Eduard Sobol (vlevo) z Jablonce se nechal přehlavičkovat Janem Krivákem z...

Eduard Sobol (vlevo) z Jablonce se nechal přehlavičkovat Janem Krivákem z Karviné. | foto: ČTK

Karviná - Jablonec 2:1, domácí udrželi až druhé vedení a utekli ze dna

• 2
Karvinští fotbalisté už nejsou v první lize poslední, v 18. kole překvapivě porazili třetí Jablonec 2:1 a přeskočili Duklu, byť jen o skóre. Karviná vyhrála po osmi zápasech.

Jablonec selhal v Karviné podruhé během pár týdnů, poslední říjnový den zde podlehl 0:1 v domácím poháru.

A i v lize se potvrdilo, že mu soupeř prostě nesedí. „Tento region je pro nás nějaký zakletý. Hráli jsme tady pohár, prohráli jsme, hráli jsme v Ostravě, prohráli jsme...“ láteřil jablonecký kouč Petr Rada.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Karviná vyhrála poprvé po osmi zápasech, vítězství se tak na třetí pokus dočkal její nový slovenský kouč Norbert Hrnčár.

„Výhra znamená náš reálný návrat do bojů o záchranu. Jet do Plzně se ztrátou na týmy před námi, to by byla nesmírně složitá situace,“ řekl karvinský kouč.

„Do zápasu jsme dokázali vložit nejen emoce, nasazení a energii, ale také prvky z tréninkového procesu, což mě potěšilo asi nejvíc.“

V úvodu si oba mužstva vytvořila slibnou šanci, ale Wágner ani hostující Holeš nepřekonali brankáře. V deváté minutě už Karvinští rozebrali obranu soupeře, Galuška předložil míč Wágnerovi a ten se zblízka snadno prosadil proti bývalému týmu.

Jablonec se ze šoku vzpamatovával postupně a v 25. minutě srovnal, když Doležal přiklepl balon Holešovi a ten sám před gólmanem Berkovcem nezaváhal.

Hosté pak převzali iniciativu. Po půlhodině hry Kubista z dálky minul, do branky se nevešel ani následný Jovovičův přímý kop z dobré vzdálenosti.

Druhé dějství začalo akcí Doležala, který se dostal za karvinské stopery, ale Berkovec mu jasnou šanci včasným vyběhnutím zmařil. Na opačné straně se obtočil Galuška kolem Hanouska, vystřelil, ale balon prošel podél branky do zámezí.

Domácí si v 67. minutě vzali vedení zpátky. Jablonecká obrana zablokovala pokus střídajícího Ba Louy, míč vyletěl do výšky, kde ho přes strnulého Hrubého poslal do sítě Slovák Guba.

Z protiútoku před dorážejícím Doležalem zachránil domácí opět Berkovec.

Karviná v závěru odolala náporu soupeře a mohla přidat pojistku, ale ve dvou příležitostech neuspěl Galuška.

„Hráče jsem v přestávce upozorňoval, aby nepřestali být aktivní, měli jsme tam šance na vedení, hlavně Doležal, který šel sám na bránu, ale nepohlídali jsme si standardní situaci. Pak už to byl spíš platonický tlak bez velkých příležitostí. Jsme zklamaní, měli jsme herní převahu, ale body nejsou,“ řekl Rada.