Radující se Pavel Tobiáš, kouč Příbrami

Radující se Pavel Tobiáš, kouč Příbrami | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Mesiáš Tobiáš. Fotbalová Příbram pod novým koučem stoupá vzhůru

• 0
Vznešená slova o spasitelích nemají sportovci většinou rádi. Jenže příbramský fotbalový trenér Pavel Tobiáš vletěl do svého angažmá skutečně jako mesiáš. Třetí zápas, třetí vítězství, žádný inkasovaný gól.

Takovou sérii Příbram dávno nepamatuje. Po sobotní výhře 1:0 nad Hradcem Králové se Středočeši posunuli už na dvanáctou příčku, přitom když Tobiáš nedávno tým přebíral, patřila jim se dvěma body v ligové tabulce poslední příčka.

„Dokázali jsme se dostat ze složité situace a jsme zpátky ve hře,“ pochvaloval si Pavel Tobiáš po duelu s Hradcem. „Teď budeme mít větší klid a můžeme pracovat.“

V čem spočívá největší kouzlo kouče, jenž dokázal probrat dřímající příbramskou sestavu? Nový realizační tým dokázal provzdušnit klima v kabině, vylepšit defenzivu a také vymyslet důvtipnější realizaci standardních situací.

Právě ta tentokrát rozhodla, a jak prozradil jediný střelec Fernando Neves, mužstvo nácviku věnovalo celý týden.

„Tušili jsme, že bude zápas vyrovnaný a že by standardka mohla rozhodnout. Měli jsme opravu velký tlak, rozehrávali jich fůru a hráči si za tím gólem šli,“ hodnotil Tobiáš. „Při přípravě mi strašně pomáhá celý realizační tým, odvádí mravenčí práci.“

Uhrát v lize tři výhry v řadě, to se většině celků jen tak nepovede. I trenér přiznal, že to pro něj je mimořádná událost. „Devět bodů v řadě, to se mi během kariéry mockrát nepovedlo, jestli vůbec někdy,“ pátral Tobiáš marně v paměti. „Výrazně jsme zapracovali na organizaci hry, nedostat šest poločasů branku, to už je kus umění.“

Anebo také neumění soupeře. To prokázal hradecký záložník Juraj Križko, když při svých dvou obrovských šancích netrefil příbramskou branku.

„Byl to typický souboj o šest bodů, Hradec vycházel ze zajištěné obrany, a když v závěru prohrával, zkusil to otevřít. Ale ustáli jsme to,“ řekl Tobiáš.

Příbram může mrzet, že nyní na čtrnáct dnů ligu přeruší reprezentační přestávka. Na případné další prodloužení série si tak mesiáš Tobiáš počká.