Dortmundu pomohl k remíze Kollerův gól

• 6
Praha - Dortmundští fotbalisté prohrávali v úvodním kole nového ročníku Ligy mistrů v Kyjevě 0:2, ale nakonec se sebrali a odvezli si bod za remízu 2:2. Stejně jako proti jinému ukrajinskému týmu, Šachťoru Doněck, který Němci vyřadili v předkole, se dařilo útočnému triu Rosický, Koller, Amoroso. Za nitky zápasu tahal především Brazilec. Nejdřív prostrčil uličkou míč na Kollera, který snížil, a pak sám pohodlně dorazil Rosického střelu do branky.

Druhému německému celku, Schalke, se vůbec nevyvedla premiéra v milionářské soutěži a Panathinaikosu podlehl 0:2. Bývalý kapitán národního týmu Němec si nevěděl rady především s finským rychlíkem Kolkkou. Rozhodující okamžik zápasu přišel v 75. minutě, kdy na hřiště přišel Vlaovič a vsítil úvodní branku zápasu.

Podobné překvapení jako ve vyprodané AufSchalke Areně se zrodilo i na Anfield Road. Domácí Liverpool tam propásl úvod proti Boavistě Porto a v 3. minutě zmrazil vyprodaný stadión Silva. Owen pak do přestávky alespoň vyrovnal, ale na víc se domácí nezmohli. Nejlépe do soutěže vstoupil tým Nantes, který už po deseti minutách vedl nad Eindhovenem 2:0 a do konce zápasu přidal ještě další dvě branky.

Arsenal odehrál téměř celý duel na Mallorce v deseti, neboť Dán Fisker bez předchozího napomenutí vyloučil Colea za faul na Luqueho. Engonga poté poslal domácí do vedení, jež už poté proti oslabenému soupeři udrželi. Hráči Realu Madrid ukázali, že to s návratem na evropský trůn myslí vážně, zapomněli na ligové trápení a vyhráli v Římě. Hvězdou souboje byl Portugalec Figo, jenž první gól dal sám a na druhý přihrál Gutimu. Španělský mistr ani nepotřeboval potrestaného Francouze Zidana.

Skupina A:
AS Řím - Real Madrid 1:2 (0:0).
Branky: 73. Totti z pen. - 50. Figo, 63. Guti. Rozhodčí: Poll (Angl.). Diváci: 82 887.

Lokomotiv Moskva - RSC Anderlecht 1:1 (1:1). Branky: 18. Maminov - 15. Hendrickx. Rozhodčí: Hrinák (SR). Diváci: 15 000.

Skupina B:
FC Liverpool - Boavista Porto 1:1 (1:1).
Branky: 29. Owen - 3. Silva. Rozhodčí: Vassaras (Řec.). Diváci: 30 015.

Dynamo Kyjev - Borussia Dortmund 2:2 (2:0). Branky: 15. Melaščenko, 44. Idachor - 56. Koller, 77. Amoroso. Rozhodčí: Micheĺ (SR). Diváci: 60 000.

Skupina C:
Schalke 04 - Panathinaikos Atény 0:2 (0:0).
Branky: 75. Vlaovič, 80. Basinas. Rozhodčí: Braschi (It.). Diváci: 52 300.

Real Mallorca - Arsenal Londýn 1:0 (1:0). Branka: 12. Engonga z pen. Rozhodčí: Fisker (Dán.). ČK: 11. Cole (Arsenal). Diváci: 22 000.

Skupina D:
FC Nantes - PSV Eindhoven 4:1 (3:0).
Branky: 5. Andre, 10. Quint z pen., 43. Dalmat, 75. Vahirua - 90. De Jong. Rozhodčí: Fernández Marín (Šp.). Diváci: 38 370.

Galatasaray Istanbul - Lazio Řím 1:0 (0:0). Branka: 79. K. Ümit. Rozhodčí: Wójcik (Pol.). Diváci: 22 794.

Dortmundský fotbalista Jan Koller (vpravo) v souboji s Vladimirem Vašukem z Dynama Kyjev

Fotbalisté Jiří Němec a Emile Mpenza z Schalke 04 drží před zápasem Ligy mistrů s Panathinaikosem minutu ticha za oběti teroristických útoků v USA.