Tomáš Wágner

Tomáš Wágner | foto: František Vlček, MAFRA

Nebyl vidět, pak Wágner rozhodl. Takový zápas se musel líbit, tušil

• 12
Celý zápas prakticky nebyl vidět, ale trpělivě čekal na svou šanci. Dočkal se! Tomáš Wágner, útočník Mladé Boleslavi, v nastaveném čase využil zaváhání obrany a trefil pro svůj tým cenné vítězství 4:3 na Slavii.

Po dramatickém utkání tak nakonec byl za hrdinu, i když tomu dlouho nic nenasvědčovalo. „Je to super. Všichni jsme si před zápasem tři body přáli, teď je máme. Ještě navíc po takovém průběhu,“ kroutil hlavou útočník, který se v sezoně trefil podeváté.

Dlouho jste se do šancí nedostával. Pořád jste doufal, že nějaká přijde?
Moc jsem nebyl vidět, to je pravda. Ale čekal jsem na příležitost a doufal jsem, že se objeví. Nebylo ani tolik potřeba si pro míče chodit dozadu, Slavii jsme přehrávali a kluci v záloze to zvládli výborně. Já jsem si počkal a šance nakonec opravdu přišla.

Padlo sedm gólů, přitom šancí vlastně ani o moc víc nebylo. Viděl jste to také tak?
Asi ano. V první půli jsme začali líp, vůbec jsem nechápal, že jsme prohrávali 0:2. Drželi jsme míč, kontrolovali hru, ale přišly dvě standardky a sami jsme Slavii pomohli. Nakonec to ale dopadlo dobře, jsme spokojení. A myslím, že takový zápas se musel všem líbit.

Bylo těžké udržet koncentraci, když jste už prohrávali 0:2?
Je to od začátku sezony náš problém. Dostáváme laciné, zbytečné góly. Pomohlo nám ale rychlé snížení a vyrovnání a věděli jsme, že v první půli jsme byli lepší. Na začátku druhé jsme sice nedali šanci a pak zase inkasovali, ale nezvdávali jsme se. I když to bylo těžké.

Nakonec jste rozhodl vy. Nepřekvapilo vás, kolik jste dostal prostoru?
Přišlo mi, že stoper tam se mnou byl. Ale trenér mi před zápasem říkal, abych si zabíhal a čekal na balon na přední tyč. Vyšlo to v devadesáté minutě, což bylo ideální - Slavia už nestihla odpovědět.

Neměl trenér Jarolím kromě obvyklých instrukcí před utkáním nějaký speciální proslov? Hráli jste proti jeho bývalému klubu.
Nic takového neproběhlo, ale všichni víme, že tu působil, že udělal mistrovské tituly. Byl to pro něj prestižní zápas a určitě je teď stejně šťastný jako my.

Bylo vidět, že vyhecované utkání ho vtáhlo. Třeba když se v závěru u postranní čáry pošťuchoval s Baézem.
Bylo to v době, kdy chtěly oba týmy strhnout vítězství na svou stranu a i trenér ukázal, že to hodně prožíval - byť to mohlo vypadat na první pohled možná trochu bláznivě. Bylo vidět, že do toho dal emoce, tak jako my.

Možná vás tím i trochu strhnul k závěrečnému náporu.
Možná jo, vlastně to asi vyhrál on!

Teď vážně: Slavii jste obrali o důležité body. Berete to tak, že jste ji odřízli z boje o poháry?
Zápasů bude ještě hodně, kažodopádně jsme udělali důležitý krok k tomu, abychom nechali Slavii za sebou. Ale sledujeme tabulku a jsou tam i jiné týmy, se kterými se budeme o poháry rvát.