Zlínský trenér Bohumil Páník

Zlínský trenér Bohumil Páník | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Nejsme válečníci, mrzelo zlínského kouče po porážce s Duklou

• 1
Poprvé v sezoně dohrávali zápas s plným počtem hráčů, jenže jim to stejně nebylo nic platné. Na pražské Julisce fotbalisté Fastavu Zlín podlehli 0:1 a potvrdili, že Dukla Praha je jejich nejméně oblíbeným ligovým soupeřem.

Od návratu do nejvyšší soutěže s ní získali v pěti zápasech jediný bod, zbývající čtyři vzájemné duely prohráli totožným skóre jako v neděli.

„Velké minus. Měli jsme odvést minimálně bod. Protože jsme se o to v první půli nepoprali více, nevezeme nic,“ štvala kouče Zlína Bohumila Páníka zbytečná porážka.

Dukle stačila k výhře gólová rána Kušníra z přímého kopu z 24. minuty. Čisté svědomí při ní neměl brankář Dostál.

„Špatně ukročil na opačnou stranu, než šla střela. Ale žádný gólman nechytá bez chyb,“ neházel Páník prohru na Dostála, který jinak neměl prakticky žádnou práci.

Dukla po dvou porážkách a sedmi inkasovaných gólech čekala, co předvede posílený účastník Evropské ligy, jenže hosté fotbalově zklamali. Především v prvním poločase, ve kterém ani jednou neohrozili soupeřova brankáře.

„Byli jsme daleko od míčů. Ve druhé půlce se to zlepšilo, jenže nemáme finální fázi,“ označil Páník největší bolest nově se tvořícího týmu. „Chyběla nám větší agrese a důraz, abychom vypadlý míč dokopli. Nejsme válečníci, kteří to tam půjdou dotlačit.“

Hostům nevycházely ani centry. „Buď je překopneme, nebo nedohrajeme. Nemáme vysokého útočníka, abychom zvýšili důraz do stoperů a pak z toho tým něco vytěžil,“ zmínil Páník zranění francouzského čahouna Beauguela.

I proto Zlín pořád shání posily do útoku. Dva zápasy ze tří bez vstřelené branky jsou špatným vysvědčením ofenzivy. „Mužstvo si musí sednout, hráči získat vazby. To přichází časem, ale čas nemáme,“ uvědomuje si Páník.

1. AC Sparta PrahaSparta 30 24 4 2 70:26 76
2. SK Slavia PrahaSlavia 30 22 6 2 62:23 72
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 30 19 5 6 67:33 62
4. FC Baník OstravaOstrava 30 13 6 11 48:39 45
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 30 12 8 10 50:46 44
6. 1. FC SlováckoSlovácko 30 11 8 11 39:40 41
7. FC Slovan LiberecLiberec 30 10 10 10 46:46 40
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 30 10 7 13 40:45 37