Xavi Simons (vlevo) z Lipska bráněný Ozanem Kabakem z Hoffenheimu.

Xavi Simons (vlevo) z Lipska bráněný Ozanem Kabakem z Hoffenheimu. | foto: AP

Hoffenheim v poslední minutě zachránil bod za remízu s Lipskem

• 0
Fotbalisté Hoffenheimu s Pavlem Kadeřábkem a střídajícím Davidem Juráskem remizovali v předehrávce 32. kola bundesligy díky gólu v poslední minutě základní hrací doby 1:1 s čtvrtým Lipskem. V neúplné tabulce se posunuli na sedmou pozici, která znamená alespoň účast v kvalifikaci Evropské konferenční ligy, osmifinalisté Ligy mistrů zůstali o bod za Stuttgartem.

Lipsko dlouho směřovalo k pátému vítězství za sebou po gólu Benjamina Šeška. Slovinský útočník skóroval i při všech čtyřech předchozích výhrách a s 12 góly v sezoně se dostal přesně na polovinu úspěchů nejlepšího týmového střelce Loise Opendy. Jenže pět minut po Juráskově příchodu na hřiště byl v 72. minutě vyloučen po druhé žluté kartě Xavi Simons a domácí přesilovku využili. Chorvat Andrej Kramarič v 90. minutě podobně jako Šeško hlavou vyrovnal.

Lipsko poprvé po čtyřech zápasech na hřištích soupeřů ztratilo body. Hoffenheim na poslední chvíli alespoň částečně napravil předchozí porážku na hřišti sestupem ohrožené Bochumi.

Hoffenheim - RB Lipsko 1:1 (0:1)

Branky: 90. Kramarić - 38. Šeško. Rozhodčí: H. Osmers – R. Kempter, S. Waschitzki. ŽK:69. Kabak - 55. Simons, 86. Raum. ČK:72. Simons.

Hoffenheim Baumann (C) – Kabak (79. Moerstedt), Grillitsch, Akpoguma – Kadeřábek, Prömel, Stach (79. Bischof), Kramarić, Bülter – Bebou (90+2. Conte), Beier (67. Jurásek).

RB Lipsko Gulácsi – Henrichs, Orbán (C), Lukeba, Raum – Haidara (77. Kampl), X. Schlager (16. Seiwald) – Olmo (77. Simakan), Simons – Openda (77. Poulsen), Šeško (60. Baumgartner).