Drnovice

Drnovice - Igor Slisko bojuje o míč s Bronislavem Červenka | foto: Reuters

Drnovice třetím českým týmem v UEFA

B a n o v i č i - Gól Brazilce Gomese zajistil v odvetě předkola Poháru UEFA v bosenském Banoviči fotbalistům Drnovic vítězství nad místním klubem Budučnosť. Po výhře na domácím hříšti 3:0 tak český zástupce postoupil do Prvního kola. Bosenští fotbalisté se v odvetě představili ve zcela jiném světle než v prvním utkání. Jejich výkonu v pětatřicetistupňovém vedru nechyběla agresivita, rychlost a zejména ofenzivní pojetí hry.

Už v 5. minutě jen s námahou Vaniak kryl Čergičovu hlavičku, další vyloženou šanci spálil Kahrimanovič. Ale jinak byla drnovická obrana, kterou dirigovali s přehledem Holeňák s Kinderem, nepropustná a stačila ohlídat i případné nebezpečí ze standardních situací.
Po půlhodině začal český tým odpovídat na
tlak domácích rychlými protiútoky, kterým ale chyběla přesnější finální přihrávka, nebo důraz v koncovce.

Na hrbolatém terénu po změně stran znovu vsadil domácí tým na nátlakovou hru ve snaze smazat tříbrankovou ztrátu. Jediným výsledkem náporu ale byla ve 47. minutě střela Kahrimanoviče, kterou Vaniak kryl.

Trenéru Večeřovi vyšlo dokonale střídání. Rozhodující úder zasadila bosenskému týmu v 69. minutě brazilská posila Drnovic Gomes, jenž z rychlého protiútoku po přesné přihrávce Valnohy vstřelil definitivní pojistku postupu. Bosenští fotbalisté po inkasovaném gólu již rezignovali, přenechali tempo a inicitivu soupeři a vzdali se naděje na zvrat.