Středa 22. září 2021, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 22. září 2021 Darina

Úroveň Slovácka má vzestupnou tendenci, těší šéfa klubu Krejčího

  11:58
Fotbalisté Slovácka dosáhli druhého nejvyššího umístění ve své historii. Šéf klubu Vladimír Krejčí věří, že některý rok se týmu může podařit i účast v pohárové Evropě.

Vladimír Krejčí | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Mimořádné prémie slíbilo vedení fotbalového Slovácka týmu, pokud nadějně rozehraný ligový ročník dotáhne k úspěšnému umístění. Kdyby hráči nakonec obsadili senzační čtvrtou příčku a regionální klub by tím získal možnost startovat v Evropské lize, byly by prémie už skutečně značné. I za šesté místo, druhé nejlepší v historii Slovácka, si mužstvo přišlo na velice slušnou bonusovou částku.

"Dostali jsme se na jaře do situace, že jsme byli v podstatě zachránění, tak jsme chtěli povzbudit úsilí týmu. Sezona se dá dokončit různými způsoby, mohli jsme si říct, že máme nahráno a dáme prostor mládeži, což by vzhledem k českému prostředí mohlo být vnímáno, že budeme někomu něco pouštět. My jsme především nechtěli, aby se divák v závěru jara cítil něčím ošizen," řekl MF DNES ředitel Slovácka Vladimír Krejčí.

Příprava Slovácka

16. 6. Čechovice (v Čechovicích)
25. 6. Dubnica (v Boršicích)
28. 6. Žilina (v Boršicích)
1. 7. Slovan Bratislava (v Bratislavě)
5. 7. Trenčín (v Trenčíně)
7. až 12. 7. soustředění v Rakousku
19. 7. Třinec (místo je v jednání) 

Když před koncem sezony čtvrté místo přece jen hrozilo, neděsil jste se, že budou prémie stát klub hodně peněz?
Společně s majitelem bychom ty prémie moc rádi zaplatili. Ale nakonec nám na čtvrtý Liberec chybělo osm bodů, byla to hodně vysoko postavená meta.

Ve Slovácku působíte šestým rokem. Byl pro vás ten právě skončený ročník nejúspěšnější?
Jednoznačně. Hodnotím hlavně to, jestli je úroveň klub na vzestupu. A do stavu, v jakém je Slovácko teď, bychom se za jeden dva roky po postupu do ligy mohli dostat jen nějakými nesmyslnými investicemi. Má to své zákonitosti.

Proč se právě letošní rok tak vydařil?
Pomohlo, že jsme loni na jaře přehodnotili dlouhodobou koncepci klubu včetně herního systému. Snažili jsme se zachytit vývojový trend fotbalu, třeba trenér Habanec odvedl sám na sobě velký kus práce. Porodní bolesti nového systému byly patrné ještě na podzim, snažili jsme se to veřejnosti vysvětlovat, ale bylo potřeba dojít do cíle.

Tým také získal nové tahouny. Souhlasíte?
Ano. Třeba vynikajícím počinem bylo zimní posílení o Diviše, i díky němu máme rychlé kraje, což je pro náš systém potřeba. Taky Rada se zabydlel na postu stopera, s ním hrálo mužstvo konstruktivní fotbal. Nesmím zapomenout na Veliče Šumulikoského, to je fenomén. Šumi hraje klíčový post šestky, jakoby defenzivní záložník, ale to už je zastaralý název. Šumi tvoří a zároveň je schopný moc dobře bránit. Pozitiv je opravdu moc. Rezervy ještě máme v tom, že větší hráčský výpadek nedokážeme plně nahradit.

Jak se povedená sezona odrazí na dalším fungování klubu?
Pro nás se nic zásadního nemění. Osobně nikdy nezřízeně neslavím ani nezřízeně nekritizuju. Snažím se uvažovat racionálně ve všech situacích. Takže úspěch se pokusíme vzít s pokorou a navázat na něj.

Jedna věc jsou fotbalové úspěchy. Ale na kolik procent je podle vás nyní využitý potenciál Slovácka z hlediska návštěvnosti zápasů?
V poslední době se začal projevovat fakt, že tady lidem liga jako by trošku zevšedněla. Bylo to evidentní i na počtu diváků. Nezvyšujeme vstupné, přesto jsme zaznamenali určitý pokles návštěvnosti. Důvodem bylo také to, že naše výkony úplně netáhly. To je pro nás tvrdý fakt, jsme regionální klub a proti nám stojí v lize tradiční, silní protivníci. Teď na jaře šla kvalita naší hry nahoru, uvidíme, jakou to bude mít odezvu u veřejnosti.

A jaký je zájem sponzorů o Slovácko?
Ten je tradiční, teď ale přece jen cítíme určité oživení. Sport obecně je v těžké situaci a je jasné, že bez vlivu majitele by liga na Slovácku těžko mohla být. Někdy mě trošku mrzí, že z regionu směrem k panu Zemkovi chybí zpětná odezva, jako by byla jeho podpora fotbalu samozřejmostí. Fotbal je přece naším společným zájmem.

Libor Došek, kapitán Slovácka, převzal od fanoušků pohár za symbolický triumf...

Libor Došek převzal od fanoušků pohár za symbolický triumf mezi moravskými kluby.

Souboj slováckého stopera Jana Trousila (vpravo) a teplického Egona Vůcha

Souboj slováckého stopera Jana Trousila (vpravo) a teplického Egona Vůcha

Je umístění kolem šestého místa pro Slovácko nejvyšší metou?
Říkal jsem už před sezonou, že pro nás coby regionální klub je zásadním cílem osmé místo, ale pokud se uprostřed ligy budeme dlouhodobou poctivou prací držet, může se vše někdy sejít a dopadnout to i čtvrtým místem. Zároveň neříkám, že to nemůže být i naopak a my třeba někdy budeme hrát složitější roli v sestupových místech.

Jmenoval jste hráče, kterým se rok podařil. O koho je nyní zájem?
Je to daň za úspěch, která je na jednu stranu příjemná, hrajeme dobrý fotbal a ten produkuje i některé naše individuality. Dostáváme se tím ale pod tlak, jestli hráči umožnit jít do lepšího klubu, dostat za něj prostředky a ty zase investovat do nového hráče. Diskutovali jsme to na představenstvu a pokusíme se tým v maximální míře udržet, ještě zvýšit konkurenci a zapracovat odchovance. V úvahu připadá jen transfer hráče, který přerůstá hranice našeho klubu. Na cestě do Anglie či Německa mu asi těžko budeme bránit.

Zůstane nejlepší střelec Kerbr, o něhož má zájem třeba Jablonec?
Nechci to specifikovat. Ohledně něj je širší zájem klubů včetně Jablonce, ale zatím nejsme rozhodnutí, jestli jej pustit.

Kdo ještě může odejít?
Chceme mužstvo opravdu stabilizovat, ale u dvou hráčů to není úplně v naší moci. Kubu Petra jsme z Olomouce přivedli ve chvíli, kdy se zranil Došek, bylo to v rozehrané soutěži, a proto jsme přistoupili na hostování bez opce. O Kubu máme zájem i dál, budeme o něm jednat, ale nejsme klubem, který bude za hráče dávat přemrštěné peníze. Druhým hráčem je dlouhodobě Košút, který při prodloužení smlouvy asi před půl rokem od nás dostal příslib, že když se mu objeví kvalitní zahraniční angažmá, uvolníme jej. Není to náš odchovanec a zahraniční ambici měl už při příchodu. Jinak se žádné překotné změny čekat nedají.

A posílení?
Rádi bychom přivedli kvalitní alternativu k Liboru Doškovi. Bylo vidět už na podzim, když se zranil, že tady máme výraznou slabinu. Přitom stále doufám, že bude Libor ještě dlouho pro Slovácko velkým přínosem.

MÁM. Olomoucký obránce Vlastimil Vidlička zpracovává těžký míč v ligovém utkání...
Útočníka Slovácka Libora Doška (vlevo) stráží liberecký stoper Jan Rajnoch.

Budete kvůli tomu muset výrazněji zainvestovat?
Není co. (směje se) Musí to být hráč, který nezruinuje klub, i tak to může být velmi zajímavé jméno, to je naše úloha. Jako v minulosti – všichni mohli vzít Švancaru, Doška nebo Trousila, ale nikdo to neudělal. Právě tímto směrem bychom chtěli znovu jít.

Co bude s vašimi hráči, které máte v jiných klubech na hostováních?
Sledovali jsme je, není jich málo, ale nikdo nás nepřesvědčil natolik, že bychom jej měli vzít zpět do kádru. Za jméno nikdo místo mít nebude.

Jak si ceníte toho, že k vašim dorostencům míří z Olomouce velký odborník na mládežnický fotbal Zdeněk Psotka?
Nezlobte se, ale nikdy nekomentuju záležitosti, dokud nejsou uzavřeny.

A o zásadní rekonstrukci stadionu před mistrovstvím Evropy hráčů do 21 let, které budete za rok spolupořádat, už jasno je?
Přípravy jsou v plném proudu, ale situace při tak obrovské investici je složitá. My coby občanské sdružení nemáme jiné prostředky než na svou činnost. O financování se musí postarat především ministerstvo školství, kraj a město, určitým způsobem může pomoct i Fotbalová asociace. V krajním případě si dovedu představit i vstup nějakého soukromého subjektu, ale to už by bylo složité. Rekonstrukce stadionu může začít každým dnem, a klidně i na podzim, ale vše musí být hotovo do 15. března.

Negativem letošní sezony byl nezvládnutý boj Fotbalové asociace s vulgaritami na stadionu. Jaký na to máte názor?
Mám oproti hlavnímu proudu jiný pohled a vadilo mi, že například na sobotní valné hromadě Fotbalové asociace o tomto tématu neproběhla dostatečná diskuse. Podle mě směrem k divákovi musíme být pozitivní, případné problémy je nutné řešit, ale být konstruktivní. Nesmíme zahrnout všechny diváky do jednoho pytle. Štve mě, že z řady vysokých fotbalových míst zaznívá spíš to, že je to náš nepřítel. Občas mi to připadá jako boj s větrnými mlýny.

Statistiky

Olomouc

Nejvíc vstřelených gólů

Slovácko

Nejtrestanější tým

Olomouc

Nejvíc gólů na počet střel

Mužstvo Z V R P S B
1.FC Viktoria Plzeň 8 7 0 1 14:7 21
2.SK Slavia Praha 7 6 1 0 20:6 19
3.AC Sparta Praha 8 5 2 1 19:7 17
4.FC Baník Ostrava 8 5 1 2 15:10 16
5.1. FC Slovácko 8 5 1 2 11:6 16
6.SK Sigma Olomouc 7 3 3 1 20:13 12
7.FC Hradec Králové 8 3 3 2 7:8 12
8.Bohemians Praha 1905 8 2 3 3 13:17 9
9.FK Jablonec 8 2 3 3 6:12 9
10.FC FASTAV Zlín 8 3 0 5 10:18 9
  • Nejčtenější

Právník Kamary varuje fandy Rangers: Nejezděte, Praha je nebezpečná

Právník Glena Kamary z Glasgow Rangers nedělá českému fotbalu i celé zemi zrovna reklamu. Právě naopak. Před cestou do...

Slavia - U. Berlín 3:1, oslabení hosté sahali po bodu, rozhodli náhradníci

Proti oslabenému soupeři si koledovali o ztrátu, v závěru zápasu se ale fotbalisté Slavie přeci jen znovu dostali do...

Slavii v poháru spasil Stanciu, Baníku pomohla sporná penalta v prodloužení

Slávističtí fotbalisté zadělali na ostudu, kterou nakonec v utkání 3. kola domácího poháru odvrátili díky velkému...

Boss Šádek prodává Viktorii. Investor by měl klub převzít do konce roku, tvrdí

Na tiskovou konferenci ke 110. výročí fotbalové Viktorie Plzeň dorazil v rozverné náladě. „Omlouvám se našim sponzorům,...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Manchester United padl v Bernu, Barcelona nestačila na Bayern. Chelsea slaví

O překvapivý výsledek se postarali hned v prvním kole Ligy mistrů fotbalisté Young Boys Bern, kteří otočili duel s...

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

  • Další z rubriky

Ideální centr, lebedil si Čvančara. Zmrazil Letnou a Jablonec remizoval

Jablonečtí fotbalisté vybojovali premiérový bod na stadionech soupeřů v letošním ročníku první ligy. Navíc na velmi...

První gól a hned v derby se Zlínem. Slovácký Holzer se prohne

Na tenhle zápas čekal. Poprvé od letního přestupu z Baníku se trefil za fotbalové Slovácko, navíc náramně do šibenice a...

Mladá Boleslav je bez sportovního ředitele, Jinoch v klubu skončil

Ve fotbalové Mladé Boleslavi došlo ke změně v nejvyšším vedení mužstva. Po třech letech odchází sportovní ředitel Josef...

Revoluce ve fotbalové lize, hrát se bude s jednotným typem míče

Ve fotbalové lize dochází k míčové revoluci. Už nebude platit co stadion, to jiný balon. Od příštího ročníku 2022/2023...

Když holčičky testují: Jak se bude líbit panenka Kitten Cafté?
Když holčičky testují: Jak se bude líbit panenka Kitten Cafté?

Na 20 maminek a jejich holčiček tentokrát čeká kelímek s panenkou Kitten Catfé. Zapojte se do testování a získejte pro svoji holčičku další...

Probudila mě bolest nehtů. Od té doby nemohu chodit, říká Alfred Strejček

Už téměř čtyři roky je Alfred Strejček (79) zcela odkázaný na péči druhých. Herci, recitátorovi, moderátorovi a...

Zhubla téměř 50 kilo, teď se zpěvačka Adele pochlubila novou láskou

Během posledních tří let se zpěvačce Adele (33) podařilo zhubnout téměř padesát kilogramů. Britka prožila od rozvodu s...

Legíny nejsou kalhoty. Jak je vybírat a nosit, abyste si neuřízla ostudu

Snad v každém dámském šatníku nalezneme alespoň jedny legíny. Kousek tkaniny se totiž stal miláčkem žen. Některé...

Zaměstnanci i OSVČ s více dětmi dostanou od státu daňovou vratku

Díky daňové novele se během letošního roku zvyšuje daňové zvýhodnění na druhé a další děti. Vyšší daňové zvýhodnění se...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Mohlo by vás zajímat