Hejda rozhodl o výhře CSKA, i Jágr dal gól

Moskva - Obránce Jan Hejda se stal hrdinou zápasu ruské ligy, v němž svým gólem zajistil hokejistům CSKA Moskva vítězství nad Magnitogorskem 3:2 v prodloužení. Střelecky se v 45. kole prosadil také Jaromír Jágr, jenž se jednou brankou zasloužil o výhru Omsku v Petrohradu.

RUSKO

Tým CSKA nastoupil bez brankář Jiřího Trvaje a dvakrát prohrával o jeden gól. Prodloužení si vynutil v 54. minutě Saprykin, Hejda pak ve třetí minutě nastaveného času rozesmutněl trio českých hráčů v dresu Magnitogorsku i jejich trenéra Marka Sýkoru.

Za třetí tým tabulky nastoupil po prodělané viróze útočník Petr Sýkora, ale stejně jako Patrik Eliáš a Martin Čech se neprosadil.

Jágr se po dvou dnech opět představil fanouškům v Petrohradu, kde v neděli zazářil ve finále turnaje Super Six. Ve 12. minutě zvýšil vedení Omsku na 2:0, domácí klub sice dokázal vyrovnat na 2:2 a 3:3, ale Kovalenko a Sušinskij v poslední třetině rozhodli o výhře Avangardu. Omsk se díky vítězství 5:3 posunul o dvě příčky na sedmé místo, na osmý CSKA má jednobodový náskok.

Dušan Salfický svůj účet deseti zápasů s čistým kontem nerozšířil. V brance Čerepovce inkasoval v 16. minutě utkání s Voskresenskem z hokejky Brylina vyrovnávací gól na 1:1, víc branek už nepadlo.

Výsledky - 45. kolo:
Novosibirsk - Spartak Moskva 3:1, Čerepovec - Voskresensk 1:1, CSKA Moskva - Magnitogorsk 3:2 v prodl. (za domácí Hejda 1+0), Kazaň - Togliatti 1:2, Novokuzněck - Jaroslavl 1:2, Petrohrad - Omsk 3:5 (za hosty Jágr 1+0), Perm - Dynamo Moskva 0:5, Nižněkamsk - Ufa 0:2.

SLOVENSKO

Úspěšný návrat do slovenské nejvyšší soutěže si odbyl hokejový útočník Peter Bondra, jenž vstřelil jeden z gólů Popradu, který zvítězil ve Skalici 4:2. Šestatřicetiletý hráč Ottawy má podle dohody se svým mateřským klubem nastoupit ještě v pěti extraligových utkáních.

Slovan Bratislava získal v čele tabulky čtyřbodový náskok, když porazil Košice 6:4. V brance domácího týmu chyběl český gólman Libor Barta, jenž se podrobil operaci kolena. Druhý Zvolen prohrál doma v prodloužení se Žilinou 2:3.

Nitře pomohl k výhře nad poslední Dubnicí dvěma góly český útočník Martin Vozdecký.
Výsledky - 40. kolo:
MHk 32 Liptovský Mikuláš - Dukla Trenčín 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Branky: 7. Plch, 32. J. Kopecký, 36. Fatyka, 44. I. Droppa, 52. T. Krátky - 2. Sivák. Rozhodčí: Ország - J. Višňovský, Kubuš. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2857.

HKm Zvolen - MSHK Žilina 2:3 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 13. Jasečko, 57. Bartoš - 49. a 61. Beran, 29. Oravec. Rozhodčí: Konc - Müllner ml., Junek. Vyloučení: 3:5, navíc Igor Majeský (Zvolen) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2098.

HK Spartak Dubnica - HKm Dynamax Nitra 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)
Branky: 14. Drotár, 20. Kostolný - 32. a 43. Vozdecký, 60. Petrina. Rozhodčí: Beniač - Valach, Krpelec. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 1430.

HK 36 Skalica - HK Tatravagónka Poprad 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Branky: 22. Liščák, 60. Stehlík - 24. Halaj, 48. Š. Rusnák ml., 52. Bondra, 52. Škovira. Rozhodčí: Jonák - Pavlovič, Tvrdoň. Vyloučení: 5:4, navíc, Chatrnúch (Skalica) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3000.

Slovan Bratislava - HC Košice 6:4 (2:1, 2:2, 2:1)
Branky: 5. Stantien, 14. Kuľha, 23. Dornič, 37. Višňovský, 50. Kapuš, 58. Junas - 8. Špilár, 28. Kroták, 29. Hvila, 43. Topoli. Rozhodčí: Lokšík - M. Novák, S. Novák. Vyloučení: 6:8, navíc Hvila (Košice) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 6250.

FINSKO

Patrik Štefan pomohl hokejistům Ilvesu Tampere dvěma asistencemi k vítězství ve finské lize nad TPS Turku. Český útočník nejprve přihrál na první gól zápasu, tři
minuty před koncem pak vypracoval příležitost, z níž Steve Kariya vyrovnal na 3:3. V prodloužení gól nepadl a Ilves zvítězil 4:3 až po samostatných nájezdech.

Trestná střílení rozhodovala i v zápase Blues Espoo s Tapparou Tampere. V obou týmech si po jedné asistenci připsali čeští hokejisté. Útočník Ladislav Kohn přispěl k vyrovnávací brance na 2:2, více radosti ale nakonec měl obránce Robert Kántor, jehož Tappara vyhrála 3:2.

Výsledky - 43. kolo:
Blues Espoo - Tappara Tampere 2:3 po sam. nájezdech (Kohn 0+1 - Kántor 0+1), Ilves Tampere - TPS Turku 4:3 po sam. nájezdech (za domácí Štefan 0+2), Jokerit Helsinky - SaiPa Lappeenranta 4:0, Jyväskylä - Pelicans Lahti 5:0.

ŠVÉDSKO

Útočník Ottawy Daniel Alfredsson si ve švédské hokejové lize odbyl úspěšnou premiéru v dresu Frölundy. V zápase s Luleou se podílel gólem a asistencí na
vítězství 5:2, díky němuž si Frölunda pojistila vedení v tabulce.

Výsledky - 36. kolo:
Södertälje - Timra 2:2 po prodl., Frölunda - Lulea 5:2, HV 71 - Djurgaarden 2:6.