatizoval rozhodnutý zápas, ale ani odvolání brankáře k vyrovnání nevedlo, naopak Bartek do prázdné branky pečetil výhru Zvolena.

Výsledek - 22. kolo:
HKM Zvolen - Slovan Bratislava 6:4 (3:1, 0:1, 3:2)
48. a 60. Bartek, 8. Pohorelec, 11. Klouda, 19. Čierny, 46. Šechný - 7. a 55. Halaj, 37. a 58. Pavličko. Rozhodčí: Ország - Bednár, T. Orolín. Vyloučení 12:9, navíc Majeský 10 min. a 10 min. a do konce utkání, Čierny 10 min. - Hecl 10 min. a 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 3231.

Výsledky - 23. kolo:
Slovan Bratislava - Poprad 6:1 (0:0, 4:0, 2:1)
28. Pavličko, 31. Jánoš, 32. V. Vlk, 36. Cíger, 45. Hujsa, 47. Macho - 55. Saluga. Rozhodčí: Druga - M. Novák, Müllner. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 3000.

Liptovský Mikuláš - Nitra 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
8. J. Pleva, 11. Huna, 32. Trochta, 34. Polášek, 46. Pleva. Rozhodčí: Marušin - Kubuš, Miľovčík. Vyloučení: 4:5, navíc T. Chrenko (Nitra) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2300.

Skalica - Dukla Trenčín 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
11. a 48. Hartmann, 34. Čársky, 60. Jarolín - 32. Fabuš, 52. Heš. Rozhodčí: Baluška - Horínek, Tvrdoň. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 3500.

Martin - Žilina 6:2 (2:2, 2:0, 2:0)
1. Vozdecký, 2. Zágora, 22. Čacho, 37. Česnek, 41. Kazda, 51. Pokrivčák - 10. Rehák, 16. Plch. Rozhodčí: Čaprnka - Gašparík, Mášik. Vyloučení: 1:5, navíc Nikišov (Žilina) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3200.

Košice - Zvolen 4:5 v prodl. (2:3, 1:1, 1:0 - 0:1)
4. a 18. Ihnačák, 39. Sabol, 54. Kmiť - 1., 37. a 61. Bartek, 10. Štork, 19. I. Majeský. Rozhodčí: Jonák - Galamboš, Mészáros. Vyloučení: 3:7, navíc Klouda (Zvolen) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2000.

ŠVÝCARSKO
Hokejový útočník Josef Marha byl ve švýcarské lize strůjcem vítězství Davosu nad Ženevou v poměru 4:3. Český hráč čtyři minuty po první přestávce vyrovnal na 3:3 a
v závěru druhé třetiny přihrál na vítězný gól Toddu Elikovi.

K výhře Klotenu 3:1 na ledě celku Ambri/Piotta přispěl další český útočník Jaroslav Hlinka asistencí u posledního gólu zápasu těsně před koncem.

Výsledky - 21. kolo:
Davos - Ženeva 4:3 (za domácí Marha 1+1), Ambri/Piotta - Kloten 1:3 (za hosty Hlinka 0+1), Lausanne - Curych 3:3 po prodl., Lugano - Rapperswil/Jona 7:2, Basilej - Zug 4:5 v prodl., Fribourg - Bern 3:5

NĚMECKO
Český hokejový obránce Jakub Ficenec přispěl gólem ke svržení Frankfurtu z čela tabulky německé ligy. Jeho Ingolstadt porazil dosavadního lídra 4:3 a zaváhání hostů využili k posunu do vedení Eisbären Berlín, kteří vyhráli v Hannoveru 4:2. U obou gólů domácích byl útočník Patrik Augusta - jeden sám dal, na druhý přihrál.

Výsledky - 20. kolo:
Kolín n/R - Hamburk 3:2 po sam. nájezdech, Mannheim - Düsseldorf 1:2 po sam. nájezdech, Kassel - Augsburg 0:4, Hannover - Eisbären Berlín 2:4 (za domácí Augusta 1+1), Krefeld - Freiburg 5:3 (za hosty Zelenka 1+0, Kořínek 0+1, Mareš 0+2), Ingolstadt - Frankfurt 4:3 (za domácí Ficenec 1+0), Norimberk - Iserlohn 7:2