Obě branky Jihlavy vstřelil Muris Mešanovič.

Obě branky Jihlavy vstřelil Muris Mešanovič. | foto: ČTK

Nový kouč domácích Bokša začal divokou remízou, Jihlava - Dukla 2:2

• 4
Pořádně napínavou premiéru na lavičce jihlavských fotbalistů prožil trenér Milan Bokša. Jeho tým v divokém utkání remizoval s Duklou 2:2 a bodoval po třech zápasech. Předehrávka 7. ligového kola přinesla atraktivní utkání plné gólových šancí, fantastické nůžky Krmenčíka a spoustu dalších gólových šancí na obou stranách.

Jihlava začala v premiéře pod Bokšou, který na lavičce ve středu nahradil odvolaného Luďka Klusáčka, dobře a po deseti minutách otevřela skóre. Vaculík vysunul Mešanoviče a ten z pravé strany střelou na zadní tyč překonal hostujícího gólmana Radu.

Jihlavu, která má nejhorší ofenzivu ligy, vedoucí trefa nabudila. Po dvaceti minutách se snažil zakončovat zády k brance patičkou aktivní Mešanovič, ale míč mezi tyče neumístil. Hosté mohli vyrovnat osm minut před přestávkou. Za vápnem napřáhl ke střele Přikryl, ale gólman Jihlavy Hanuš dokázal míč vyrazit na břevno.

Sledovali jsme

v podrobné on-line reportáži

V polovině druhého poločasu měli hosté další dvě velké šance, ale ani jednou nedokázali propálit výborně chytajícího domácího brankáře. Vyrovnání se Pražané dočkali až v 72. minutě, kdy Hanuše ve vápně propálil Přikryl.

Za necelé dvě minuty dokonala Dukla obrat. Po centru ze strany se kousek za penaltou elegantně položil do vzduchu Krmenčík a povedenými nůžkami zamířil přímo do šibenice. Zdálo se, že by hosté mohli ukončit sedmizápasové čekání na venkovní výhru v lize, ale v 81. minutě zařídil vysokým obloučkem hlavou remízu Mešanovič.