ŠANCE. Antti Pihlström z Ufy tváří v tvář Petri Vehanenovi, brankáři Lva Praha.

ŠANCE. Antti Pihlström z Ufy tváří v tvář Petri Vehanenovi, brankáři Lva Praha. | foto: ČTK

Hokejisté pražského Lva vyhráli v Mytišči, soupeři nedovolili skórovat

• 1
Hokejisté pražského Lva se vzpamatovali ze dvou po sobě jdoucích porážek. Na ledě Atlantu Mytišči zvítězili 4:0 a vrátili se na pozice pro play-off. Finský gólman vítězů Petri Vehanen udržel potřetí v této sezoně KHL čisté konto.

Lev zabral po porážkách v Čerepovci (1:2) a Petrohradu (0:5) a v součtu s výhrou v Jaroslavli (2:0) se vrací domů s šesti body. Další zápas čeká Lva až po reprezentační pauze ve středu 13. listopadu doma proti Jekatěrinburgu.

Slavnostní buly před utkání vhodily tři finalistky Miss Universe včetně české zástupkyně Gabriely Kratochvílové, které navštívily utkání.

V úvodu zasahoval Vehanen proti Engqvistovi. Potom hrál Lev přesilovku při Arťuchinově trestu, ale domácí se ubránili. Lev měl v úvodním dějství převahu, soupeře přestřílel v poměru 15:4.

Ve 12. minutě připravil kapitán Novotný šanci pro Klepiše, ale gólman Galimov zasáhl. O minutu a půl později se už hosté radovali, když O´Byrne prostřelil gólmana Atlantu, kterému bránil ve výhledu Řepík.

Na začátku druhé části odolali domácí při Engqvistově trestu, v 26. minutě nevyužil šanci Mäenpää, ale krátce nato už v další přesilovce zvýšil Zackrisson, který po Oystrickově přihrávce zakončil do odkryté branky. V polovině utkání zakončil bek Birner únik blafákem a Lev vedl už 3:0.

Lev se následně ubránil při Vránově vyloučení a držel si bezpečný náskok. Atlant se snažil zkorigoval výsledek, ale Vehanen byl neprůstřelný. Výhru Pražanů naopak potvrdil v 58. minutě Azevedo.

Kontinentální hokejová liga:

Atlant Mytišči - HC Lev Praha 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky:
13. O'Byrne (Jaakola, Vrána), 27. Zackrisson (Oystrick, Mäenpää), 30. Birner (Vrána, Gragnani), 58. Azevedo (Mäenpää, Klepiš). Rozhodčí: Piechaczek, Gofman - Birin, Zacharenkov. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 5 600.

Atlant Mytišči: Galimov - Novopašin, Niskala, Rukavišnikov, Petrov, Velikov, Dyblenko, Aťušov, Batyršin - Jašin, Kablukov, Kolcov - I. Radulov, Engqvist, Jemeljov - Gluchov, Trubačov, Arťuchin - Haataja, Kadějkin, Michnov. Trenér: Alexej Kudašov.

Lev Praha: Vehanen - Ševc, Mäenpää, Jaakola, O'Byrne, Gragnani, Němec, Oystrick - Klepiš, Azevedo, Novotný - Řepík, Vrána, Birner - Thörnberg, Azevedo, Sekáč - Pacovský, Cingel, Ridderwall. Trenér: Kari Jalonen.