Olomouc - Brno: domácí Hubník (vpravo) a Čoupek

Olomouc - Brno: domácí Hubník (vpravo) a Čoupek - Olomoucký Michal Hubník (vpravo) v souboji s Petrem Čoupkem z Brna. | foto: ČTK

V moravském derby na Hané se body dělily: Olomouc - Brno 1:1

• 12
Dělbou bodů skončilo moravské derby na Andrově stadionu v Olomouci. Hosté z Brna v duelu 7. ligového kola vedli gólem Večeři, ale ještě do přestávky na konečných 1:1 vyrovnal Michal Hubník.

Na domácích bylo od začátku vidět, jak moc chtějí odčinit porážky z Boleslavi a Kladna. Aktivní úvod přinesl ve 12. minutě povedený Janotkův centr, po kterém hlavičkoval těsně vedle Hubník.

Ani Brno nechtělo zůstat pozadu a Střeštík vzápětí poslal ostrý pas do vápna, ale Došek na balon těsně nedosáhl.

. zápas jsme sledovali on-line

Z další akce však už hosté udeřili; v 16. minutě po Poláchově přihrávce přiťukl na hranici šestnáctky Besta Večeřovi a brněnský záložník sám před Drobiszem nezaváhal.

Domácí poté přidali na aktivitě a brzy mohli vyrovnat, kdyby Ordoš na malém vápně zasáhl zpětnou přihrávku Janotky.

Další z centrů agilního domácího záložníka, který dnes nastoupil k 50. ligovému utkání, už ale přinesl vyrovnání.

Hudcovu hlavičku z 32. minuty ještě stihl před brankovou čárou odvrátit Čoupek, ovšem dorážející Hubník už nemohl minout.

Deset minut před koncem poločasu se zaskvěl uzdravený brněnský gólman Lejsal, který vytáhl nad břevno dalekonosnou ránu Heidenreicha.

Hanácký nápor nabíral na obrátkách, ale Janotku vychytal vybíhající Lejsal a Melinho střílel po chybě v hostující rozehrávce ukvapeně vedle.

Po přestávce výrazně ubylo šancí. Hosté se sice snažili kontrolovat míč, ale k větším šancím je domácí defenzivní val nepouštěl.

Po hluché dvacetiminutovce znovu ožila Sigma. V 65. minutě vypadl Lejsalovi lehký Melinhův centr, ale nikdo z domácích nestihl zareagovat.

Na pasivní hru mohli hosté doplatil čtvrt hodiny před koncem, kdy z dobrých třiceti metrů napřáhl střídající Kazár a nad Lejsalem zazvonilo břevno.

To byla poslední nebezpečná akce zápasu, v závěru už převládla nervozita.