Daniel Krch z Bohemians (vlevo) a Čestmír Vitásek z Jihlavy v hlavičkovém souboji. | foto: ČTK

Bohemians - Jihlava 1:0, trenéru Haškovi osladil premiéru Kabajev

• 1
Debut trenéra Martina Haška, první jarní výhra, premiérový gól v české lize Jevgenije Kabajeva... Fotbalisté Bohemians mají za sebou povedený zápas 23. kola, ve kterém porazili Jihlavu 1:0. Díky tomu se výrazně přiblížili k záchraně, protože na sestupové příčky mají nyní k dobru sedm bodů.

Rozhodující akci začal ve 27. minutě na pravé straně Martin Hašek, stejnojmenný syn nového trenéra. Posunul míč na Dostála, který odcentroval do pokutového území. Jindřiškovu střelu brankář Hanuš vyrazil k Lutsovi, který se pokusil o dorážku hlavou, ale nedůrazně. Míč skákal na malém vápně, když k němu přispěchal ruský útočník Kabajev a nekompromisně ho poslal pod břevno.

Bohemians si připsali první jarní vítězství. Série bez výhry trvala deset zápasů.

„Je jasné, že po tak dlouhé sérii bez výhry bylo na hráčích znát, že mají na zádech batoh s kamením. Co jsem přišel k týmu, jsme pracovali hlavně na tom, abychom vyčistili hlavy, dostali do kabiny co nejvíc radosti,“ podotkl trenér Hašek.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Nový trenér Hašek udělal proti poslednímu ligovému zápasu v Příbrami čtyři změny v sestavě. Bohemians navíc nastoupili v klasickém rozestavení se čtyřmi obránci, zatímco předtím pod koučem Koubkem hráli na jaře většinou s pěti zadáky.

V úvodních minutách byl aktivní záložník Hašek. Právě on měl po třech minutách první gólovou šanci, když po centru z levé strany v nadějné pozici špatně trefil míč.

V 18. minutě poprvé výrazně zahrozila i Jihlava a po Novotného střele zachránil Bohemians brankář Berkovec.

Ale do vedení šli ve 27. minutě Pražané...Kabajev zaznamenal teprve druhý gól Bohemians za posledních deset kol.

„Gól, který jsme vstřelili, nám nesmírně pomohl. Dotlačili jsme ho tam silou nadšení a víry. Mohli jsme v řadě momentů přidat druhý gól, ale bohužel jsme ho nedali, takže tam byla lehká obava, že se může cokoliv stát. Když rozhodčí písknul do píšťalky, spadlo to z nás,“ uznal trenér Hašek.

Domácím branka pomohla a za chvíli střílel z dálky jen těsně nad břevno agilní Hašek. Jihlava mírně přidala až těsně před pauzou, ale nebezpečný centr odvrátil Berkovec.

Hosté se po přestávce snažili o vyrovnání a Bohemians se otevíral prostor k brejkům. V 67. minutě mohl po jednom z nich pojistit náskok střídající Kuchta, ale Hanuše ve vyložené šanci ani nadvakrát nepropálil.

Za chvíli po rohu hlavičkoval Luts - a Havel na zadní tyči jen těsně nedosáhl na míč. V 77. minutě pak pokazil přečíslení domácích tři na jednoho Luts. Pět minut před koncem Bohemians prováhali další brejk, Kuchta sice dloubl balon přes Hanuše, ale trefil jen tyč.

Domácí už přesto tři body udrželi.

„Byl to bojovný zápas. Nám chyběla přesnost ve finální fázi. Několikrát jsme se dostali do situace, že kdybychom to vyřešili líp, dostali jsme se do zakončení. Ale zakončení nám dělá problémy. Pokud nevystřelíte, těžko můžete pomýšlet na dobrý výsledek,“ hodnotil jihlavský trenér Michal Bílek.