Brněnský obránce Jakub Jugas (v červeném) se snaží zastavit ostravský útok. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Ostrava - Brno 1:0, Jugas si dal vlastní gól a pak dostal červenou

• 68
Ostravští fotbalisté si v páteční předehrávce pátého ligového kola připsali vítězství 1:0 nad Brnem. Smolný zápas odehrál hostující obránce Jakub Jugas. Ten si nejdřív dal vlastní gól a ve druhém poločase ještě dostal červenou kartu.

Navzdory nečekanému vítězství na Spartě přišly ostravské fotbalisty povzbudit slabé čtyři tisíce diváků a v rozpačité kulise, pod níž se podepsal bojkot obou fanouškovských táborů, trpěl i fotbal.

Domácí, namlsáni triumfem na Letné, byli v úvodu aktivnější, ale zhuštěná obranná linie soupeře s přehledem jejich ofenzivní snahu zachytila.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

První slabší chvilku si však vybrala ve 20. minutě a hned to mělo fatální následky: Zavadil se nechal před vápnem lehce odstavit od balonu Kukecem a jeho centr si na malém vápně skluzem usměrnil do vlastní sítě Jugas.

„Chtěli jsme napravit zaváhání s Českými Budějovicemi, kdy jsme ztratili v podstatě vyhraný zápas, ale to se nám bohužel nepodařilo. Hlavně kvůli tomu, že jsme se potrestali vlastním gólem. Můžeme si vyčítat jedině ty neproměněné brankové příležitosti. Herně jsme byli domácím vyrovnaní, ale neměli jsme štěstí v koncovce,“ litoval brněnský trenér Kotal.

Ostravané se po gólu více stáhli a nechali útočit soupeře, který byl ale bezzubý už v předfinální fázi. Jenže podobný problém měla Ostrava. Několikrát vyrazila do odkryté obrany, ale všechny brejky ztroskotaly na nepřesné finální přihrávce.

Kouč Kotal se Brno už o poločase pokusil vzkřísit dvěma změnami. A mohl mít šťastnou ruku: střídající Malík se po zaváhání ostravské obrany ocitl hned v 51. minutě uprostřed vápna sám před Pavlenkou, ale gólové situace se tak zalekl, že ani nezpracoval míč.

Hostující bek Jugas sehrál smolný zápas a jeho part přesně po hodině skončil červenou kartou za faul na Greguše.

Signál z gólové parkety na pokutovém území však domácí tak zpackali, že Brno vyrazilo do přečíslení a Ostrava měla štěstí, že hostující hráč mířil do tyče z ofsajdového postavení.

Paradoxně až v oslabení začali být hosté daleko aktivnější. Když po rychlém protiútoku Buchtova rána z šestnáctky lízla boční síť, v hledišti to jen zahučelo. Deset minut před koncem měl vyrovnání na hlavě Pašek, ale zblízka přestřelil.

A Brno se vyrovnání nedočkalo ani v nastaveném čase. Mezlík si sice učebnicově stáhl Paškův centr, ale ani jeho bomba nešla mezi tyče.

„Dnes jsme to se štěstím protrpěli, ale máme osm bodů a to je dobrý odrazový můstek k tomu, abychom hráli ve středu tabulky," oddechl si ostravský trenér Bernady.