Posily Barcy debutovaly proti svým

A m s t e r d a m - Český fotbalista Pavel Nedvěd byl jediným hráčem Lazia Řím, který snesl přísné měřítko výkonnosti a vyrovnal se protihráčům z Ajaxu Amsterdam v přípravném zápase na stadionu Arena. Zahajovací zápas turnaje čtyř velkoklubů však branku nepřinesl, protože domácí neproměnili řadu šancí. Góly padaly až ve druhém duelu, který svedl dohromady posily Barcelony Overmarse a Petita s jejich bývalými spoluhráči z londýnského Arsenalu. Španělský klub zvítězil 2:1.

V domácím červenobílém dresu proti Laziu chyběl Český reprezentant Tomáš Galásek. Klíčovou postavou se stal na pravé straně zálohy dvacetiletý objev Andy van der Meyde, jeden z mužů, jež do nově se tvořícího kolektivu zařadil kouč Co Adriaanse.

Na druhé straně šla většina akcí Lazia přes Nedvěda, český záložník zásoboval své spoluhráče na hrotu dobrými míči, ty však zůstaly bez využití. Na fotbalistech italského celku se projevilo, že jsou na začátku přípravného období.

V nočním souboji Barcelony s Arsenalem padly všechny tři góly v prvním poločase. Barcelona vedla od 3. minuty gólem, který dal Guardiola z penalty. Soupeř ve 33. minutě zásluhou Tomase vyrovnal, ale Cocu brzy strhl vedení zpět na stranu Katalánců, a skóre 2:1 už zůstalo.

Z dvojice bývalých Londýňanů, kteří před týdnem přesídlili právě do Barcelony, se do základní sestavy dostal jen Overmars, ale už v 53. minutě musel uvolnit místo Brazilci Rivaldovi. Petit proseděl první půli na lavičce a na trávník šel ihned po návratu z šaten.

Overmars si při svém prvním startu za Barcelonu zahrál proti bývalým spoluhráčům