Liberecký útočník Milan Baroš, ilustrační snímek

Liberecký útočník Milan Baroš, ilustrační snímek | foto: Michal Šula, MAFRA

Liberec - Jihlava 1:1, Barošův první gól v novém dresu na výhru nestačil

• 4
Liberečtí fotbalisté ve druhém ligovém kole jen remizovali s Jihlavou 1:1. Do vedení je přitom svou první trefou v novém klubu dostal útočník Milan Baroš. Deset minut před koncem však z penalty vyrovnal Jani Urdinov.

Liberec po dvou kolech čeká na vítězství.

Od 12. minuty se přitom dostal do vedení poté, co se zkušený útočník Baroš kličkami zbavil dvou obránců a přízemní střelou překonal Hanuše. Bývalý reprezentační útočník skóroval poprvé po letním příchodu z Mladé Boleslavi.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

První velkou šanci v zápase však už v šesté minutě měla Jihlava. Ikaunieks dostal od Urblíka přesný pas za obranu, ale lotyšský útočník sám před branku vypálil nepřesně a nenavázal na svou trefu v úvodním kole proti Plzni.

Pak dvě velké liberecké šance zahodil Bartl, který nejprve nepřekonal jihlavského gólmana a krátce před pauzou v další dobré pozici netrefil branku.

Těsně vedle skončil pokus jihlavského Urblíka.

Jihlava začala druhý poločas aktivněji a už v 57. minutě málem vyrovnala, když Ikaunieks po další přihrávce za obranu trefil tyčku.

Jihlavskou hru oživila i střídající posila Rabušic. Bývalého libereckého útočníka v 79. minutě fauloval v pokutovém území brankář Dúbravka a z následné penalty vyrovnal Urdinov.

„Druhý poločas byl z naší strany značně lepší. Měli jsme šance, byli jsme i fotbalovější a dominovali jsme. Nakonec ta remíza je asi zasloužená,“ hodnotil jihlavský kouč Michal Hipp.

V závěru Liberec soupeře zatlačil, ale Baroš po rohu hlavičkoval nad branku a další pokusy hostující obrana zblokovala.

„Celkově si myslím, že je to spravedlivá remíza,“ uznal liberecký trenér Jindřich Trpišovský. „Pro nás je to samozřejmě ztráta. Nepodali jsme dobrý výkon, byli jsme hrozně nepřesní, takoví rozháraní.“