Milan Baroš z Mladé Boleslavi proniká obranou Táborska. | foto: FK Mladá Boleslav

Sparta v posledním testu dala čtyři góly, Boleslavi na výhru stačil jeden

• 27
Tak přece vítězství. A se čtyřmi góly, po přesvědčivém výkonu. Sparťanští fotbalisté v posledním testu před jarní částí první ligy zdolali Žilinu 4:2. Dva góly dal Šural, první po lednovém přestupu z Liberce. Generálka vyšla i Mladé Boleslavi, která porazila druholigové Táborsko 1:0.

Sparta se proti Žilině, čtvrtému týmu slovenské ligy, chvíli hledala. Trenér Ščasný nechal v první půli jen na lavičce Matějovského, Váchu či Jiráčka, ani mezi náhradníky nebyl zraněný Lafata. Možná proto v úvodu vázla souhra a chyběly šance.

Vidět ale byl Šural, největší zimní posila. Když na začátku předvedl obětavý skluz, necelé dvě tisícovky diváků na tribunách mu tleskaly. Stejně jako ve 32. minutě, kdy hlavičkou po Dočkalově rohu protáhl brankáře Volešáka.

To nejlepší si ale reprezentační záložník ještě šetřil. Ve 36. minutě po závaru před brankou přihrál z lajny pod sebe Krejčímu, který zůstal volný v malém vápně a tvrdě napálil míč pod břevno. Těsně před poločasem se Šural trefil sám, když si s Krejčím vyměnil role a po jeho centru uklidil míč hlavou k tyči.

Mezitím ale skórovala Žilina. Dvě minuty poté, co Sparta šla do vedení, si Paur naběhl na přihrávku ze středu hřiště, snadno utekl Brabcovi a obloučkem přehodil Bičíka.

Do druhého poločasu kouč Ščasný prostřídal a Sparta už Žilinu dopředu moc nepouštěla. Výrazně zlepšila kombinaci a zaslouženě přišly další góly.

Dočkalův centr z přímého kopu sklepl Zahustel Šuralovi, který snadno do prázdné branky přidal svou druhou trefu. Čtvrtou branku přidal Dočkal, který zakončil akci Juliše přesnou střelou z hranice vápna.

Další šance už Sparta neproměnila a naopak chvíli před koncem inkasovala po parádní ráně Haskiče, i tak ale generálku na jarní ligovou premiéru ve Zlíně zvládla.

Sparta v přípravě vyhrála hned první duel proti Ústí, pak však podlehla Dortmundu, Trenčínu, Dněpropetrovsku a remizovala s CS Pandurii a Dynamem Moskva. Další výhru zažila až na závěr. Ligu začne v sobotu od 14.00 ve Zlíně.

Boleslav prošla přípravou bez porážky

Mladá Boleslav sice častěji držela míč, ale jedinou gólovou šanci první půle mělo Táborsko. Domácí těsně před přestávkou podržel brankář Šeda. Po pauze favorit přidal, ale dlouho se nemohl prosadit. Až na konci 79. minuty předvedli domácí pěknou kombinační akci a střídající Takács ji zakončil pohodlně do odkryté branky.

„Musíme být údernější, než jsme byli dneska. Druhý poločas už tam nějaké náznaky byly, ale v té finální fázi to musí vypadat jinak. To bylo dneska málo,“ řekl Jarolím.

Mladá Boleslav nastoupila do generálky bez kapitána Magery, který nemůže hrát v úvodním jarním kole kvůli žlutým kartám. V základní sestavě byly dvě zimní posily Pauschek a Přikryl, další nová tvář Kalabiška naskočil na hřiště v 56. minutě.

„Moc spokojený jsem dneska nebyl. Obzvlášť ne s Tomášem Přikrylem, od něj očekávám něco úplně jiného. Z mého pohledu to byl dost bojácný výkon. Lukáš Pauschek hrál zleva, trošičku s tím má problém. Je tam Jirka Fleišman, je možné, že tam může nastoupit i on. Kalabiška má předpoklady na to, aby hrál v základu,“ zhodnotil posily Jarolím a připustil, že mu generálka trochu zamotala hlavu. „Mám pár otazníků, možná se sestava bude trochu lišit,“ dodal.

Mladá Boleslav počtvrté za sebou vyhrála a celou přípravou prošla bez porážky. Do ligového jara vstoupí třetí celek tabulky v neděli domácím zápasem proti Ostravě.