Brno - Teplice: hlavičkový souboj mezi domácím Tomášem Doškem (vpravo) a Petrem Lukášem | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

Moravané měli ke třem bodům blízko: Brno - Teplice 1:1

• 4
Až v nastaveném čase přišlo Brno o tři body. V utkání 28. kola fotbalové ligy proti Teplicím je o vítězství gólem připravil Hesek, který tak zajistil remízu 1:1.

připravujeme podrobnosti

sledovali jsme on-line

Brno sice vedlo od 59. minuty po přesné hlavičce Živného, hostům se ale podařilo vyrovnat v
nastaveném čase díky Heskovi.

Aktivně hrající Teplice měly od začátku územní převahu. Už ve druhé minutě podběhl Bureš rohový kop a Rosa ve vyložené šanci hlavičkoval vedle branky.

Kromě útočení hráli hosté chytře i v defenzívě, na vlastní polovině vytvořili neprostupnou hráz, kterou Brňané jen s obtížemi překonávali.

Většina domácích zdlouhavých akcí vedla do šířky a chyběl jí moment překvapení.

Po změně stran Brňané skórovali po centru z přímého kopu, proti hlavičce Živného byl Grigar bezmocný.

Potom nejslibněji vypadala v 70. minutě akce domácího Kalivody, který si obhodil obránce Rosu, z jeho zpětné přihrávky ale Rabušic vysoko přestřelil.

Největší brankovou šanci si hosté vypracovali čtvrt hodinku před koncem, nabídku na vyrovnání ale odmítl Klein, jenž zblízka hlavou přestřelil.

Ve 3. minutě nastavení se však Tepličtí dočkali: míč se dostal k volnému Heskovi a ten přesnou střelou k tyči zajistil hostům remízu.

"V závěru jsme lehce ztráceli míče. Při vyrovnávací brance se soupeři nepovedl centr. My jsme ale tečovali míč na Heska..." popsal vyrovnání brněnský kouč Miroslav Beránek, podle nějž měl zápas dva zcela rozdílné poločasy.

Teplický kouč Jiří Plíšek se radoval z pracně vybojované remízy. "Vzhledem k závěru mohu utkání z našeho pohledu hodnotit kladně. Mohu být šťastný, že se nám podařilo vyrovnat a získat bod," dodal Plíšek.