ÚTOČNÍK V AKCI. Liberecký Michael Rabušic má namířeno k bráně Skonta Riga. | foto: ČTK/PR

Skonto Riga - Liberec 2:1, český tým měl převahu, ale vedení neudržel

• 41
Riga (Od našeho zpravodaje) - Libereckým fotbalistům vstup do kvalifikace o Evropskou ligu nevyšel. V úvodním zápase 2. předkola prohráli na hřišti Skonta Rigy 1:2. Odveta je na programu za týden ve čtvrtek v Česku.

Aby Liberec postoupil do 3. předkola, musí doma vyhrát o dva a víc gólů nebo 1:0. Porážka i remíza by znamenaly vyřazení. V případě libereckého vítězství 2:1 by následovalo prodloužení.

Český tým si přitom mohl přivést nadějnější výsledek. Především v prvním poločase byl totiž aktivnější a nebezpečnější.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

A hlavně už od 7. minuty vedl! Záložník Frýdek z hranice pokutového území prudce vystřelil a trefil tyč, od které se míč odrazil do gólmana Grybauskase a následně do brány. Byla to první střela na bránu v zápase.

Liberec měl i nadále převahu. A také šance, ale ty nedokázal proměnit. Rybalku nejdřív vychytal domácí brankář a Kelič v 19. minutě hlavičkoval do břevna.

Lotyšské mužstvo si příležitosti dlouho nevytvářelo. Ale stejně se mu podařilo orámovat přestávku dvěma góly, kterými otočilo skóre.

Ve 39. minutě Skonto vyrovnalo, když rychlý protiútok zakončil po centru z pravé strany útočník Šabala. Byla to první domácí střela na bránu...

A hned na začátku druhého poločasu vstřelilo Skonto druhý gól poté, co obránce Kušnír dál špatnou malou domů gólmanu Kovářovi. Míče se tak zmocnil Mingazov, po jehož centru se do odkryté brány trefil Karašausks - 2:1.

To domácí povzbudilo. Zatímco v prvním poločase Liberec ovládal hru, ve druhém už tak výraznou převahu neměl.

Přesto si svěřenci trenéra Šilhavého šance vytvořili, ale za zády brankáře Grybauskase neskončila ani Frýdkova střela, ani pokus Kušníra.