„Bylo to hodně emotivní. Cítil jsem se, jako kdybych dal gól. Tak dlouho jsem na tomhle pracoval,“ popsal Schick.
Na ostrý zápas čekal 231 dnů.
Naposledy nastoupil začátkem března, v červnu pak absolvoval operaci přitahovačů na noze na klinice v Berlíně. Za národní tým nehrál autor 18 reprezentačních gólů od loňského září.
Na hřiště vběhnul Schick v 62. minutě, místo mu přenechal Victor Boniface. O šest minut později přišel i Adam Hložek a na konci i s chytajícím brankářem Matějem Kovářem slavili třetí výhru ve třetím kole Evropské ligy.
Betis vyhrál na Kypru a ve sparťanské skupině vede. Schick se vrátil po zranění |
„Nebylo to jednoduché. Často chci dát gól během pár minut, tentokrát makám na gólu skoro rok. Nebyl to nejlepší den mého života, ale určitě výjimečný,“ řekl sedmadvacetiletý Schick. „Zápas není jako trénink. Mám před sebou ještě dlouhou cestu. Ale nejdřív si chci užít tento večer a návrat,“ dodal.
Trenér Xabi Alonso chce být obezřetný. „Na základní sestavu je ještě příliš brzy. Ale potřebuje hrát. Jen musíme rozumně zvážit, kolik,“ uvedl dnes před nedělním bundesligovým duelem proti Freiburgu. I jeho Schickův čtvrteční návrat potěšil. „Cítil se trochu unavený, ale to je normální. Jsem za něj rád,“ doplnil.
„Na tohle čekal opravdu dlouho. Je to dobře pro jeho duši i tělo,“ konstatoval sportovní ředitel klubu Simon Rolfes.