DO ÚTOKU! Fotbalisté Jihlavy v černém se hrnou před branku pražské Dukly. | foto: Stanislav Peška, ČTK

Dukla - Jihlava 2:2, nováček otočil skóre, ale domácí zvládli vyrovnat

• 8
Souboj loňského nováčka s letošním skončil v úvodním utkání 12. kola fotbalové ligy remízou 2:2. Pražská Dukla vedla nad Jihlavou díky Bergrově přesné střele, hosté otočili skóre díky gólům slovenských hlavičkářů Karlíka s Obertem, ale Pospěchova penaltová dorážka stanovila konečnou remízu.

Už podruhé sahal jihlavský nováček v Praze po vítězství, ale stejně jako v prvním kole na Slavii ani na Julisce neudržel nadějné vedení. V Edenu přišel o třígólový náskok, teď na Julisce vedl "pouze" 2:1. Oba duely skončily nerozhodně.

Utkání Dukla versus Jihlava ve videoreportáži

"S bodem z Dukly musím být spokojen, remízu jsme vybojovali silou vůle," uznal jihlavský trenér František Komňacký. "V naší hře se dvě tři dobré pasáže střídaly s pěti, šesti, sedmi špatnými. Měli jsme řadu získaných míčů, kdy jsme mohli jít do protiútoků, ale situace jsme řešili zbrkle."

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

O výsledku nakonec rozhodl penaltový souboj brankáře Blažka s domácím útočníkem Pospěchem v 67. minutě. Gólman vystihl směr střely a od pravé tyče ji vyrazil.

Míč však odrazil na opačnou stranu, než kam sám padal, a tak nemohl nebezpečí zažehnat definitivně. Naopak střelec měl k dorážce nejblíž ze všech a ve skórování mu už nikdo nezabránil.

Pospěch kopl penaltu pravačkou, při dorážce mu vyšel krok na levačku, ale i tou snadno proměnil.

Jihlava se v první půli bez opor Rady, Kolouška a kanonýra Tecla zaměřila na obranu, ze které vyrážela k rychlým protiútokům. V opatrně hrané úvodní čtvrthodině jako první vystřelila na branku i první kopala roh, ale nakonec také jako první inkasovala.

V šestnácté minutě ozdobil svůj dobrý vstup do utkání gólovým centrem španělský bek Romera. Míč ve vápně propadl k Bergrovi a ten z halfvoleje propálil brankáře Blažka.

Za deset minut však bylo vyrovnáno. Vaculíkův centr z rohu hřiště poslal do branky hlavou slovenský záložník Karlík.

Domácí pak ještě zesílili tlak. Drželi míč ve středu hřiště a dobrou kombinační hrou si připravili řadu šancí. Po nádherném pasu Malého přes dvě třetiny hřiště měl velkou šanci Pospěch, pak se Podrazkému podařilo z levého křídla hezky uvolnit Bergra, ale ten se špatně trefil.

Parádně se naopak do míče opřel Podrazký, ale tvrdá střela z dvaceti metrů skončila na tyči jihlavské branky.

Návrat z kabin se Dukle vůbec nepovedl. Jihlava si prvním útokem zajistila rohový kop, z něhož se dostala do vedení. Gól dal Obert hlavou po rozehrávce nakrátko a přesném Jungrově centru.

Zaskočené Dukle ještě dlouho trvalo, než se z těžkého úderu vzpamatovala. Jihlava toho mohla využít zvýšením náskoku, ale šance neproměnila. V té největší Vaculík těsně minul.

Domácí se rozjeli až po hodině hry, kdy odstartoval jejich závěrečný nápor. V 66. minutě Obert ve vápně fauloval střídajícího Pázlera a Pospěch z penaltové dorážky vyrovnal.

V závěru už hosté zoufale bránili bod za nerozhodný výsledek, dvakrát je v rozletu přibrzdili rozhodčí. Berger po Malého přímém kopu dopravil míč do sítě, ale rozhodčí Proske ho pro faul neuznal. A v 83. minutě hlavní nařídil penaltu za ruku Tlustého, ale na radu pomezního změnil verdikt na ofsajd.

"Míč letěl metr nad všemi hráči, nevím, kde mohlo dojít k faulu," pozastavil se domácí kouč Luboš Kozel nad prvním verdiktem. K druhému dodal: "Pak odpískal ruku, ale najednou to změnil na Přeučilův ofsajd. Ten přitom vůbec nebyl ve hře a dokonce ani v ofsajdu nebyl."