Zlín - Slavia:  Latka fauluje Šmahaje

Zlín - Slavia: Latka fauluje Šmahaje - Slávista Martin Latka zastavuje faulem zlínského Davida Šmahaje. | foto: Jan Karásek, MF DNES

Slávisté o výhře rozhodli po přestávce

• 70
Zlín - Dva slávistické góly po přestávce rozhodly o tom, že pražské mužstvo si ze zlínského stadionu odváží tři body za nejtěsnější vítězství v poměru 2:1. Domácí fotbalisté dali kontaktní gól čtvrt hodiny před koncem, ale potom už se na skóre zápasu nic nezměnilo. Za vítězný celek skórovali Hrdlička a Vlček.

utkání jsme sledovali v on-line reportáži

Aktivněji hrající Slavia si vypracovala hned od úvodních minut územní převahu, do střeleckých příležitostí se však dlouho nedostala. Zlín s osamoceným útočníkem Šmahajem na hrotu hrál velmi opatrně, jeho výkonu chyběl herní rytmus i větší pohyb.

Ani Slavia ale příliš neoplývala rychlostí. Výsledkem byl pomalý fotbal, kterému až na malé výjimky chyběl moment překvapení.

Slávisté byli přece jen nebezpečnější, ze tří akcí plynulo pro domácí fotbalisty i brankové nebezpečí. Nejvíc Zlínským zatrnulo ve 38. minutě, kdy Kalivodovu střelu z dvaceti metrů k tyči s námahou vyrazil Kořínek na roh.

V deštivém počasí začaly po přestávce oba celky myslet více na útok, ale možnost ke skórování propásl ve 48. minutě po uklouznutí obránce Ditricha útočník Vlček, jehož střelu Kořínek kryl.

Ofenzivněji hrál i Zlín, kterému ale chyběla přesnější koncovka. V 54. minutě po Činčalově centru hlavičkoval Lukaštík vedle a Činčalova střela z dvaceti metrů mířila nad břevno. Ještě jednou se vytáhl domácí brankář Kořínek, když vytáhl nad břevno ránu obránce Dosoudila.

Proti dalším dvěma útokům soupeře už byl ale Kořínek bezmocný. V 65. minutě Hrdlička poslal do protiútoku po pravé straně Vlčka, sám si naběhl na jeho centr a hlavou vstřelil vedoucí branku.

Domácí fotbalisté se nestačili nadechnout a o tři minuty později po protiútoku do otevřené obrany inkasovali druhý gól. Fořt poslal přesnou přihrávku nabíhajícímu Vlčkovi, který poslal míč k tyči.

Nečekaný úder ale Zlín na lopatky nepoložil a po Červenkově centru z levé strany Činčala překonal přesnou střelou do horního růžku brankáře Kozáčika. Slavia pak ale ještě přidala v závěru na útočné aktivitě a soupeři už naději na vyrovnání nedala.

"Tentokrát jsme neměli tak bojovné srdíčko. Chybělo nám napadání soupeře. Měli jsme až zbytečně velký respekt ze Slavie," řekl novinářům trenér Zlína Petr Uličný.

Za příčinu prohry označil zbytečné chyby. "Opiela ztratil ve středu pole míč a soupeř nás hned potrestal centrovaným míčem do trestného území a vedoucí brankou. Druhý gól jsme inkasovali po chybě Lukaštíka uprostřed hřiště, kde ztratil zbytečně míč," dodal Uličný.

Hostující kouč Karel Jarolím uvedl: "Připravovali jsme se na taktiku soupeře s jedním útočníkem. Podařilo se nám vyztužit střed hřiště a soupeře jsme k ničemu vážnějšímu nepustili. Díky této taktice jsme zápas dovedli k vítězství."