VE VÝSKOKU. Královéhradecký záložník Tomáš Strnad (vlevo) hlavičkuje před olomouckým útočníkem Michalem Ordošem. | foto: Tomáš Frait, MF DNES

Olomouc - Hradec 1:1, hosté čekají na výhru, potřetí v řadě remizovali

• 11
Třetí remízu za sebou si připsali fotbalisté Hradce Králové, v Olomouci hráli 1:1. Do vedení šla Olomouc, když se ve 21. minutě trefil obránce Vepřek. Ve 39. minutě ale odpověděl vyrovnávacím gólem hostující záložník Šisler.

Hradec tak dál čeká na vítězství. V prvním kole prohrál s Plzní, od té doby bere v každém utkání po bodu.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Olomouc může těšit aspoň to, že protáhla domácí neporazitelnost na sedm zápasů. Letos doma prohrála jen s Libercem.

"My samozřejmě s bodem nejsme spokojení, protože doma musíme vyhrávat. Vstoupili jsme do zápasu dobře, kombinovali jsme, i když Hradec umí hrát v bloku a bylo těžké ho překonat. Nepouštěl nás do protiútoků," hodnotil utkání olomoucký kouč Roman Pivarník.

Olomouc se od začátku snažila pokořit flexibilní hradeckou obranu, jenže dostávala se jen k náznakům šancí.

Ve 21. minutě však udeřilo. Vepřek se postavil téměř u postraní čáry k trestnému kopu, poslal před branku střílený centr, na který naskakovalo hned několik hráčů. Žádný se však míče nedotkl a ten zapadl až k zadní tyči a rozvlnil síť. Hradec tak i ve čtvrtém utkání sezony inkasoval po standardní situaci.

Východočeši se však nepoložili a vzápětí mohl srovnat Harba, svůj volej ale namířil přímo na brankáře Blahu. Do poločasu však přeci jen přišlo vyrovnání. Olomoucká obrana po autovém zaváhání prohrála hned několik soubojů, až se hlavou prosadil Šisler a z úhlu přeloboval Blahu.

Ve druhé půli se hrálo převážně ve středu pole, nakonec ale byl blíže k výhře Hradec. Šisler nejprve uvolnil Holeše, který Blahu nepřekonal a Šisler z dorážky trefil jen v ofsajdu stojícího spoluhráče Harbu.

V olomoucké obraně nastoupil mladý stoper Šindelář, který byl pod tlakem hodně nervózní a chybnou malou domů hodně zavařil brankáři Blahovi, který však nebezpečí zažehnal.

Další šance už ani na jedné straně nepřišla. Olomouc tak podruhé za sebou hrála 1:1, zatímco Hradec stále čeká v nové sezoně na vítězství a v součtu s předchozím ročníkem nezvítězil už v devíti zápasech.

"Bod ze hřiště soupeře a ještě z Olomouce se cení. Asi bych měl být rád, ale byli jsme kousek od vítězství. Bodu si vážím, ale mohli jsme brát všechny tři," řekl hradecký kouč Jiří Plíšek.