Pardubický Michal Hlavatý se probijí přes Davida Housku a Šimona Faltu z...

Pardubický Michal Hlavatý se probijí přes Davida Housku a Šimona Faltu z Olomouce. | foto: ČTK

Dvě tyče? Asi se mi to ještě nestalo, vzpomíná pardubický smolař Hlavatý

• 0
Velkou smůlu v zápase s Příbramí, který fotbalové Pardubice v pražském Ďolíčku vyhrály 1:0, měl domácí záložník Michal Hlavatý. Ve 26. minutě byl nařízen pokutový kop, který namířil pouze do pravé tyče.

„Nejdříve jsem uvažoval, že to pošlu doprostřed, pak jsem to změnil, což se ukázalo jako špatná varianta a špatné řešení,“ hodnotil na pozápasové tiskové konferenci svou neproměněnou střelu Hlavatý.

Vše kromě penalty se pak opakovalo o dvacet minut později. Příbramského brankáře Kočího od inkasování znovu zachránila ta stejná tyč, kterou Hlavatý trefil po nenápadné střele z hranice vápna.

„Musel bych hodně přemýšlet, jestli se mi tohle někdy stalo. Asi ne,“ komentoval smůlu Hlavatý.

I přesto, že Pardubice potřetí na jaře neskórovaly, se jim nakonec podařilo vyhrát a vrátit se do horní poloviny tabulky. Utkání totiž rozhodl vlastní gól Příbrami. V 72. minutě se po krásné kombinační hře domácích dostal k balonu Čelůstka, který jej nacentroval do pokutového území a trefil v poločase střídajícího Kvídu, jenž si míč nešťastně usměrnil za Kočího.

„Chtěl jsem to dát před obránce, byly tam dvě teče a padl z toho gól,“ komentoval situaci autor důležitého centru Čelůstka.

Nováček soutěže ani potom nepolevil, dál se tlačil do koncovky a snažil se své vedení potvrdit další brankou. Nezaspal však ani v defenzivní činnosti, kdy Příbram k ničemu nepustil a po závěrečném hvizdu rozhodčího si zaslouženě připsal výhru.

„Věděli jsme, že Příbram bude bojovná, důrazná a nebude to lehké utkání. Myslím, že jsme ho zvládli a zaslouženě vyhráli. Celý zápas jsme byli lepším mužstvem,“ uvažoval trenér Pardubic Jaroslav Novotný.

„Šli jsme do něj s tím, že tam necháme maximum a uděláme všechno pro nejlepší výsledek,“ dodal Novotný.

Nepříliš dobrý stav hrací plochy mohl být překážkou pro domácí kombinační hru, avšak i přesto bylo během duelu k vidění několik pěkných akcí domácích fotbalistů.

„Z terénu jsme měli obavu, vzhledem k tomu, že v pátek sněžilo a v den zápasu pršelo, ale chtěl bych poděkovat Bohemians za to, že to hřiště připravili na takové úrovni, že se na něm dalo hrát, a mile nás to překvapilo,“ konstatoval kouč.

Pardubice jsou po sobotní výhře na devátém místě tabulky s pětadvaceti body. Střed je velmi vyrovnaný, na pátou příčku chybí nováčkovi soutěže pouhý bod.

V dalším utkání se Východočeši představí 7. února od 14 hodin v Teplicích a v sobotu 13. na trávníku lídra soutěže, pražské Slavie, která vládne tuzemské nejvyšší soutěži. Začátek je naplánován na 18.30.