Momentka z duelu Brna (červená) a Olomouce

Momentka z duelu Brna (červená) a Olomouce | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Brno - Olomouc 2:0, hosté po porážce klesli na předposlední příčku

• 7
Olomoučtí fotbalisté už jsou zase předposlední. Může za to jejich porážka 0:2 v 18. kole na hřišti Brna. První gól dal těsně před přestávkou Jakub Řezníček, zkraje druhé půle stanovil konečné skóre Alois Hyčka.

Brněnský trenér Kotal po prohře na Slavii výrazně pozměnil zálohu, do níž zařadil Paška, Lacka a Lutonského.

„Změnili jsme v útočné fázi tři hráči a to nám přineslo úspěch. Bojovnost a nasazení Paška a hlavně Lutonského nám přinesla šance a také jsme se dostali do vedení,“ poznamenal Václav Kotal.

V úvodní čtvrthodině vycházela hra Brna z pozorné defenzívy a důsledného střežení nebezpečného útočníka Mahmutoviče. Právě na něj se snažili olomoučtí fotbalisté posílat nakopávané míče, ve větrném počasí jej však ani jedna dlouhá přihrávka nenašla.

V zakládání útoků byla Olomouc bezradná. Pouze ve dvacáté minutě Navrátil po střele otočkou mířil těsně vedle branky.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Brno postupně převzalo iniciativu a hrozilo rychlými útoky po stranách, které vedli Pašek a na opačné straně Lutonský, jenž ve 34. minutě zakončil sólový útok střelou do boční sítě.

O deset minut později Lutonský unikl po levé straně a po jeho centru nejlepší brněnský kanonýr Řezníček oklamal zadáky soupeře Vepřeka a Radakoviče a přesnou střelou otevřel skóre utkání.

Také po změně stran pokračovalo Brno v útočném pojetí. V 51. minutě Lacko z levé strany odcentroval, Zavadil jen přiťukl míč volnému Hyčkovi, jenž přízemní střelou k tyči přidal druhou branku.

Po ní se Brno zatáhlo do defenzívy, Olomouc však z územní převahy nic nevytěžila a většinou jen trefovala bránícího protivníka.

Naopak pět minut před koncem ještě mohl navýšit skóre Řezníček, jenže vyloženou šanci neproměnil, a Olomouc tak už počtvrté za sebou prohrála v Brně 0:2.

„Předvedli jsme ostudný výkon, soupeř vyhrál zaslouženě. Nebyli jsme nebezpeční, byli jsme zbabělí. Věci, na kterých jsme pracovali a chtěli je dostat do zápasu, tak se nám nepodařily. Našemu výkonu chybělo dnes všechno. Odhodlání, bojovnost, agresivita, ochota podstoupit osobní souboje. Ve všem jsme byli pozdě. S tím souvisí nedostatek kvality a řešení herních situací. Takže naprosto zasloužená porážka,“ hodnotil olomoucký trenér Václav Jílek.