Dostali jsme gól po nastavení, zlobil se kouč

• 11
Ostrava - Rozhodčí Jech ukazoval, že bude nastavovat čtyři minuty. Bylo jich však šest. A fotbalisté Slovácka v poslední vteřině vyrovnali... Gól dal Jarolím z přímého kopu, když míč ve zdi změnil směr. Baník Ostrava v pondělním 27. kole první ligy remizoval se Slováckem 2:2.

"Branku jsme dostali už po čase, bylo to hodně po ohlášeném nastavení," zlobil se ostravský trenér Jozef Jarabinský. "Utekly nám dva body, ale doufám, že i bod bude mít pro nás cenu zlata," prohlásil kouč Slovácka Ladislav Molnár.

"Vytvořili jsme si spoustu šancí a za enormní snahu ve druhém poločase jsme si vyrovnat zasloužili."

Náporu o záchranu bojujícího Slovácka se ve druhém poločase Ostravští nestačili bránit. Na jejich branku šla jedna rána za druhou. "Možná nám chybělo víc klidu při zakončování," uvedl Ladislav Molnár.

"Když ale hrajete o záchranu, tak je to těžké." Molnár litoval úvodního gólu, který dostali ve 13. minutě. "Ten nás přibrzdil. A druhou branku jsme dostali po typické ztrátě v rozehrávce." Tu parádně vystihl Drozd a přihrál Žůrkovi.

"V naší situaci jsme se snažili hrát, co se dá," připomněl trenér Jarabinský citelné oslabení Baníku. Chybějí mu mladí reprezentanti Petr Cigánek a Petr Tomašák a kvůli zranění František Metelka, Michal Papadopulos, Martin Lukeš a Maroš Klimpl. Ten už byl po problémech se zády mezi náhradníky. Trenér ho ale nepostavil. "Nechtěl jsem riskovat, protože teprve začal trénovat," uvedl Jarabinský.

Zápas nedohrál Martin Čížek, jenž si v 50. minutě obnovil svalové zranění. Ostravským selhávala především ve druhé půli obranná činnost celého týmu. "Měli jsme slepené mužstvo, jak dosud nikdy, a to se na hře projevilo, z toho pramenila ta nejistota," řekl Jozef Jarabinský.

"Dvacet minut jsme hráli dobře a pak jsme do hry pustili soupeře," řekl záložník Baníku Zdeněk Pospěch. "Druhý poločas nás už přehrávali.

Chtěli jsme vycházet ze zabezpečené obrany do brejků. Gól v poslední minutě je krutý." Pro oba týmy to nebyl poslední souboj v této sezoně. "Za chvíli se zase uvidíme," loučil se v pondělí slovácký kouč Molnár s Jozefem Jarabinským. Obě mužstva čeká v úterý 31. května od 18 hodin v Olomouci finále domácíhp poháru.