Heinz se vrátil a táhne Ostravu

• 20
Ostrava - Když před sezonou přišel do Baníku Ostrava, říkal, že spíš na góly přihrává, než je sám střílí. Ale po čtyřech kolech je útočník Marek Heinz se třemi trefami nejlepším ostravským střelcem. Blšanům dal dva góly a při střídání mu diváci bouřlivě tleskali. Klidně mohl nastřílet hattrick, jenže sám před brankářem nahrál lépe postavenému Mariu Ličkovi.

„Tři? Mohl jsem dát čtyři,“ prohlásil Marek Heinz. „Dvakrát jsem našel Maria a bohužel to nedal.“

Nahrajete mu příště znovu, nebo budete raději sám střílet?
Jednou jsem mu nahrál tak, že jsem za ním neviděl hráče. Tu situaci jsem měl možná vyřešit jinak. Pokud ale příště bude volný, znovu ho budu hledat.

Takže vás neodradil?
Ne, vedli jsme už 4:2, a tak jsem chtěl, aby si dal také další gól.

Když jste vyrovnal na 2:2, běžel jste s míčem až do prázdné branky. Bál jste se pálit dřív?
V Německu jsem zažil situaci, kdy hráč běžel sám na bránu, ale míč mu skočil a z malého vápna se netrefil. Přitom od půlky utíkal sám. Proto jsem raději hrál na jistotu, aby se mi nestalo něco podobného.

Zápas se však pro Baník vyvíjel hrozivě. Ve 21. minutě prohrával 0:2. Nač jste v tu chvíli myslel?
Že to bude hodně těžké. Dvacet pět minut byly Blšany lepší než my. Ze začátku jsme hráli nějak ustrašeně a nechávali soupeři moc místa.

Co tým zvedlo?
Důležitý byl náš kontaktní gól, který přišel hned po druhé brance Blšan. A naštěstí jsme do přestávky vyrovnali.

Oba góly vám hosté dali po hrubých chybách v obraně.
Při tom prvním si mezi sebou nerozuměli dva naši hráči. Při druhém jsem to na půlce pokazil já a už se to vezlo.

Do utkání jste šli jako jasní favorité, ale poprvé v sezoně jste prohrávali. Je to pro vás poučení?
Držíme se na špici, takže do každého utkání teď půjdeme jako favorité. My se však nesmíme dívat na tabulku, kolikátí jsme, ale hrát svoji hru.

Do ligy jste se vrátil po dvou letech v Německu. Jaká je česká soutěž?
Myslím si, že není..., jak to jen říct česky, že není jinačí než ve světě. V Německu to je jen větší show. Přijde hodně lidí a celý stadion burácí. Když však hrajeme s Baníkem doma, tak také chodí dost lidí. Můžeme se Německu vyrovnat.

Takže jste v Baníku spokojený?
Pro mě je důležité, že hraju. Jen se potřebuju ještě víc zapojovat, musím si víc věřit. Ze čtyř zápasů však máme deset bodů, takže zatím je to dobré.