Brněnský útočník Michal Škoda (v červeném) právě překonává brankáře Martina...

Brněnský útočník Michal Škoda (v červeném) právě překonává brankáře Martina Berkovce ze Slavie. | foto: ČTK

Slavia nestřílí. Gólmani si proti nám můžou lehnout, bědoval Berkovec

• 54
Diváci na hlavní tribuně už měli zvednuté ruce. Gólovou hlavičku brněnského fotbalisty Davida Paška ale slávistický brankář Marin Berkovec v první půli zázračně vyškrábl na roh. „Šlo to kousek ode mě. Plácnul jsem se a nějak to vyrazil,“ prohodil hostující gólman. Hrdinou pátečního večera se však nestal, Slavia padla se Zbrojovkou 0:1.

Zatímco 26letý hostující gólman předvedl parádní moment, jeho protějšek Dušan Melichárek žádnou větší polízanici řešit nemusel.

„Nevystřelili jsme na bránu. Možná jednu nějakou šmudlu,“ přemítal Berkovec. „Gólmani si proti nám můžou lehnout,“ lamentoval.

Zbrojovce se podařilo vymazat obávaného kanonýra Milana Škodu. O druhé brněnské výhře v sezoně tak v 28. minutě rozhodl Škodův mladší bratr Michal, který důsledně sledoval odražený míč a procpal se skrz váhající zadáky Slavie. Pohromě nezabránil ani vybíhající Berkovec.

„Už byl na penaltě. Snažil jsem se zmenšit úhel, on to ale špičkou dloubnul přes moji nohu,“ popsala slavistická jednička klíčovou chvíli duelu. „Smolný gól.“

I kvůli tomu sešívaní po třech ligových kolech mají na svém kontě jediný bod za remízu s Libercem. „Představovali jsme si lepší start,“ uznal Berkovec, jenž ve druhé půli viděl marnou snahu svých ofenzivních parťáků srovnat partii. „Byla to taková kombinace, ale ve vápně jsme neměli nic,“ dodal.

„V pokutovém území jsme nebyli důrazní,“ stroze hodnotil slavistický trenér Dušan Uhrin, jehož týmu nepřinesl vytoužené vyrovnání ani závar před brankou Zbrojovky v nastavením čase.

I proto Slavia v pátek večer odjela do Prahy bez bodu, čekání na první ligovou výhru v sezoně se odkládá na příští týden týden. „Liga nekončí. Musíme se soustředit na domácí zápas s Jihlavou,“ burcuje Berkovec.