Ondřej Čelůstka ze Sparty střílí gól brankáři Pardubic Marku Boháčovi.

Ondřej Čelůstka ze Sparty střílí gól brankáři Pardubic Marku Boháčovi. | foto: ČTK

Máma by si přála remízu, říká starší Čelůstka po souboji s bratrem

• 1
Pokud jde o ligový zápas, do včera to bylo přes šedesát let, co se pardubičtí fotbalisté naposledy představili na pražské Letné. 15. dubna 1960 zde vojáci Dukly Pardubice ve 20. kole tehdejšího ročníku Spartě podlehli 1:2. Novodobí kolegové na ně ve středu odpoledne výsledkově navázat nedokázali, prohráli 0:2, ostudu však rozhodně neudělali.

„Musím své hráče pochválit. Hráli jsme nezakřiknutý, poctivý fotbal,“ těšilo navzdory porážce pardubického trenéra Jiřího Krejčího v rozhovoru pro Českou televizi.

Novic nejvyšší soutěže vzhledem ke svému postavení v tabulce vůbec neměl v Generali Areně co ztratit a na jeho hře to bylo skutečně vidět. Žádné zbabělé odkopávání míčů na náhodu ani nic podobného, Pardubice si skutečně přijely zahrát. Parádní akce předváděli Brazilci Cadu s Ewertonem, do vápna létaly dobré centry Tomáše Čelůstky, bratra sparťana Ondřeje. Po jednom z nich se ve 14. minutě prosadil Michal Surzyn, jenž na zadní tyči zavíral akci hostů a „z jedničky“ uklidil míč do sítě. Bohužel pro Pardubice však VAR uviděl ofsajd a gólovou radost obránci překazil.

Další pohledné zakončení si pak zkraje druhé půle nachystal Tomáš Solil, jenž na hranici pokutového území zpracoval balon a z otočky jej poslal jen nějakých dvacet centimetrů nad branku. Chvíli nato pak bědoval Tomáš Čelůstka, když sám ve vápně neprostřelil Nitu a za hlavu se chytal také Ewerton. I jeho bombu ze středu pokutového území bezchybně a s přehledem lapil Nita.

Tomáš Čelůstka

Východočeši obzvlášť ve druhém poločase tlačili, Sparta místy vypadala dost vystrašeně, zkušeností ale nakonec zápas urvala. V desáté minutě skvěle na levé straně rozjel útok Bořek Dočkal a po centru do vápna od Srdjana Plavšiče jej v klidu zakončil nejlepší střelec soutěže Lukáš Juliš. A zhruba deset minut před koncem se balon po centru odrazil přesně do náběhu Ondřeje Čelůstky, ten jej doklepl za Boháče, a v souboji bratrů tak byl nakonec úspěšnější starší z dvojice.

„Máma by asi byla spokojenější, kdyby dal gól i Tomáš a skončilo to remízou,“ vtipkoval Ondřej Čelůstka. „Brácha měl velkou šanci, obecně nás Pardubice hodně trápily. Není náhoda, že jsou takhle nahoře,“ dodal.

„Měli jsme dost šancí, ale Sparta nám dala velkou lekci z produktivity. Výsledek je pro nás až moc krutý,“ smutnil zase mladší z bratrů Tomáš Čelůstka.

1. AC Sparta PrahaSparta 32 25 5 2 74:28 80
2. SK Slavia PrahaSlavia 32 23 7 2 67:23 76
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 32 21 5 6 74:35 68
4. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 32 13 8 11 51:49 47
5. FC Baník OstravaOstrava 32 13 6 13 48:45 45
6. 1. FC SlováckoSlovácko 32 11 8 13 43:48 41