RADOST. Lionel Messi z Barcelony slaví gól v zápase o Superpohár.

RADOST. Lionel Messi z Barcelony slaví gól v zápase o Superpohár. | foto: Reuters

Báječný Messi: 24. gól Seville pomohl k 25. trofeji s Barcelonou

• 9
Má už hodně gólových rekordů, v oblasti střílení branek však existují nepoznané momenty i pro Lionela Messiho. Tak třeba: v úterý večer dal poprvé v kariéře dva góly z přímých kopů v jednom zápase, čímž pomohl Barceloně k zisku Superpoháru UEFA po přestřelce se Sevillou (5:4).

Sevilla je pro Messiho velmi oblíbený protivník - byl to v úterý večer v Tbilisi jeho 23. a 24. gól proti tomuto soupeři v kariéře. „Těší nás, že jsme začali sezonu tímhle vítězstvím, ale bylo to těžké,“ řekl Messi, který byl vyhlášený nejlepším hráčem utkání.

Rychlé vedení Sevilly sám smazal za pár minut dvěma přímými kopy, hrál výborně - až do chvíle, kdy Barcelona navýšila vedení na 4:1. V poslední půlhodině ale dostala tři branky a šlo se do prodloužení, které pět minut před koncem rozhodl náhradník Pedro, který dorazil Messiho střelu...

Barcelona tak odstartovala nový ročník stejně jako skončila ten minulý - trofejí. V poslední sezoně získala cenný treble, když triumfovala ve španělské lize, poháru i Lize mistrů.

Pro 28letého Argentince to byla již 25. trofej s Barcelonou! Stejně tak pro záložníka Andrése Iniestu. Oba vyrovnali klubový rekord další legendy, záložníka Xaviho.

Po chvilkách slávy při předání poháru se ale začalo řešit, že Barcelona nechala soupeře dotáhnout třígólovou ztrátu, což zarazilo. „Hodinu jsme kontrolovali hru, ale pak to vypadalo, jako bychom relaxovali, trochu jsme se stáhli,“ hodnotil Messi. „Už jsme měli ruce nahoře, ale museli jsme je sundat dolů. Bylo to těžké, ale naštěstí jsme nemuseli jít až do penaltového rozstřelu.“

Pro tenhle výpadek měl ale trenér Luis Enrique částečné pochopení. „Když vedete 4:1, soupeř nemá co ztratit. Musíme si ale zanalyzovat, co se se stalo. Příliš jsme riskovali,“ myslí si.

To jeho protějšek Unai Emery byl pyšný, že se podceňovaná Sevilla dostala zpátky do zápasu a zásadně přispěla k atraktivitě Superpoháru.

„Chceme, aby náš tým šel za vítězstvím bez ohledu na okolnosti. A to se povedlo. Dokázali jsme vstát po třígólovém direktu od nejlepšího týmu světa,“ uvedl Emery.

Další trofej může Barcelona přidat už brzy: v pátek a v pondělí ji čekají dva zápasy proti Bilbau, v nichž se rozhodne o majiteli španělského Superpoháru.