Těžká premiéra Šourka, hořela celá obrana

• 159
Sevilla - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - To byla jízda. Bohužel pro Ondřeje Šourka především kolem něj. Byly minuty, kdy se jen díval, jak kolem něj létá míč, a mohl se jen v duchu modlit, aby fotbalisté Sevilly neudeřili znovu. A znovu. "Úlohu favorita jsme domácím usnadnili," přiznal Šourek po utkání.

Nezkušený slávistický obránce se nečekaně objevil v základní sestavě pro zápas Ligy mistrů. Přitom ještě před čtrnácti dny, když ostatní slavili triumf nad Steaou Bukurešť, nastoupil za slávistické béčko proti rezervě Českých Budějovic ve třetí lize. V áčku se nevešel ani na lavičku.

Byl to pro čtyřiadvacetiletého stopera s číslem 13 ohromný skok.

"Byl to příjemný zážitek, ale škoda, že nám ho kazí nepříznivý výsledek," posteskl si obránce.

Bohužel ho nepodržel kolega Suchý, který hned během úvodních osm minut předvedl dvě fatální chyby při rozehrávce. "To se v takovýchto důležitých zápasech bohužel stává. Mohla se na tom podepsat bouřlivá atmosféra," omlouval Šourek svého parťáka.

Při prvním Suchého zaváhání ještě stačil drcnout do střílejícího Fabiana a vyvedl ho z rovnováhy, ta druhá už napravit nešla. "Přitom jsem se tak těšil na konfrontaci se špičkovými útočníky. Nevyšlo to," litoval Marek Suchý.

Suchý kazil a od Šourka se nemohlo čekat, že chyby napraví. Vždyť dosud hrál v první lize jen 26 zápasů a do Slavie přišel teprve v létě z Jihlavy. Bylo to vlastně z nouze, že včera hrál, Slavii se totiž zranili stopeři Brabec s Latkou.

Životní výzva nevyšla. Nehrál sice špatně, ale proti reprezentantům Španělska, Mali, Brazílie, Francie nebo Dánska prostě stíhat nemohl. "Domácí byli hodně rychlí a my jsme jim to navíc usnadňovali tím, že jsme jim nechávali moc prostoru," řekl Šourek.

Ve 24. minutě ho u lajny ztrapnil kulišárnou Kanouté, za dvě minuty pak marně visel na rozběhnutém Luisi Fabianovi. Kdyby ho podkopl nebo podržel, dostal by červenou kartu.

Nakonec se mu soupeř vytrhl, brankáři Vaniakovi udělal kličku a bylo to 2:1. Za chvíli pak dostal žlutou kartu za zbytečný skluz na Fabiana a po přestávce svůj koncert Sevilla dokonala.

Sevillský útočník Luis Fabiano (vpravo) obchází slávistu Ondřeje Šourka.