To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji že jste utkání sledovali a doufám, že zase někdy zavítáte na Onlajny k jinému utkání. Jiří Polášek vám přeje hezký zbytek večera.

Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 3:10.
Střely mimo: 2:5.
Rohy: 2:9.
Ofsajdy: 0:1.
Fauly: 10:8.

Je hotovo. Barcelona se poprvé od sezóny 2007/08 nedostala do čtvrtfinále Ligy Mistrů. V druhém poločase už nedokázala předvést takovou hru v takovém tempu, jako tomu bylo v poločase prvním a tak letos ušatý pohár opět nezíská. PSG si skvěle takticky pohlídalo výsledek, do šancí se ještě v druhé polovině dostali Mbappé a Icardi, oba ale branku o pořádný kus přestřelili.

Paris Saint-Germain FC(4-3-3 )

1 Navas
Navas
Florenzi
76. min Dagba
Marquinhos
Kimpembe
20 Kurzawa
Kurzawa
46. min Diallo
27 Gueye
Gueye
59. min Danilo Pereira
Paredes
Verratti
84. min Rafinha Alcântara
23 Draxler
Draxler
59. min Di María

Dest
66. min Trincão
Mingueza
35. min Firpo
Busquets
80. min Moriba
16 Pedri
Pedri
79. min Pjanić
10 Messi
Messi
Griezmann
Dembèlé
79. min Braithwaite

90+2

Utkání se už jen dohrává. Barcelona už ví, že je vyřazena a nesnaží se ani útočit. PSG si s míčem na své polovině hraje a čeká na poslední hvizd hlavního arbitra Taylora, který je posune do čtvrtfinále.

90+1

Nastavovat se budou ještě tři minutky nad standardní hrací dobu. To už je ale pro španělského giganta velmi málo času.

90

Po kombinaci Paris Saint-Germain na útočné polovině byl v dobré pozici na střelu Mbappé. Jenže moc dobře nezamířil a branku hodně přestřelil. V souběžné hraném utkání Ligy Mistrů, které právě skončilo, dokázal Liverpool dvakrát vsítit a po výhře 2:0 (celkově 4:0) postupuje do další fáze Ligy Mistrů.

89

Trincao ukázal svoje schopnosti při souboji jeden na jednoho. Následně ale nedokázal vůbec odcentrovat a domácí mančaft rychle přebral míč do svého držení.

88

Domácí tým parádně vybojoval míč. Di Maria vystartoval do protiútoku, kde chtěl vyslat dopředu Mbappého. Ten už byl ale líný utíkat a naznačil di Mariovi, že dopředu nepoběží.

87

Rafael byl nehezky faulován zezadu. Sudí okamžitě odpískal, ale nakonec viníka žlutou kartou nepotrestal. PSG nikam nespěchá a snaží se jen nepropůjčit míč soupeři.

86

Ne, už to prostě Barceloně nejde. Ta nemá žádnou myšlenku, nápad, nedostává se do příležitostí, jako v prvním poločase. A minuty plynou.

85

Moriba vybojoval míč v pokutovém území. Posunul ho Trincaovi, který chtěl vypálit, ale když viděl, že se mu nabídl Griezmann, tak mu míč rychle přihrál. Francouz to zkusil z první, ale přestřelil asi o nějakých šest metrů.

84

Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Marco Verratti, přichází Rafinha Alcântara.

83

Po dlouhé době se i Pařížané dostali na útočnou polovinu a do zakončení. Šli dokonce do šance tři na dva. Míč si nakonec převzal Icardi, který taky zakončil, ovšem vysoko nad branku Ter Stegena.

82

Griezmann se neodvážil vypálit z dálky a tak zkusil přenést míč centrem na Jordiho Albu. Jenže to se mu nepovedlo, před něj si totiž naběhl Dagba a míč vyhlavičkoval.

81

Barcelona drží míč na polovině soupeře a kombinuje s ním. Je to ale spíš takové vyměňováni si míče bez pořádné myšlenky. Barceloně zbývá už necelých deset minut.

80

Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Ilaix Moriba.

79

Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ousmane Dembèlé, přichází Martin Braithwaite.
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Pedri, přichází Miralem Pjanić.

78

Messi velmi hezky přenesl hru k Jordimu Albovi na levou stranu. Ten ještě přehodil míč K Dembelému, ale jen za cenu porušení pravidla o ofsadju. Takže se hra přerušuje.

77

Florenzi je po předchozím souboji ještě ošetřován lékaři na hřišti, takže jeho střídání se protáhne. Mezitím už Collin Dagba netrpělivě čeká u čáry vedle čtvrtého rozhodčího.

76

Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Alessandro Florenzi, přichází Colin Dagba.

75

Jordi Alba opět vyslal velmi nebezpečný centr z levé strany. Před brankou číhal Dembelé, který ale na míč nedosáhl a v pokutovém území jen spadl.

74

Trinicao se dostal k míči po odhlavičkování jednoho z obránců domácího mančaftu a okamžitě to zkusil z hranice pokutového území. Jeho bomba byla na malém vápně zastavena domácím obranným valem.

73

Argentinská superstár byla opět faulována jedním z domácích. Tentokrát na hranici šestnáctky. PSG si zadělalo na problémy, protože Blaugranas mají k dispozici přímý kop z velmi dobré vzdálenosti.

72

Jordi Alba vrátil skvěle míč do šestnáctky, ale nepovedlo se mu najít spoluhráče ve vápně, protože mu tam nikdo nenaběhl. Další šance Blaugranas tak opět nevyužita.

71

Opakovaný rohový kop Blaugranas už tak dobře zahrán nebyl. Opět si ho na starost vzal Alba, jenže tentokrát ve vápně nenašel žádného ze spoluhráčů.

70

Keylor Navas v brance dnes prostě čaruje. Po rohovém kopu, který rozehrál Jordi Alba, se k míči procpal Busquets a okamžitě ho hlavičkoval na bližší tyč. Navas ale tygřím skokem míč opět zlikvidoval.

69

Griezmann skvěle propasíroval míč na Dembelého. Ten si seběhl k čáře a chtěl poslat svislý pas Messimu, který sice míč obdržel, ale už neměl prostor ani čas na střelu.

67

Lionel Messi byl zasažen do obličeje. Úder inkasoval od Dialla. Sudí odpískal, ale kartu neudělil. Přece jen, nebyl v tom žádný úmysl. Diallo se navíc okamžitě omluvil.

66

Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergiño Dest, přichází Trincão.

65

Griezmann sice natahoval nohu v pokutovém území a chtěl zachytit míč, který do pokutového území razantně vyslal Busquets, ale míč jen tečoval do zámezí.

64

Tak trošku komická situace se teď přihodila u středového kruhu. Sudí musel přerušit hru, protože od Paredese inkasoval ránu míčem přímo do zadku. Vypadl mu značící sprej.

63

Messi po dlouhé době zkusil centrovat. Z pravé strany si míč připravil a poslal ho na hranici malého vápna, kde chtěl najít Jordiho Albu, ale Navas byl u míče rychleji.

62

Pedri parádně ukořistil míč od jednoho z hráčů pařížského týmu. Následně ho předal Dembelému, jenž mohl vyslat do úniku Jordi Albu, ale nebyl vůbec přesný.

61

Závar před brankou PSG domácí tým nakonec přestál bez úhony! Lionel Messi tam dostal přihrávku, kterou ale parádním skokem do skluzu zablokoval Marquinhos. Ten následně v leže blokoval i jakýkoliv další Messiho pokus.

59

Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Julian Draxler, přichází Ángel Di María.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Idrissa Gueye, přichází Danilo Pereira.

58

Dest si seběhl do vápna. Míč přebral z křídla od Pedriho. Sudí pak ale odpískal a zastavil hru. Podle jeho názoru míč přešel vnější brankovou čáru před přihrávkou Pedriho.

57

Messimu se nepovedl pas, který chtěl nasměrovat na Dembelého. Před něj ale vystoupil Leandro Paredes a zablokoval ho. Následně přenesl hru na druhou stranu hřiště.

56

Pedri kombinoval s de Jongem. Ten už pak nezvládl posunout míč dále a domácí ho přebrali. Okamžitě se vydali do útoku, kde ale jejich kombinace dopadla katastrofálně.

54

Messi z první v běhu posunul míč Griezmannovi. Ten ho chtěl rychle vrátit, ale našel jen připravenou obranu pařížského celku. Ta si míč stáhla a nyní si s ním přihrává v rámci své defenzivní linie.

53

Griezmann byl nyní hluboko v poli a snažil se na pravé křídlo přenést míč na de Jonga. Jeho centr byl ale katastrofálně proveden a na míči si smlsnul Diallo.

52

Barcelona opět drží míč na kopačkách častěji. Dembelé se snažil ho procpat na hraně pokutového území Griezmannovi, který míč ale přeběhl a šance tak skončila.

51

Jordi Alba bojoval o to, aby udržel míč ve hře. Před autovou čarou se mu to nakonec podařilo. Následně ho chtěl odcentrovat, což se mu však nepovedlo a tak musel hrát do obrany.

50
Karty

Hned dva hráči PSG dostanou žlutou kartu v jednu minutu. Nejdříve Idrissa Gueye, následně i Leandro Paredes, který zezadu zajel do Lionela Messiho.

49

Junior Firpo, který v průběhu prvního poločasu nahradil Minguezu, nyní parádně zastavil šanci PSG, respektive Mbappého ještě v zárodku a přenesl míč na útočnou polovinu hostů.

48

Marco Verratti se po souboji s jedním ze soupeřů svalil k zemi. S bolestivou grimasou se válel před sudím, který sice faul odpískal, ale jen předal míč domácím.

47

Hra je v plném proudu. Úvodní výkop druhého poločasu si na starost vzal domácí tým. Kromě jedné výměny (Kurzawa-Diallo) na hřišti pokračují stejné hráči, jako v prvním poločase.

46

Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Layvin Kurzawa, přichází Abdou Diallo.

46

Začal druhý poločas.

První poločas je za námi. Viděli jsme fotbal na světové úrovni. Na vrch měla Barcelona, která si za celý poločas připsala devět střel na branku. Navas musel několikrát zasahovat a dvakrát mu při tom pomohla branková spojnice. I přes kvantum šancí hostů se první prosadilo PSG, které po Lengletově faulu kopalo penaltu. Tu Mbappé jednoduše proměnil. Kromě toho se ale PSG už skoro do ničeho nedostalo. Naopak Blaugranas vsítili zásluhou neskutečné branky Messiho. A mohli skórovat znovu, jenže právě Messi penaltu Barcelony v nastaveném čase zahodil.

45+4

První poločas skončil.

45+3

Barcelona měla skvělou možnost ke snížení! Lionel Messi ji ale odmítl, když sice vyslal razantní dělovku na branku PSG, ovšem nasměroval ji do skoku brankáře Navase, od kterého se míč ještě odrazil do břevna a následně pryč!.

45+1

Tak pozor! Layvin Kurzawa se snažil odkopnout míč ve vlastním vápně a místo toho nakopl nohu Antoina Griezmanna! Bude to penalta? Sudí jde situaci zkoumat!

45

Nastavovat se budou tři minutky nad standardní hrací dobu.

44

Nyní se chtěl mladíček Mbappé ukázat i v roli nahrávače. Míč z levé strany zkusil poslat dlouhým centrem na malé vápno, jenže proti byl opět a znovu Ter stegen.

43

Na druhou stranu zase po výkopu okamžitě vystartoval Kylian Mbappé. Před vápnem chtěl vypálit, ale míč mu nesedl ideálně a Němec ve službách Barcelony nakonec neměl tak těžkou práci.

42

Další možnost ke skórování měl teď Sergio Busquets, jenž vystřelil z velké dálky pozemní dělovku. Ta ale nakonec za čáru nepřešla, protože ji velmi šťastným zákrokem zastavil ležící kostarický brankář.

41

Na druhou stranu se po dlouhém výkopu Navase řítil Mbappé, který si ale nedokázal poradit s mladíky Destem a Firpem. Ti ho společnýma silama odzbrojili a okamžitě poslali míč na druhou stranu.

40

Pedri se snažil dlouhým centrovaným míčem najít hráče v šestnáctce, jenže tam byl připraven brankář soupeře, který centrovaný míč lapil ještě ve vzduchu.

38
Karty

Frenkie de Jong (FC Barcelona) se dostal do diskuze se sudím a ten ho "odměňuje" kartou žluté barvy.

37

Barcelona právě vstřelila branku!
Hosté srovnávají stav! LIONEL MESSI si míč připravil a následně vyslal parádní zatočenou ránu do levé šibenice. Navas neměl absolutně nárok. Parádní gól. Asistence: Pedri.

35

Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Oscar Mingueza, přichází Júnior Firpo.

34

Dembelé opět v roli zahazovače šancí. Poté, co se k němu mí odrazil od jednoho z hostů, se octl před gólmanem Navasem sám. Ale místo toho, aby ho zkusil přehodit, poslal míč po zemí přímo do jeho náruč.

33

Busquets se snažil procpat se k míči, který dlouhým pasem poslal do vápna Dest. Soupeř ho nechtěl pustit, a tak si záložník Blaugranas pomohl faulem. sudí okamžitě píská.

31

Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Žádný obrat nás tady asi nečeká. Domácí se ujímají vedení po pokutovém kopu, který bezpečně proměnil KYLIAN MBAPPÉ. Ten míč poslal do střední výšky levé části branky, zatímco Ter Stegen skočil na opačnou stranu.

30
Karty

Žlutou kartu dostává Clément Lenglet (FC Barcelona).

29

Mauro Icardi se hnal do pokutového území. Lenglet běžel za ním a přišlápnul mu patu. Icardi s vyzutou kopačkou dopadl k zemi a situaci bude přezkoumávat videorozhodčí!

28

Kurzawa potáhl míč po levé straně a následně poslal centr, který vypadal spíše jako střela. Marc-André Ter Stefen ho ale ze vzduchu sebral a zahránil tak svůj tým.

27

Mingueza by si měl na svoji hru dávat pozor. Opět velmi diskutabilním zákrokem fauloval stejného hráč – Mbappého. Sudí byl tentokrát shovívavý, ale příště už by mohl vylučovat.

26
Karty

Žlutit se nyní bude na straně hostů. Oscar Mingueza (FC Barcelona) nehezky poslal k zemi Kyliana Mbappého a za to bude potrestán.

25

Obrovská šance Barcelony! Dest získal míč, přenesl ho na Dembelého, který sprintoval po levé straně a následně pozemním pasem míč přesunul na penaltu, kam si z druhé vlny sbíhal Messi, ale ve skluzu na něj nedosáhl.

24

Obrovský tlak španělského celku byl už málem zužitkován. De Jong z pravého křídla prověřil Navase, který míč nataženou rukou poslal do břevna.

23

Alba rozehrál rohový kop nakrátko. Míč posunul Messimu. Ten mu ho vyměnil s Pedrim, jenž pak chtěl centrovat na vzdálenější tyčku, ale vzdušný pas se mu nepovedl.

22

Messi posunul na Jordiho Albu, který okamžitě nasměroval míč po zemi zpět před branku z levé strany. Jenže tentokrát se zase v defenzívě předvedl Marquinhos.

21

Draxler trošičku ulevil defenzívě PSG, když vstoupil do přihrávky a míč odkopl. Blaugranas však vhodili dlouhý aut a už si opět přihrávají před vápnem.

20

Kurzawa parádně vybojoval míč ve velkém vápnu svého týmu. Následně ho chtěl odkopnout, ale zase ho ztratil. Barcelona kombinuje, ale zatím se nedostává do střeleckých pozic.

19

Dembelé se octl v prakticky totožné šanci, jako už byl v jedenácté minutě. Jenže opět nedokázal Navase překvapit. Jeho rána opět šla po zemi na vzdálenější tyčku a Navas si připsal další úspěšný zákrok.

18

Jordi Alba si na starost vzal vybojovaný rohový kop. Ten nasměroval ne penaltu, kde si na míč naskočil Mingueza, který ho směroval k pravé tyči. Jenže nakonec proskákal mírně vedle branku.

17

Tentokrát si to na sebe vzal Mbappé znovu. A už to vypadalo lépe. Mířil totiž na branku. Jenže do své pozemní střely nedal velkou razanci a tak to nakonec Ter Stegen měl hodně jednoduché.

16

Mbappé vybojoval míč a na levé straně pořádně prohnal Busquetse i dohromady s Destem. Jeho následná technická rána ale skončila hodně mimo branku.

15

Messi si několikrát ťuknul s Pedrim. Ten pak předal zatím neviditelnému Griezmannovi, který už mohl pálit, ale místo toho volil přihrávku na Dembelého, která mu nevyšla.

14

Florenzi získal míč poté, co ho chytře nakopl do jednoho z hostů a on se odrazil do autu. Z následného vhazování se pak dostal hned zpátky a pak ještě jednou. Podaří se aut napočtvrté?

13

Dembelé potřetí ve slibné pozici. V poslední fázi se mu rozebíhal Messi, jenže křídelník Blaugranas byl již přichystán ke střele, která nakonec mířila hodně mimo branku.

12

Po pádu jednoho z hráčů hostujícího celku se dopředu dostalo PSG, které sehrálo hezkou kombinaci v šestnáctce. Finální zadovku ale dokázal Lenglet v poklidu odkopnout.

11

Ousmane Dembelé se opět skvěle prodral k vápnu na dlouhý nákop. Míč si zpracoval a následně vyslal pozemní střelu, který nakonec pro Navase nebyla velkým problémem.

10

Již několikátý průnikový pas měl směřovat na Kyliana Mbappého. Obrana Barcelony ale dnes zatím funguje velmi dobře a takovéto akce si hlídá.

9

Lionel Messi si vzal na starost volný přímý kop. Míč ležel ve vzdálenosti dvacet tři metrů od branky. Nakonec ho směroval na pravý vingl, ale branku mírně přestřelil.

8
Karty

první žlutou kartu vidí hráč PSG. Je jím Layvin Kurzawa, který atakoval Dembelého, jenž se prodíral do pokutového území.

7

Rohový kop si v úvodních minutách zkusila i hostující Barcelona. Španělský celek ho ale nakonec nevyužil, přestože se do dobré pozice k hlavičce dostal Busquets.

6

Ousmane Dembelé se parádně dostal do vápna pomocí několika kliček. Od čáry pak míč směroval na Messiho, který z halfvoleje pálil, jenže ho nasměroval pouze do obranného valu PSG.

5

Mingueza se dostal do souboje o míč s protihráčem. Asistoval mu tam ještě Dest a oba hráči nakonec protihráče poslali soupeře k zemi. Sudí odpískal a nařídil trestný kop proti brance Blaugranas.

4

Pařížané si po svém útočném snažení vybojovali alespoň rohový kop poté, co míč poslal za vnější brankovou čáru Mingueza. Standardku ale domácí nekopli vůbec dobře a míč skončil u hráčů Barcelony.

3

Hráči Barcelony se prokombinovali až k šestnácte, ovšem tam nepřišlo vůbec žádné zakončení. Jen a pouze dlouhý pas do běhu, který ale mířil jen k hráčům domácího celku.

2

Úvodní hvizd už je minulostí. Úvodní výkop si vzala na starost hostující Barcelona, respektive Lionel Messi. Barca hraje v žlutých dresech, PSG v klasické domácí variantě.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Paris Saint-Germain FC: Navas – Florenzi, Marquinhos, Kimpembe, Kurzawa – Gueye, Paredes, Verratti – Draxler, Icardi, Mbappé.
Náhradníci: S. Rico – Bakker, Dagba, A. Diallo, Di María, A. Herrera, Kehrer, Michut, Pembele, Danilo Pereira, Sarabia, Rafinha Alcântara.

FC Barcelona: ter Stegen – Dest, Mingueza, Lenglet, Alba – F. de Jong, S. Busquets, Pedri – Messi, Griezmann, O. Dembèlé.
Náhradníci: Neto, Peña – Braithwaite, de la Fuente, Fernandes, Firpo, Pjanić, Puig, Trincão, Umtiti, Moriba.

Rozhodčí: A. Taylor (Anglie).

1. zápas

Barcelona – PSG 1:4
Branky: 27. Messi (pen.) – 32. Mbappé (Verratti), 65. Mbappé, 70. Kean (Paredes), 86. Mbappé (Draxler)

ŽK: 20. Gueye (PSG)

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 5:4. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:15.

FC Barcelona: ter Stegen – Dest (71. Mingueza), Piqué (79. Puig), Lenglet, Alba – S. Busquets (79. Pjanić) – F. de Jong, Pedri (79. Trincão) – Griezmann (85. Braithwaite), Messi (C), O. Dembèlé.
Náhradníci: Neto, Peña – Pjanić, Braithwaite, Puig, Trincão, Fernandes, Firpo, Umtiti, Mingueza.

Paris Saint-Germain FC: Navas – Florenzi (89. Kehrer), Marquinhos (C), Kimpembe, Kurzawa – Paredes, Gueye (46. A. Herrera) – Kean (85. Danilo Pereira), Verratti (74. Draxler), Mbappé – Icardi.
Náhradníci: S. Rico, Letellier – Kehrer, Rafinha Alcântara, A. Diallo, Sarabia, A. Herrera, Danilo Pereira, Draxler, Bakker, Michut.

Rozhodčí: Kuipers – van Roekel, Zeinstra

FC BARCELONA

Barcelona zažívá jednu z nejméně povedených sezón poslední doby. Jindy dominantní španělský gigant se sice posunul po víkendové remíze madridských Realu a Atletica na druhé místo La Ligy, právě za Atletico, to má ale stále ještě na čele ligy tříbodový náskok se zápasem k dobru. V Lize mistrů to už také moc nadějně nevypadá. Nesmíme ale zapomínat, že právě proti PSG se zrodil jeden z nejznámějších "comebacků" v rámci této soutěže, kdy Barcelona nastřílela v odvetě šest branek. Tehdy ale měla značně silnější tým a hrála doma. Nyní musí venku nastřílet gólů pět. Nedávno ale zvládla Barcelona obrátit stav 0:2 v rámci Copa del Rey proti Seville, takže s obracením špatných výsledků má nějaké zkušenosti. Bude to mít ale extrémně náročné a šance jsou minimální.

Lionel Messi – 4 branky (2 asistence)
Ousmane Dembelé – 3 branek (2 asistence)
Marin Braihwaite – 3 branky (1 asistence)

PARIS SAINT-GERMAIN FC

PSG v prvním zápase tohoto dvojutkání vytvořilo parádní náskok právě do dnešní odvety. A to i přesto, že tam Barcelona šla do vedení zásluhou Messiho, jenž proměnil penaltu. Chvíli poté ale vyrovnal Veratti. Ve druhém poločase Pařížané zasadili soupeři dvě tvrdé rány v průběhů 65. – 70. minuty. Zasloužili se o to Kean a Mbappé. Druhý jmenovaný pak zasadil ještě jeden direkt v 85. minutě. To všechno zvládlo PSG i bez jedné z hlavních postav – Neymara, který bude chybět i ve dnešním utkání.

Forma (LM): V – V – V – V – P