Slávistický trenér Jindřich Trpišovský

Slávistický trenér Jindřich Trpišovský | foto: Michal Sváček, MAFRA

Trpišovský zaplatí za prokopnuté dveře 15 tisíc, Fillo dostal stop na dva duely

• 26
Za prokopnutí dveří od kabiny na Slovácku zaplatí slávistický kouč Jindřich Trpišovský 15 tisíc korun. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace potrestala také ostravského záložníka Martina Filla distancem na dva zápasy za nedělní vyloučení v Edenu.

Trpišovský při vítězném zápase 21. kola na Slovácku (3:2) o poločasové přestávce zuřil. Rozlítil jej nepovedený první poločas, v němž hosté zaspali začátek, pak sice vyrovnali, ale po lajdácky bráněném rohu inkasovali na 1:2 v nastavení.

Zvýšený hlas doplnil prokopnutím dveří kabiny, což zdokumentoval slávistický tiskový mluvčí Michal Býček. Za nesportovní chování, konkrétně poškození zařízení stadionu, musí Trpišovský zaplatit pokutu ve výši 15 tisíc korun.

Slavia se už dříve Slovácku omluvila a slíbila i úhradu škody.

Disciplinární komise se zabývala také červenou kartou ostravského Martina Filla v následujícím zápase Slavie, které se hrálo v neděli v pražském Edenu.

Domácí v něm zvítězili 2:1 i proto, že se Fillo nechal vyloučit už ve třetí minutě poté, co se ohnal po slávistickém fotbalistovi Janu Bořilovi. Zkušený ostravský hráč dostal distanc na dvě soutěžní utkání.

Komise potrestala také libereckého asistenta Pavla Medynského pokutou deset tisíc korun za porušení protokolu proti šíření koronaviru při zápase s Pardubicemi. Několik pořadatelů se spolu s Medynským provinili tím, že nenosili roušku.

Pět tisíc zaplatí brněnský kapitán Pavel Dreksa za své výroky na adresu sudích po utkání v Olomouci (20. února, 0:1), disciplinárka je označila za nesportovní chování, jelikož byly nepravdivé.

„Pan videorozhodčí řekl panu hlavnímu sudímu, ať se jde podívat na obrazovku. A rozhodčí nám řekl, že nepůjde, protože kluci už čekají a chtějí hrát,“ uvedl Dreksa.

Disciplinární komise však přezkoumala zvukový záznam a její předseda Richard Baček prohlásil: „Profesionální hráč je zodpovědný za svá vyjádření použitá v rozhovorech do médií. O to více, pokud jde o kapitána družstva. Pavel Dreksa uvedl po utkání Brna v Olomouci zjevně nepravdivé vyjádření, když popisoval komunikaci hlavního rozhodčího s videorozhodčím v inkriminovaný moment na hrací ploše. Disciplinární komise porovnala jeho tvrzení se zvukovým záznamem z přenosového vozu VAR, který měla k dispozici od Komise rozhodčích FAČR, a došla k závěru, že šlo o nepravdivý výrok, který ve svém důsledku dehonestoval postup rozhodčích v očích veřejnosti v této situaci.“