Budějovický Petr Benát (vlevo) a mladoboleslavský Michal Ďuriš v souboji

Budějovický Petr Benát (vlevo) a mladoboleslavský Michal Ďuriš v souboji | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Č. Budějovice - M. Boleslav 2:1, nováček předvedl v oslabení obrat

• 4
Už po dvou minutách prohrával, pak ale nováček z Českých Budějovic skóre proti fotbalistům Mladé Boleslavi v oslabení otočil a vyhrál 2:1. V pátém kole nejvyšší soutěže tak slaví první vítězství.

"Skvělé, vydřené, vybojované. Kluci si mákli. Obrovsky cenné body, pro takové mužstvo jako my je to plus. Máme klid do další práce," řekl po zápase na tiskové konferenci trenér Dynama Luboš Urban.

Jihočeši v minulých dvou zápasech inkasovali v prvních pěti minutách a udržet v úvodu čisté konto nedokázali ani proti Boleslavi. Mehanovič prošel středem obrany přes několik českobudějovických hráčů a střelou k tyči svým premiérovým gólem v české lize otevřel skóre.

"Dali jsme rychlou branku, ale moc nám nepomohla, spíš naopak. Od té doby jsme přestali hrát a o vyrovnání jsme si koledovali," podotkl kouč Mladé Boleslavi Karel Jarolím.

Dynamo i ve svém čtvrtém duelu po návratu do ligy inkasovalo jako první, hned za pět minut ale srovnalo. Do odraženého míče se za vápnem opřel obránce Machovec a umístěnou ranou s pomocí tyče překonal Hrušku. Jihočeský zadák jako by si vzpomněl na střeleckou formu z jara, kdy dal v druhé lize devět branek.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

"Zápas jsme měli zase špatně rozehraný, upozorňujeme na to a ve finále dostaneme ve 4. minutě gól. Znovu jsme to ale dotáhli, všechna čest. Zaplaťpánbůh jsme brzy dali vyrovnávací gól," řekl Urban.

V polovině první půle ale Dynamu zápas zkomplikoval slovenský stoper Podstavek, který během dvou minut viděl dvakrát žlutou kartu a musel předčasně do sprch. Hosté získali ve druhém utkání po sobě rychle výhodu přesilovky, v předchozím kole s Příbramí hráli v početní převaze už od patnácté minuty.

"Hráč, který má žlutou kartu, nemůže udělat takovýhle zákrok. I když tam byl balon, ustřelil mu i nohy, určitě to bylo na žlutou," řekl k vyloučení Urban.

Domácí se ve zbytku první půle v oslabení statečně bránili a nepustili favorita k žádné gólové šanci. Hostující kouč Jarolím stáhl v poločase stopera Smejkala a do hry poslal útočného Mageru, jako první ale po pauze zahrozili Jihočeši. Před Hruškou se zjevil Hora, který těsně minul.

Hosté sice v přesilovce většinu času drželi míč, ale jejich tlak byl platonický. České Budějovice dobře bránily a v 73. minutě podnikly povedenou útočnou akci. Na Machovcův centr si naběhl Benát a přesnou střelou k tyči otočil skóre.

"Vůbec jsme v oslabení nechtěli napadat vysoko, to by nás vykombinovali. Řekli jsme, že se budeme posouvat, vykrývat prostor. Hráli jsme na brejkové situace, vyvážení míče. Na to máme hráče, vycházelo nám to, dali jsme gól," řekl Urban.

Mladá Boleslav vrhla všechny síly do útoku, ale srovnat skóre se jí už nepovedlo. Střídající Vukadinovič nejprve pálil nad a pak ho vychytal gólman Křížek.

"Nahrálo nám, že soupeř šel do deseti. Ale my jsme byli naprosto jaloví. Možná po druhém inkasovaném gólu tam byly nějaké náznaky, ale bohužel se nic z toho neujalo. Byl to zmar z naší strany, absolutně špatný výkon," dodal Jarolím.