Momentka z utkání Hradec Králové - Slovácko.

Momentka z utkání Hradec Králové - Slovácko. | foto: Martin Veselý, MAFRA

Slovácko - Hradec Králové 1:3, hosté slaví druhé vítězství v řadě

• 15
V prvním poločase byli lepší, v druhém museli přestát šance soupeře. To se ale fotbalistům Hradce Králové povedlo, a tak si díky brankám Schwarze, Malinského a Janouška vezou ze Slovácka cenné vítězství 3:1.

„Převažuje velké zklamání. Především kvůli tomu, jak jsme se prezentovali v první půli. Všude jsme byli pozdě, chyběla nám agresivita, byli jsme statičtí a nijak jsme Hradec nepřekvapili,“ litoval trenér Slovácka Stanislav Levý.

Domácí skutečně vstoupili do utkání rozpačitě a do první vážnější šance se dostali Východočeši, když Plašilovu střelu musel s obtížemi likvidovat brankář Heča. Po následném rohovém kopu stálo při Slovácku štěstí, protože míč se od Pavla Černého odrazil jen těsně mimo.

Slovácko zahrozilo po čtvrthodině hry, kdy nejprve pálil mimo Civič a stejný hráč se o chvíli později snažil poslat míč nabíhajícímu Divišovi, kterého si ale pohlídala hradecká stoperská dvojice. Úspěchem neskončil ani dalekonosný pokus Šimka z 20. minuty.

Po půlhodině hry se Hradec prosadil. Po krásné kombinaci po ose Vlkanova, Černý se Schwarz opřel pravačkou do míče a o tyč poslal hosty do vedení.

Slovácko o poločase vystřídalo a ve druhém poločase přidalo i tempu. Výsledkem však byly pouze nevyužité šance Civiče, Reinberka a Šimka. Největší příležitost zahodil Košút, který po střele Havlíka minul ze dvou metrů hradeckou branku.

Trest přišel v 58. minutě, kdy chybu v rozehrávce potrestal druhou brankou Malinský. Domácí nadále bojovali, ale dlouho se nemohli prosadit. Povedlo se to až deset minut před koncem střídajícímu Zajícovi, který úspěšnou penaltou potrestal faul Tetteha. Naděje na vyrovnání ale v samotném závěru Slovácku sebral Janoušek.

Hradec tak po druhém vítězství za sebou odskočil pásmu sestupu na rozdíl sedmi bodů. Naopak Slovácko potvrdilo, že se mu doma nedaří a v posledních pěti zápasech má před vlastními fanoušky bilanci tří remíz a dvou porážek.

„Jsme šťastní, že jsme tu vyhráli. Domácí se do zakončení moc nedostávali, hráli poměrně složitě a hodně nám pomohl první gól,“ hodnotil zápas hostující kouč Bohuslav Pilný.