Příbram - Teplice; Koloušek - Rilke

Příbram - Teplice; Koloušek - Rilke - Příbramský záložník Václav Koloušek s Emilem Rilkem z Teplic v utkání 3. kola fotbalové ligy. | foto: Příbram - Teplice; Koloušek - Rilke, MF DNES

Vypadl proud, ale remízu to neovlivnilo

• 13
Příbram - Silná bouřka provázená průtrží mračen a výpadkem proudu zavinily přerušení zápasu v 81. minutě za stavu 1:1. Za 25 minut se zápas dohrál, výsledek se už nezměnil. Domácí i s Kolouškem v sestavě prohráli poločas, v němž trefili dvě tyče. Po hodině hry vyrovnal z penalty Otepka. Příbram ztratil první body.

"Dnes jsme pro výhru udělali asi nejvíc, ale ve fotbale se stává, že vám občas chybí štěstí. Škoda těch dvou tyčí. Ale v prvních zápasech jsme zase štěstí měli, dnes se to prostě otočilo," uvedl příbramský trenér Tobiáš.

"Mrzí mě, že se při takové návštěvě nehrál příliš hezký fotbal. Byl to spíš boj. Ale po tom přerušení si myslím, že je ta remíza asi zasloužená," řekl teplický kouč Vlastislav Mareček. "Šancí bylo na obou stranách málo, i když mohly skončit gólem. Na konci to bylo hlavně o tom, kdo pošle míč dál a blíž k soupeřově brance."

Utkání jsme sledovali
minutu po minutě

Příbramští ve své sestavě poprvé představili novou posilu ze Slavie Kolouška a technický záložník, který v první lize nastoupil naposledy v květnu, byl u všech nebezpečných akcí Marily v prvním poločase.

Teplická defenziva musela být pokaždé ve střehu, když si devětadvacetiletý hráč "přilepil" míč ke kopačce: v desáté minutě Koloušek posadil centr na hlavu Navrátila, který trefil tyč.

Domácí byli v první půli nebezpečnější, ale do vyložené šance se dlouho nemohli propracovat. Až ve 40. minutě Koloušek krásně vysunul Straceného, po jehož přiťuknutí si Klesův centr na tyč vlastní branky srazil stoper Hunal.

Jenže vzápětí udeřili Severočeši ze své první vážnější akce. Verbíř se prohnal po levé straně a neobsazený záložník Doležal poslal Teplice do vedení.

Příbram se vyrovnání dočkala čtvrthodiny po změně stran. Pomohla jí k němu penalta, ovšem Tepličtí po verdiktu sudího Jahody zuřili: Stracený pronikl do pokutového území, přeplachtil přes beka Ryšku a rozhodčí i přes mohutné protesty hostů s nařízením pokutového kopu neváhal. Otepka pak nekompromisní ranou pod břevno vyrovnal.

Domácí vzápětí ustáli rychlé výpady Rilkeho s Krmašem a nasadili k závěrečnému náporu. V 73. minutě Kolouškovu dělovku vyrazil gólman Poštulka a dobíhající útočník Stracený uklidil míč do branky, ale jeho trefa kvůli ofsajdu neplatila.

Za dvě minuty Kolouškův centr Stracený prodloužil k Otepkovi, ale také jeho gólovou akci zastavil zdvižený praporek asistenta Kumstáta, který tentokrát musel čelit návalu zlosti příbramských fotbalistů.

Devět minut před koncem se přestalo hrát. Nad stadionem se přehnala bouře a vypadl elektrický proud, sudí Jahoda proto oba týmy odvedl do kabin. Diváci v Příbrami si tak vzpomněli na loňský říjen, kdy byl kvůli výpadku elektřiny přerušen zápas s Drnovicemi.

Po dvaceti minutách mužstva opět vyběhla na trávník, který ale po průtrži mračen připomínal spíše bazén. Při "vodním pólu" měli navrch Severočeši: Ryškovu ránu nejprve vyrazil brankář Pařízek a Mašek v úplném závěru z úhlu mířil těsn ě vedle.

"Jenom s bodem spokojený nejsem, ale po tom průběhu ho nakonec asi beru. Teplice mají velmi houževnatý a silný tým a v závěru byly lepší než my," dodal Tobiáš.

PŘÍBRAM - TEPLICE 1:1 (0:1) zápas skončil - podrobnosti
Góly: 60. R. Otepka (pen.)
Góly: 41. M. Doležal
Sestavy: O. Pařízek - M. Mácha, J. Navrátil, R. Formánek, M. Penner - M. Klesa (46. T. Pilík), R. Otepka, V. Koloušek, J. Riegel, M. Čupr - L. Stracený (90. J. Mlika)
Sestavy: T. Poštulka - V. Ryška, K. Rada, T. Hunal, P. Krmaš - M. Doležal (79. A. Varadi), J. Sabou, P. Benát (84. M. Klein), P. Verbíř (90. M. Fenin) - J. Mašek, E. Rilke
Náhradníci: R. Sňozík, P. Hašek, P. Javorek, M. Podrazký, D. Huňa
Náhradníci: P. Kolář, J. Kaufman, T. Jirsák, Z. Koukal
Žluté karty: 48. J. Navrátil, 67. M. Penner, 76. R. Otepka, 89. T. Pilík