Klokani stále marně čekají na první gól

• 310
Praha - Touha fanoušků Bohemians 1905 po první ligové brance pokračuje i po dalším zápase. V dohrávaném utkání třetího kola se zelenobílí nedokázali prosadit proti obraně olomoucké Sigmy a podruhé za sebou remizovali 0:0. Hosté mohli v Praze vyhrát, ale gól Buena z nastaveného času rozhodčí neuznal pro ofsajd.

Utkání jsme sledovali
minutu po minutě

"Čekali jsme, že Olomouc bude hrát otevřenější fotbal, místo toho bránila. Naši hru poznamenala i neúčast Bálka," konstatoval trenér domácích Václav Hradecký

Dělba bodů ve Vršovicích byla spravedlivá. V zápase, ve kterém bylo šancí poskrovnu, ani jeden ze soupeřů svého soka vyloženě nepřehrál.

První poločas nabídl hodně průměrnou podívanou s minimem vzrušení, zato spoustu nepřesností a nedovolených zákroků.

Jedinou příležitost první části si vypracovali domácí. Po centru z levé strany se krok před malým vápnem ocitl zcela osamocený Slezák, střelu z mírné otočky však poslal nad Drobiszovu branku.

Tato šance také byla "odměnou" domácím za přece jenom aktivnější přístup k zápasu. Ale klokani opakovaně dokazovali, že střelba je jejich současnou slabinou.

První a jediná přímá střela mířila na Drobisze v 15. minutě z kopačky Kunáška, hostující gólman bez problémů míč směřující do středu branky zachytil.

Chvilka emocí zavládla v Ďolíčku ve 40. minutě, kdy se po souboji Šuskavčeviče se Škodou domácí vehementně dožadovali nařízení pokutového kopu, hra však už byla přerušena pro Škodův ofsajd.

Hanáci toho směrem k brance u tramvajové zastávky příliš nevyprodukovali. Sňozík se v prvním poločase dotkl míče pouze tehdy, když sbíral nepovedené přihrávky či centry hostí. Vystrašil jej pouze spoluhráč Rada, jehož hlavička jen těsně minula vlastní branku.

Jaký div, že na poločasový čaj odcházeli hráči za bezbrankového stavu.

Vytoužená změna v obrazu hry na začátku druhého poločasu patrná nebyla. Jen se možná ještě více přitvrdilo, takže v prvních deseti minutách se třikrát jen velmi těžce někteří z hráčů zvedali z trávníku.

Poněkud aktivněji začala hrát Olomouc, ale Bajer i Silva Rossi pálili vysoko nad, dva centry hostí jen naplano prosvištěly domácím vápnem.

Fantastičtí domácí příznivci ani v těchto chvílích neustávali ve svém mohutném povzbuzování a kýžené první ligové branky se mohli dočkat po hodině hry.

Po rohovém kopu z levé strany si pěkně na hlavičku vyskočil Škoda, míč ale nasměřoval jen Drobiszovi do rukavic.

Po této šanci se domácí hráči na chvíli usadili před brankou hostí, zvýšili obrátky, ale další příležitost si nevypracovali a nápor jak náhle přišel, tak rychle po pár minutách zase skončil.

Hru poté rozkouskovala střídání, tempo opět upadlo a připomínalo neslanou hru z úvodu zápasu.

V poslední desetiminutovce se hráči Bohemians pokusili vybojovat vítězství, ale stereotypní vysoké centry do vápna ani dva dva rohové kopy efekt nepřinesly.

Nakonec ale všechny body mohly putovat na Moravu. V poslední minutě nastaveného času totiž utekl domácím Janotka. Jeho centr sice mířil na Hartiga stojícího v postavení mimo hru, ale míč nakonec zachytil zpoza obránců nabíhající Bueno a dopravil ho do sítě.

Rozhodčí Královec celou akci posoudil jako ofsajdovou a gól neuznal.

"Jeli jsme sem s cílem vyhrát. Remíza asi odpovídá, i když jsme v prodloužení asi vstřelili regulérní gól," řekl na pozápasové tiskové konferenci olomoucký kouč Martin Pulpit.

Ivan Hašek z týmu Bohemians 1905 v souboji Tomášem Kazárem z Olomouce v duelu 3. kola první ligy.

Kapitán Bohemians 1905 Dalibor Slezák (vpravo) v souboji s Markem Kaščákem v utkání první ligy Bohemians - Olomouc.