Everton zničil Sunderland šesti góly, doma vyhrál také Southampton

• 0
Více než měsíc čekali fotbalisté Evertonu na ligové vítězství. V nedělním utkání 11. kola anglické ligy na něj dosáhli po gólové kanonádě do sítě Sunderlandu, který z Goodsion Parku odjel s šesti inkasovanými góly. Zápas o jižní pobřezí zvládl domácí Southampton, nad nováčkem z Bournemouthu vyhrál 2:0.

Bod z liverpoolského derby a pak porážky s Manchesterem United i Arsenalem. Fotbalisté Evertonu vybojovali v posledních třech těžkých zápasech jediný bod, o čtvrté vítězství v sezoně a návrat do první poloviny tabulky bojovali v domácím prostředí se Sunderlandem, který naopak před týdnem vyhrál poprvé. Pod novým koučem Samem Allardycem přehrál rivala z Newcastlu.

Do nedělního utkání na Evertonu ale hosté nevstoupili dobře. Už po půl hodině prohrávali po gólech Deulofeua a Koneho o dvě branky, těsně před a po přestávce se ale dokázali vrátit zpět do hry.

Ve čtvrté nastavené minutě nejprve snížil na 1:2 kanonýr Defoe, ihned po změně stran vyrovnal skóre nejlepší střelec Sunderlandu Fletcher. Nerozhodný stav ale trval pouhých pět minut.

Po centru aktivního Deulofeua si míč za záda vlastního brankáře srazil obránce Coates a nechtěně tím zahájil gólovou kanonádu Evertonu. Další branku přidal zanedlouho Lukaku a definitivní podobu dal výsledku ještě dvěma góly Kone.

Útočník z Pobřeží Slonoviny završil hattrick vskutku stylově, jeho třetí gól a celkově šestá trefa Evertonu v zápase totiž znamenala jubilejní 300. branku v letošním ročníku Premier League.

Everton je po jasném skalpu Sunderlandu devátý, hosté zůstávají předposlední a pokud zítra Aston Villa zvítězí na hřišti Tottenhamu, propadnou se na úplné dno tabulky.

Těsně nad zónou sestupu zůstává po dalším nezdaru Bournemouth. Jeho fotbalisté se po slibném vstupu do soutěže trápí především při bránění. Bez několika zraněných hráčů inkasovali v posledních dvou zápasech desetkrát a další dva góly dostali jen v prvním poločase i na hřišti Southamptonu.

Skóre otevřel po přihrávce od Betranda Davis a další centr z levé strany hlavou umístil do sítě brankáře Federiciho italský útočník Pellé. Southampton už letos v lize hlavou skóroval šestkrát, což je nejvíc v celé soutěži.

Hosté se sice ve druhém poločase zlepšili a po vyloučení domácího Wanyamy hráli dokonce v posledních patnácti minutách přesilovku, kontaktní gól už ale vstřelit nedokázali.

Nedělní výsledky 11. kola: Everton - Sunderland 6:2 (31., 62. a 76. Koné, 19. Deulofeu, 55. vlastní Coates, 60. Lukaku - 45.+4 Defoe, 50. Fletcher), Southampton - Bournemouth 2:0 (31. Davis, 36. Pellé).