OBKLOPEN SOUPEŘI. Sparťanský kapitán Marek Matějovský bojuje s obranou Viktorie

OBKLOPEN SOUPEŘI. Sparťanský kapitán Marek Matějovský bojuje s obranou Viktorie Žižkov. Na hřišti však vydržel jen 13. minut. Po tomto souboji musel vystřídat kvůli zraněnému kotníku. | foto: Tomáš Cmíral

Letní ligový pohár Prahy: Sparta ve finále vyzve Bohemians 1905

• 221
Po první poločase to vypadalo na snadné sousto pro favorita, nakonec však fotbalová Sparta byla ráda za výhru 3:2 nad druholigovou Viktorií Žižkov. Zahraje si tak finále prvního ročníku Letního ligového poháru Prahy. Jejím nedělním soupeřem budou Bohemians 1905, kteří přehráli domácí Loko Vltavín 4:1.

Sparta měla v předposledním utkání přípravného období vytrvalou převahu, z mnoha šancí se ale prosadila až v závěru první půle.

Ve 40. minutě otevřel skóre po přihrávce Pavla Kadeřábka střelou do odkryté branky střídající Václav Kadlec, který po třinácti minutách nahradil Marka Matějovského. Letenský kapitán si přivodil zranění kotníku.

Trenér Vítězslav Lavička zatím neví, o jak závažný zdravotní problém se jedná. "Všichni chceme věřit, že to zranění tak vážné nebude a dovolí mu příští týden nastoupit. Má podvrtnutý kotník, ale jak vážné to je, nedokážu posoudit," uvedl Lavička pro klubový web.

Jeho svěřenci ještě do poločasu zvýšili, když se trefil také autor přihrávky na první gól Kadeřábek. Po změně stran Žižkov, který sestoupil z nejvyšší soutěže, nečekaně srovnal. V 57. minutě nejprve technicky snížil Bartošák a dvacet minut před koncem další povedenou střelou dotáhl ztrátu Sedláček.

V 73. minutě ale rozhodl před patnácti stovkami diváků o výhře favorita z otočky Léonard Kweuke.

"Měli jsme vydařený první poločas, byli jsme aktivní a vytvářeli jsme si dostatek gólových příležitostí. V druhé půli jsme aktivitu ztratili stejně jako kontrolu nad zápasem. Soupeři nesmíme dovolit vrátit se do zápasu jako dnes," dodal Lavička. V neděli turnaj vyvrcholí finálovým utkáním a duelem o třetí místo.