Slavia - Olomouc 2:3, domácí propadli v obraně, hosté mají první body

• 107
Fotbalistům Slavie domácí vystoupení v dohrávce 3. ligového kola proti Olomouci nevyšlo. Selhali v defenzivě, v poli je soupeř přehrával a tak hosté zvítězili 3:2. O jejich góly se postarali už v první půli Šindelář a po přestávce Navrátil s Lietavou, za domácí snižoval na 1:2 Petrák a na 2:3 střelou z přímého kopu Kisel.

Pro Olomouc je to po porážkách s Libercem a Duklou první výhra v ročníku.

"Do Prahy jsme přijeli s cílem vyhrát a jsme rádi, že se to povedlo. Jsem šťastný i za kluky," jásal olomoucký kouč Martin Kotůlek.

Slávisté, kteří remizovali s Ostravou a prohráli v Liberci, na premiérové vítězství čekají dál.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

"Když jsme snížili na dva jedna, měli jsme tlak. Ale bylo to pozdě, takhle jsme měli hrát od začátku," zlobil se slávistický kouč Michal Petrouš.

"Nechci dělat soudy krátce po zápase, ale pokud je na některé hráče vytvořen tlak a jelikož už dneska byl, tak to nezvládají. Musíme se poradit s vedením co s tím dál," dodal Petrouš.

Slávisté sice zápas začali aktivně, rychle kombinovali, ale v ofenzivě byli zcela bezzubí. V nasazení nezaostávali ani Olomoučtí, ale na soupeřově polovině byli mnohem nebezpečnější. Už v 8. minutě se do stoprocentní šance dostal Dreksa, ale jeho hlavičku zázračně vytáhl gólman Černý.

Zatímco domácí se poté zmohli jen na Gecovovu střelu do ochozů, po půlhodině chyboval v rozehrávce Kisel, následoval rychlý olomoucký brejk a po centru z levé strany chyběl před slávistickou brankou Schulmeisterovi jen krůček ke skórování...

Ledabylosti domácí obrany hosté využili deset minut před poločasem. Při rohovém kopu Schulmeistera zůstal nepokrytý Šindelář a domácí brankář Černý se na jeho přesnou hlavičku k tyči tentokrát jen díval. O chvíli později opět chyba ve slávistické defenzivě, do sóla se dostal Falta a jeho střela skončila na tyči.

A ze slávistického kotle se začal ozývat pískot a skandování "chceme Slavii, chceme Slavii".

Světlejší momenty domácích přišli se závěrem první půle. Kiselovu technickou střelu z přímého kopu gólman Zlámal vyrazil na roh, po něm se dostal k míči ve skrumáži Petrák, ale pokus zblízka šel vedle. A tak slávisty vyprovázel do kabin pískot.

Po přestávce v domácím útoku mátožného Fenina nahradil Škoda, ale na slávistické ofenzivě se to nijak neprojevilo. Iniciativa byla hlavně na olomouckých kopačkách, konečně o sobě dal vědět robustní Lietava, nedávný střelec Dukly, který v červenci do Olomouce přišel z Trnavy. Po rohu ještě hlavičkoval nad a po hodině zápasu musel gólman Černý jeho střelu likvidovat nadvakrát.

O chvíli později se už hosté zaslouženě dočkali, když využili brejku, na jehož konci byl střelec Navrátil, který brankáře Černého mazácky obstřelil. A nebýt chyby pomezního Kříže, mohli vést hosté o tři branky. Křížem chybně odmávaný ofsajd však znamenal, že skóre se neměnilo.

Kontaktní gól dali slávisté až v 69. minutě. To když při rohu chyboval olomoucký brankář Zlámal, míč se dostal k Petrákovi a ten pohodlně skóroval. Jenže odvážní Olomoučtí dokázali kontrovat a Lietava svůj tým poslal opět do dvoubrankového vedení.

Závěr zdramatizoval nádherným gólem z přímého kopu domácí kapitán Kisel, ale další zásah slávistů už nepřišel. Olomouc dohrávala bez vyloučeného Škerleho, který v 89. minutě viděl druhou žlutou kartu.

Michal Petrouš (Slavia): "Z naší strany to bylo absolutně nevydařené utkání, výsledek 2:3 je pro nás milosrdný. Můžu být spokojen jen s poslední dvacetiminutovkou, kdy jsme se nadechli k tlaku, zkorigovali výsledek. Zase takovýhle začátek, jeden bod ze tří zápasů, to je ostuda. Jsme málo poctiví směrem dozadu, chyba je v bránění celého mužstva. Chvílemi jsem měl sto chutí vlítnout na hřiště."

Martin Kotůlek (Olomouc): "Přijeli jsme sem s úmyslem zvítězit, to se nám podařilo. Na tuhle výhru jsme čekali. Máme těžké rozlosování, ale budeme se teď snažit na tohle vítězství navázat. Dnes jsme za výhrou šli, byli jsme aktivní a hráli to, co jsme chtěli. Měli jsem dostatek brankových příležitostí ještě za stavu 1:0, navíc ještě neuznaný gól, který teď nechci hodnotit."