Alexandre Mendy (vlevo) a  Adam Hloušek

Alexandre Mendy (vlevo) a Adam Hloušek - Adam Hloušek z Jablonce(vpravo) střlí před dotírajícím Mendym z Boleslavi. | foto:  Josef Vostárek, MF DNES

Jablonecký záložník Hloušek: Konečně můžu klukům něco zaplatit

• 0
Až ve svém 43. zápase a po dlouhých 2157 minutách se levonohý ofenzivní záložník fotbalového Baumitu Jablonec Adam Hloušek dočkal premiérového prvoligového gólu. Radost si vychutnal o to víc, že ta trefa v Kladně byla vítězná na 2:1. "Myslel jsem, že první branku oslavím dřív. Už to bylo dlouhé," přiznal 20letý Hloušek, jeden z velkých českých fotbalových talentů.

"V týdnu jsem si uvědomil, že jsem na Kladně v roce 2006 zažil své první minuty v nejvyšší soutěži, tak jsem doufal, že zlomím i to gólové prokletí. A sešlo se to parádně. Pomohl mi určitě i fakt, že se nám celkově jako týmu na jaře zatím skvěle daří."

Spoluhráči byli určitě rádi za vaši vítěznou trefu, ale také asi i za to, že za první gól doplníte hráčskou kasu, je to tak?
Počítám s tím, konečně jsem se dočkal, že můžu klukům něco zaplatit (smích).

Popište vaši branku na Kladně.
Kopal jsem roh, po něm vyboxoval domácí gólman míč na kraj vápna. Já jsem tam stihl doběhnout, viděl jsem, že je tam přede mnou dost hráčů, tak jsem to hned napálil a jedinou možnou mezerou to zapadlo do sítě. Brankáře Tesaře bych z toho nevinil, jak jsem četl někde v novinách, myslím, že míč viděl až na poslední chvíli.

Přispěl jste tak k výtečnému startu Jablonce, ze tří zápasů jste nasbírali devět bodů, čemu to přičítáte?
To určitě nečekal nikdo, je to paráda. V Boleslavi i teď na Kladně jsme se v závěru ubránili velkému tlaku domácím. Prostě si asi víc pomáháme, dřeme všichni do posledních minut a za to si ty body zasloužíme. Přitom v Jablonci bývalo jaro pravidelně slabší, takový start asi pamatuje málokdo

Před zápasem v Kladně jste přitom byli ve složité situaci, protože jste ztratili dvě velké opory Špita a střelce Čížka...
Lukáš Zich potvrdil, že je kvalitní brankář a můžeme se na něho spolehnout. Předvedl jeden neuvěřitelný zákrok, všichni už si mysleli, že to musí být gól. Pokud jde o Čížka, odešla kvalita, to ano, ale stejná se v podobě Filipa Klapky vrátila po zranění.
Takže ve hře dopředu se toho zase moc nezměnilo.

Co Jablonec a evropské poháry?
To jsou spíš jenom takové řeči mezi námi v šatně, vážně o tom samozřejmě nemluvíme. Na tabulku je ale moc příjemný pohled, být bod za Boleslaví nebo Libercem..., skvělé.

V neděli vás čeká první Slavia, už asi v kabině přemýšlíte, jak ji pokořit, že?
Máme obrovskou motivaci, věříme si. Když budeme makat, jako dosud na jaře, určitě nejsme bez šancí. Teď se prostě fotbalem bavíme.