Souboj kapitánů. Pavel Černý z Pardubic a Tomáš Hübschman z Jablonce zápolí o...

Souboj kapitánů. Pavel Černý z Pardubic a Tomáš Hübschman z Jablonce zápolí o míč. | foto: ČTK

Pardubice - Jablonec 2:0, smrtící půlhodina. Domácí mají jistou baráž

• 0
Fotbalisté Pardubic v předposledním čtvrtém kole ligové nadstavby ve skupině o záchranu doma porazili Jablonec 2:0. Východočeši odvrátili hrozbu přímého sestupu a čeká je baráž o nejvyšší soutěž. Svěřenci trenéra Radoslava Kováče rozhodli o vítězství už v úvodní půlhodině po brankách Vojtěcha Sychry a kapitána Pavla Černého.

Pardubice mají před nedělním závěrečným utkáním nadstavby v Ostravě náskok jednoho bodu na Zlín a dvou bodů na Brno. Nejhorší týmy tabulky čeká vzájemný souboj o druhé místo v baráži. Jablonec, který už měl jisté setrvání mezi elitou, v nadstavbě poprvé prohrál. Na lídra skupiny o záchranu Ostravu dál ztrácí dva body.

ONLINE

„Samozřejmě jsme hrozně moc šťastní, že jsme ten první krok zvládli. Přáli jsme si, abychom se do baráže dostali, to byl náš největší cíl,“ řekl trenér Kováč na tiskové konferenci.

„Máme ještě tři zápasy a věřím, že to dotáhneme celkově do vítězného konce. I když víme, že to ještě budou nervy,“ dodal bývalý reprezentant.

Pardubičtí začali velkým náporem. Ichovu střelu chytil brankář Hanuš, ale v osmé minutě už se Východočeši poprvé prosadili. Pikul nacentroval do šestnáctky a Sychra zblízka otevřel skóre. V ligové sezoně vstřelil třetí gól.

Ve 26. minutě domácí přidali druhou branku. Hlavatého rána se od břevna odrazila do tyče a poté k Černému, který míč hlavou dostal do sítě. Osmatřicetiletý útočník v nejvyšší soutěži skóroval podruhé za sebou a celkově pošesté v sezoně.

Kapitán Pardubic Pavel Černý oslavuje se spoluhráči druhý gól proti Jablonci.

„Dobře jsme do zápasu vstoupili, dali jsme rychlý gól. Potom tam byl zase malinko takový klasický výpadek, ale pak jsme dali druhý gól, což bylo strašně důležité,“ podotkl Kováč.

Na druhé straně volej nejlepšího jabloneckého střelce Chramosty zlikvidoval rumunský gólman Nita, který se v neděli velkou chybou podepsal pod domácí porážku 1:2 se Zlínem. Těsně před pauzou mohl Sychra přidat třetí pardubickou branku, ale Hanuš ho včasným vyběhnutím vychytal.

Do druhé půle zraněného Nitu nahradil Markovič, jenž po necelých pěti minutách na trávníku vyrazil Sejkovu hlavičku. V 63. minutě výborným zákrokem zneškodnil i Polidarův přímý kop. Hanuš si zase poradil s pokusem v podání Darmovzala.

Pardubičtí fanoušci během zápasu s Jabloncem.

„V druhém poločase jsme se výrazně zlepšili a měli lepší pohyb. Naše hra byla určitě jiná. Měli jsme dvě jasné možnosti Matěje Polidara, které jsme nevyužili,“ litoval jablonecký trenér David Horejš.

V závěru mohl duel zdramatizovat střídající Patrák, ale křížnou střelou těsně minul pardubickou branku. Jablonec venku v lize popáté za sebou nezvítězil. I potřetí v sezoně nejvyšší soutěže se ve vzájemném duelu radoval domácí celek.

„Nechtěli jsme vůbec připouštět nějaké spekulace. Myslím, že bylo vidět, že jsme hráli naplno. Gólovky jsme měli, rozhodla nepřesnost ve finální třetině. Motivace byla jasná. Je to ligové utkání, hájíš barvy Jablonce a vždy musíš hrát naplno,“ dodal Horejš.