Olomouc vypadla, Slavie a Blšany jdou dál

P r a h a - Rychlé protiútoky a pozorná hra v obraně zajistily fotbalistům druholigového Prostějova překvapivé vítězství nad Sigmou Olomouc 2:0 v dohrávaném utkání 2. kola Poháru ČMFS. Vedoucí branku dal ve 44. minutě Cigánek a senzační výhru Prostějova pojistil pět minut před koncem z penalty Randa. V dalších dohrávaných střetnutích již ligové týmy nezaváhaly. Branky z úvodu a samého závěru zajistily celku Blšan vítězství 2:0 nad třetiligovým Kladnem. Fotbalisté Slavie Praha si bez problémů poradili s divizní Českou Třebovou, které nastříleli šest gólů.

Prostějov - Sigma Olomouc 2:0 (1:0)

Sigma se po náročném programu v Poháru Intertoto a lize představila ve značně kombinované sestavě. Přesto v 8. minutě Hapalova střela hlavou těsně minula branku. Pozornou hrou v obraně stačil Prostějov držet se svým protivníkem krok a těsně před přestávkou po brejku otevřel Cigánek skóre. Na nepříznivý stav zareagoval v poločase trenér Kalvoda nasazením opor Vlčka a Muchy. Očekávaný zvrat však tento tah nepřinesl. Blízko k vyrovnání měl v 60. minutě Mucha, jehož hlavičku brankář Kovář reflexivně vyrazil. V závěru olomoucký Rozehnal fauloval pronikajícího Bureše a Randa gólem z penalty definitivně rozhodl o vyřazení Olomouce.

Branky: 44. Cigánek, 85. z pen. Randa. Rozhodčí: Vidlák. ŽK: Rozehnal, Vlček (oba Olomouc). Diváci: 1000.
Olomouce: Bureš - Glos (46. Mucha), Ujfaluši, Rozehnal, Špiláček (55. Kaspřík) - Barbořík, Kučera, König, Kotrys - Hapal, Zdráhal (46. Vlček).

SK Kladno - Chmel Blšany 0:2 (0:1)

Hned ve 3. minutě utkání dokázal Sýkora usměrnit za záda kladenského brankáře Tomeše střílený centr a favorit vedl. Kladno zpočátku hrající s respektem však postupně zvedlo hlavu a ve druhém poločase si dokonce vypracovalo soustavný tlak. Střelecky
naprázdno však vyšli Marek i Strnadel. Závěrečnou hru vabank potrestal v poslední minutě přesnou hlavičkou Boček.

Branky: 3. Sýkora, 90. Boček. Rozhodčí: Helebrant. ŽK: Jícha - Potůček. Diváci: 1000.
Blšan: Obermajer - Vorel, Zbožínek, Jirásek, Bureš - Gedeon, Sýkora, Štverka (74. Šelicha), Laibl (46. Velkoborský) - Boček, Potůček (69. Tichota)

Česká Třebová - Slavia Praha 2:6 (0:3)

Pražané nastříleli domácím za půlhodinu tři branky a o jejich postupu bylo rozhodnuto. Po přestávce zvýšili rychle na 6:0 a teprve za tohoto stavu dovolili domácím hráčům skóre alespoň zkorigovat. Blýskl se Tomáš Došek, který se do střelecké listiny zapsal třikrát. Stínem zápasu je zranění Ulicha, který skončil na nosítkách již v 18. minutě s podezřením na natažení vnitřních vazů v kolenu.

Branky Slavie: 7., 32. a 48. T. Došek, 24. Sedláček, 57. Lerch, 59. Dostálek. Rozhodčí: Šedivý. Diváci 4500.
Slavie: Václavík - Kozel - Koller, Šuškavčevič - Lerch, Ulich (18. Svoboda), Dostálek (61. Zelenka), Sedláček, Kuchař (53. Kozák) - T. Došek, Švancara.