S konstatováním, že FC Porto doma poráží Olympique Marseille naprosto jednoznačně 3:0 a je po polovině základní části výrazně blíže ke druhému místu, se s Vámi loučí a hezký den přeje Tomáš Lysý.

Červené karty: 0-0.

Situace ve skupině se tak rýsuje poměrně jasně. Citizens vedou s devíti body, druhé je Porto s body šesti, třetí Olympiakos má body tři a Marseille je jednoznačně poslední bez bodu při skóre 0:7.

Otávio
89. min Taremí
8 Uribe
Uribe
Oliveira
89. min Grujić
17 Corona
Corona
85. min Vieira
11 Marega
Marega
88. min Baró
7 Díaz
Díaz
75. min Nakadžima

Sanson
65. min Cuisance
4 Kamara
Kamara
82. min Strootman
21 Rongier
Rongier
10 Payet
Payet
65. min Henrique
26 Thauvin
Thauvin
82. min Aké
Benedetto
77. min Germain

• 32Perrin

Skupina C Ligy mistrů má dnes dva naprosto jasné výsledky. Zatímco Olympiakos prohrál v Manchesteru City 0:3 i díky dvěma brankám soupeře v posledních deseti minutách, o osudu výsledku zápasu mezi Portem a Marseille bylo jasno po první půlce. Domácí šli ve čtvrté minutě díky Moussovi Maregovi do vedení, kterému skvěle předložil míč Corona. O šest minut později neproměnil Payet penaltu a zahodil tak možnost na srovnání. Naopak ve 28. minutě vybojoval Corona pokutový kop a kapitán Porta Sérgio Oliveira zvýšil na 2:0.

Ve druhém poločasu Porto naprosto jednoznačně kontrolovalo zápas a o dominanci portugalského týmu svědčí i to, že Marseiile ani jednou nevystřelilo na branku. Devětašedesátá minuta pak přinesla závěrečnou branku, ve které měl zase prsty Corona. Ten krásně prošel až před pokutové území, kde si pohrál s Kamarou a přistrčil míč pro Luise Díaze, jenž se prosadil přesnou střelou na vzdálenější tyčku – 3:0.

90+4

Konec zápasu.

90+3

Porto jasně kontroluje zápas a jeho tři body jsou již samozřejmostí. Navíc v tabulce uteče Olympiakosu, který prohrává v Manchesteru City již 0:3.

90+1

Po rohovém kopu Marseiile opět neohrozilo branku Marchesína a vypadá to tak, že ten si dnes nepřipíše ani jeden zákrok.

90

Druhý poločas bude prodloužen o čtyři minuty.

89
Střídání

Nedohraje ani Otávio, ale to mu vůbec nevadí. Na pár minut si vyzkouší zápas Ligy mistrů i Mahdí Taremí.

89
Střídání

Protože jsou tribuny prázdné, na hřišti je slyšet každý pokyn. A zejména nyní hněv rozhodčího Mateu Lahoze, který byl nespokojen se střídáním Marko Grujiće, který zřejmě vběhl na hřiště, aniž by k tomu dostal svolení. Je tak vykázán z placu a projde se znovu ke čtvrtému sudímu, který ho až nyní oficiálně pouští na travnatý pažit místo Sérgia Oliveiry.

88

Manafá před střídáním zastavil u čáry Akého a hosté tak budou mít přímý volný kop. Bude se ale spíš jen jednat o centr do vápna.

88
Střídání

Chystá se několik střídání Porta. Jako první jde dolů útočník Moussa Marega, který uvolní misto na placu pro Romária Bará.

86
Karty

Nový muž na hřišti Kevin Strootman si hned vysloužil žlutou kartu faulem na Otávia.

85
Střídání

To byla také poslední akce, kterou dnes Jesús Manuel Corona předvedl. Ačkoliv poslal míč mimo branku, zaslouží dnes velké uznání, neboť po celý zápas hrál velice dobře, na dvě branky svého týmu přihrál a před druhým gólem vybojoval pokutový kop.

84

Tři na jednoho. Porto opět šlo do rychlého útoku a byť si Sérgio Oliveira trošku pletl cestu se spoluhráčem, nakonec vzal odpovědnost na sebe a vypálil. Nebyl přesný, ale zas tak moc nad branku jeho střela nešla.

82
Střídání

Florian Thauvim jde ne hřiště, místo něj si zahraje Marley Aké. Utkání nedohraje ani Boubacar Kamara, jehož střídá Kevin Strootman.

81

Hráči domácích si ve vápně zkusili takové malé bago, které nakonec utnul Nakadžima nepřesným centrem, ale i tak jen celá situace dokresluje dnešní poměr sil.

80

Další naprosto špatný roh hostí a protiútok Porta. Marseille je dnes hodně v rozkladu.

79
Karty

Zaidu Sanusi byl správně přistižen v ofsajdu. Po jeho odpískání dostává žlutou kartu Álvaro González, neboť sudí na začátku akce viděl jeho faul a nechal pokračovat ve výhodě.

79

Rohový kop Thauvina neznamenal pro Porto žádné nebezpečí, naopak do rychlého protiútoku míří právě domácí.

77
Střídání

Další střídání v kádru francouzského mančaftu. Darío Benedetto, který dnes nebyl vůbec vidět, přepouští místo na hřišti na patnáct minut Valére Germainovi.

77

Tahle střela hostí již byla výrazně nebezpečnější! Mickaël Cuisance napřáhl z dobrých pětatřiceti metrů a ačkoliv se Agustín Marchesín za jeho pokusem jen ohlédl, nejsem si zcela jistý, že míč úplně kontroloval. Ten prošel tak tři metry vedle jeho tyčky.

75
Střídání

Dnes dobře hrajícího Luise Díaze, který třetím gólem stvrdil tři body pro svůj tým, střídá Šoja Nakadžima.

74

Jordan Amavi na levé straně našel před vápnem chvilku volného Valentina Rongiera, který se odhodlal ke střele. Jeho pokus končí snad deset metrů od branky, což asi vypovídá o dnešním ofenzívním snažení Olympique...

73

Hosté se ještě snaží s výsledkem něco udělat, ale jejich postupný útok opět naráží na koncentrovanou defenzívu Porta.

72

O třech bodech tak dnes nemůže být pochyb. Otázka je, jak skončí druhý zápas ve skupině, kde se zatím šestibodový Manchester City zatím doma trápí s Olympiakosem, jenž má stejně jako Porto tři body, a vede jen 1:0.

69

Porto právě vstřelilo branku!
Beru zpět, stačil jeden rychlý protiútok a je to 3:0! Po levé straně se do vápna dostal Jesús Manuel Corona, který dnes hraje opravdu skvělý zápas. Na hranici pokutového území si povodil Kamaru a krásně přihrál pro LUISE DÍAZE, jenž ještě lépe obstřelil Mandandu na vzdálenější tyč. Asistence: Corona.

68

Ačkoliv Porto kontroluje hru, žádné šance si nevytváří. To ale nemusí hráčům v bílém, kteří dnes hrají bez kapitána Pepeho, vůbec vadit.

67

Jordan Amavi si udělal na levé straně kličku přes Wilsona Manafu a ještě než byla celá situace u konce, tak upadl. Rozhodčí mu pád v žádném případě nezbaštil a domácí budou mít aut.

65
Střídání

André Villas-Boas už musel něco udělat, protože hra Marseille je opravdu špatná. Z placu jde Morgan Sanson a nahradí jej Michaël Cuisance. Odešel také Dimitri Paxet, jenž neproměnil penaltu, a místo něj jde na hřiště Luis Henrique.

63
Karty

A nyní už sudí Mateu Lahoz sečetl Jordanu Amavimu oba fauly, navíc tento byl výrazně horší. Míč mu uskočil od nohy a poté obránce Olympique trefil Otávia. Rozhodčí jasně ukazuje, že s ním nebude diskutovat, neboť celou situaci jasně viděl.

63

Corona byl na půlce hřiště přistoupen dvěma hráči, takže vybojoval maximum možného – faul od Jordana Amaviho.

61

Nedlouho poté ale Otávio fauloval Kamaru a je z toho přímý volný kop zhruba pětačtyřicet metrů od branky. Ten nedává naději Marseille na přímé ohrožení branky. Po centru do vápna navíc bezpečně sáhl Agustín Marchesín a i kdyby ne, tak byl Álvaro Gonzáles přistižen v ofsajdu.

60

Zpoza vápna se dostal k míči Boubacar Camara, který se opřel do balonu. Agustín Marchesín v brance Porta ale mohl být v klidu, neboť střela byla zblokována Otáviem.

60

Wilson Manafá se po ztrátě míče vrátil blíže k půlící čáře a také on takticky zastavil Valentina Rongiera, který se nejprve vyhnul jemu a pak Uribemu. Potřetí už záložník Marseille zákrok neustál.

59

A o pět metrů dále přichází další faul, tentokrát z dílny Rongiera. Domácí se tak postupně blíží k brance Mandandy.

58
Karty

Boubacar Kamara držel Otávia na půlce za dres tak dlouho, až to záložníka Porta přestalo bavit a padl k zemi. Taktický faul Kamary za žlutou kartu.

58

Payetovi se ale centr vůbec nepovedl a u míče jsou znovu domácí.

57

Zaidu Sanusi poslal centrovaný míč raději na roh a uklidnil tak své spoluhráče, kteří nebyli v defenzívní činnosti zcela zformováni.

56

Naprosto nic nenasvědčuje tomu, že by Porto mělo přijít o tři body. K plnému bodovému zisku směřuje mílovými kroky. Což je dáno i tím, že Olympique za téměř šedesát minut ani jednou nevystřelil do prostoru tří tyčí.

55

Wilson Manafá nakopává míč dopředu, kde sice nebyl nikdo z hráčů Porta, ale po špatné hlavičce Álvara Gonzáleze se domácí k míči přesto dostali.

54

Snad poprvé ve druhé půlce se poblíž vápna soupeře dostali i hosté, ale jak rychle jejich akce přišla, tak rychle se míč po nepřesnosti dostal za brankovou čáru.

54

Lusi Díaz si po hlavičce Manafy nepohlídal ofsajd a jeho útočné choutky byly rázem utnuty.

53

A kombinace Porta stále pokračuje, během minuty si hráči v bílém a modrém vyměnili snad patnáct přihrávek. Dlouhý centr ale už tak přesný nebyl a končí u Mandandy.

52

Domácí si pohodlně kombinují na polovině soupeře. Rozhodně se nemají kam tlačit.

51

Z další akce domácích bude pouze odkop od branky, který provede pětatřicetiletý zkušený brankář Steve Mandanda.

50
Důležité

Velká šance domácích. Otávio a Sérgio Oliveira si u rohu krásně povodili soupeře, když zejména lob Otávia byl výborný. Hned poté šel míč do vápna přesně tam, kde si vyskočil obránce Zaidu Sanusi. Jenže z výborné pozice hlavičkoval nad branku.

49

Centrovaný míč z levé strany raději uklidil na rohový kop Álvaro Gonzáles. I na začátku druhé půle jsou domácí výrazně aktivnější.

48

Manafá byl na levé straně v tísni dvou protihráčů. Přihrál dozadu na stopera, jehož další přihrávka ale přesná nebyla. Jenže ani u Marseille nebyla vidět žádná velká přesnost a u míče je znovu Porto.

47

Sakaj ve vápně skluzem poslal míč do autu a po následném vhazování o něj domácí tým přišel.

46

Poločas žádné změny v kádru nepřinesl, hraje se ve stejných jedenáctkách jako na úvod zápasu.

Žluté karty: 1-1

První poločas je minulostí a Porto naprosto zaslouženě vede 1:0. Již ve čtvrté minutě se po krásné přihrávce Corony snadno prosadil Moussa Marega, kterému před brankou jen stačilo nastavit nohu. Hosté mohli srovnat z penalty v desáté minutě, ale Payet poslal míč vysoko nad branku. Jak proměňovat penalty tak ukázali domácí hráči, když Amavi ve vápně zbytečně trefil Coronu a penaltu kopl přesně k tyči Sérgio Oliveira – 2:0. Porto si tak jasně kráčí za důležitými třemi body v tabulce, jelikož Olympiakos zatím prohrává na hřišti Manchesteru City 0:1.

45+1

První poločas skončil.

45+1

Ještě jedna šance. V nastaveném času domácí rychle zaútočili a Moussa Marega zkusil střelu po zemi k tyči ze vzdálenosti snad čtyřiceti metrů. Steve Mandanda šel na travnatý pažit a balon bez problémů zneškodnil.

45

Na centr si sice velice dobře naběhl Álvaro González, ale hlavičku poslal vysoko nad branku.

45

Francouzský tým bude mít rohový kop, kterého se ujme Dimitri Payet.

44

V prvním poločasu se bude hrát o minutu navíc.

44

Luis Díaz si po levé straně tak dlouho klestil cestičku dopředu, až si ho vzal do parády Hiroki Sakaj a nedovolený zákrok Marseille je na světě.

43

Nyní už byl centr do vápna výrazně přesnější a Payet z levé strany hledal Thauvina. Moussa Marega se ale vrátil rychle pryč a postavil se míči do cesty jako věž.

42

André Villas-Boas se může na své lavičce zlobit, jak chce. Což bylo vidět i nyní. Ale pokud budou jeho svěřenci praktikovat podobně nepřesné nákopy, s nepříznivým výsledkem jen těžko něco zmůžou. Snadná práce pro Agustína Marchesína.

40

Po rohu se nestalo zhola nic, naopak hosté se museli bránit. Na nepřesný odkop po zemi si naběhl aktivní Moussa Marega a směřoval s míčem do vápna, což znamenalo situaci tři na jednoho pro Porto. Jenže přišla nepřesná přihrávka aThauvinův blok na roh.

39

Na levé straně kouzlil s míčem Dimitri Payet. Vzápětí se mu povedlo odcentrovat, ale míč byl sražený na roh.

39

Steve Mandanda opět dostal malou domů. A to od Ćalety-Cara, který mu vzápětí míč vrátil i napodruhé.

37

Po faulu Uribeho zůstanou hosté u míče, ale jejich kombinace je pomalá, statická a bez momentu překvapení.

35
Karty

Žlutý kartonek si za naprosto zbytečný faul prohlédne také Florian Thauvin. Ačkoliv měl Otávio míč před vápnem a vyvážel jej ven, tedy nehrozilo žádné nebezpečí pro hosty, přispěchal k němu Valentin Rongier a zezadu do něj zajel. O kartě není pochyb.

35

Olympique by potřeboval nějaký povolený doping, třeba v podobě kontaktní branky. Zatím je to ze strany hostí velká bída, zejména s ohledem na neproměněnou penaltu za stavu 1:0.

34
Důležité

Opakované záznamy ale zcela jasně ukazují, že Uribe sice centrovaný míč ve vápně zblokoval, ale hlavou. U míče budou domácí.

33
Důležité

Sudí bude zkoumat, zda Mateus Uribe z Porta ve vápně nezahrál rukou.

32
Karty

Sérgio Oliveira se po gólu zapíše do statistik také faulem za žlutou kartu. Není vůbec o čem diskutovat, protože Payet odehrál míč a poté přišel skluz kapitána Porta.

30

Třetí branku Porto zatím nepřidá, jelikož Moussa Marega si nepohlídal ofsajdovou pozici a vyběhl na centr o něco dříve, než by bylo záhodno.

28

Domácí ukázali soupeři a hlavně Payetovi, jak s penaltou naložit. Pokutového kopu se ujal kapitán Porta SÉRGIO OLIVEIRA a ze svého pohledu zamířil naprosto přesně k levé tyči. Mandanda se natahoval zbytečně.

27

Mužeme tedy říct, že zákrok Jordana Amaviho byl hodně zbytečný. Míč neodehrál a navíc poté trefil dnes skvěle hrajícího Jesúse Manuela Coronu.

27
Důležité

Corona leží v pokutovém území po tom co jej po odehrání míče přejel skluzem Amavi. Je tu další penalta!

26

K přímému volnému kopu se postavil Sérgio Oliveira. Tlačil míč prudce na zadní tyč, kam si nabíhal jeden z útočníků Porta, ale gólman Mandanda v ve výskoku vyboxoval míč pryč.

25

A prakticky vzápětí na levé straně vápna zajel Sanson šlapákem do Corony. Branka Marseille tak bude opět v permanenci!

24

Sanson si na středovém kruhu ve výskoku podržel rukama Luise Díaze a francouzský tým tak znovu přijde o míč.

23

Sérgio Oliveira si ale se spoluhráči nerozuměl. Dal míč na hranici vápna, kde sice byli tři hráči připravení na střelu z první, ale také zde stál Boubacar Kamara a ten odhlavičkoval míč pryč.

22

První centr hosté odvrátili, následný centr šel na rohový kop.

21

Rychlá rozehrávka Porta hned končí, protože následně Amavi trefil Coronu. Domácí budou zřejmě z pravé strany centrovat do vápna.

21

Corona se dostal na pravé straně přes Amaviho a následně přihrál dopředu pro Maregu, kterého zastavil Ćaleta-Car.

19

Steve Mandanda byl po čase opět v kontaktu s míčem, který naposled vytahoval z vlastní branky po úvodním gólu. Rozehrál na půlku a Sanson přenesl míč z levé strany dlouhým centrem do vápna napravo. K hlavičce v pokutovém území Porta se dostal Thauvin, který chtěl ještě přiťuknout míč na spoluhráče, ale tomu zamezil gólman Marchesín.

17

Útok hostí je přerušen, protože Boubacar Kamara fauluje Coronu. Záložník Porta je zatím u každé důležité situace!

16

Jordan Amavi zkusil střelu z pětatřiceti metrů, jenže míč poslal hodně velde branky. Tak už to bývá. Buď je z toho výstavní branka nebo jde míč až na galerii.

15

Porto si také trošku koledovalo, když Marchesín rozehrál nakrátko a míč mu byl vrácen. Ale včas stihl odkopnout balon pryč.

14

Další faul Porta, nyní se ho dopustil Otávio na Payeta, jenž před chvíli neproměnil penaltu. Ovšem po chvilce se k míči dostali domácí a odkop od branky provede Agustín Marchesín.

12

Corona se nyní skluzem snažil odebrat míč Ćaleta-Carovi a sám si přivodil újmu. Bek Olympique ve snaze vyhnout se sáňkám nadskočil, což se mu zaprvé stejně nepodařilo a zadruhé kolíky odpadl na stehno Corony.

12

Aktivní záložník Corona nemůže nyní pokračovat ve snažen, neboť byl lapen v ofsajdu.

10

Stav je stále nerozhodný. Dimitri Payet mířil ze svého pohledu do pravé šibenice, ale branku překopl!

10

Tohle je hodně nešťastný moment pro hráče, který v Portu hostuje z Chelsea a dnes zaskakuje za Pepeho.

9
Důležité

Po faulu Malanga Sarra na Floriana Thauvina budou hosté kopat penaltu!

8

Napodruhé to už francouzskému týmu vyšlo, avšak centr Sansona neznamenal pro obranu Porta žádné nebezpečí.

7

Olympique se snaží o akci po pravé straně, avšak tam se nikdo nezabízel.

6

Už před tímto zápasem nebyla pozice André Villase-Boase příliš jistá, takže aby se chatrná židle pod portugalským trenérem Marseille zase více nezakymácela.

4

Po přihrávce Sarra se ještě domácí k přímému ohrožení branky nedostali. Ale další akce už gól přinesla. Jesús Manuel Corona chtěl projít přes tři hráče do vápna a prvně to nevypadalo, že se mu průnik podaří. Jenže od bránícího Sansona se balon k Coronovi opět odrazil a ten dal z levé strany vápna výbornou přihrávku pod sebe. K míči se nedostal ani brankář Mandanda, ani obránce Ćaleta-Car a volný MOUSSA MAREGA snadno doklepl míč do sítě. Asistence: Jesús Manuel Corona.

4

Malang Sarr, jenž dnes v obraně zastupuje absentujícího Pepeho, rozehrál dopředu na své spoluhráče.

3

K míči se dostal také Agustín Marchesín, jenž si vyskočil na odražený balon a pevně jej sevřel v rukou.

2

Nyní už si Mandanda trošku zahrával, když na poslední chvíli odehrál míč před dotírajícím Luisem Díazem. Ten vzápětí doběhl i Álvara Gonzáleze a u levé lajny jej fauloval.

2

Jesús Manuel Corona byl přišlápnut Sansonem a u míče tak zůstanou domácí hráči.

2

Porto ukořistilo míč ve středu hřiště, ale Moussa Marega se na středovém kruhu k přihrávce nedostal. Hosté nekompromisně odkopli tým do zámezí.

1

Steve Mandanda si poprvé osahal míč. Ke kapitánovi hostí šla od jeho stoperů malá domů.

1

Utkání právě začalo.

Oba týmy už jsou na prázdném stadionu připraveny na výkop.

Úvodní sestavy:

FC Porto: Marchesín – Manafá, Mbemba, M. Sarr, Sanusi – Otávio, Uribe, S. Oliveira (C) – J. M. Corona, Marega, Díaz.
Náhradníci: D. Costa – Leite, N'Diaye, Taremí, Nakadžima, Grujić, Baró, Mário, Toni Martínez, Evanilson, Nanú, Vieira.

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Sakaj, Álvaro González, Ćaleta-Car, Amavi – M. Sanson, Kamara, Rongier, Payet – Thauvin, Benedetto.
Náhradníci: Ngapandouetnbu, Pelé – Balerdi, Strootman, Henrique, Cuisance, Gueye, Aké, Chauí, Germain, Perrin.

Rozhodčí: Antonio Mateu Lahoz – Pau Cebrián Devis, Roberto del Palomar (vš. Španělsko).

Rozhodčí:
Hlavním sudím zápasu bude třiačtyřicetiletý španělský sudí Antonio Mateu Lahoz. Jeho debut v první španělské lize se datuje k 13.9.2008 a o tři roky později se dostal na listinu FIFA rozhodčích. V Lize mistrů včetně kvalifikací rozhodoval již 37 zápasů, ve kterých dal 151 žlutých karet a tři červené (ve všech případech po dvou žlutých kartách) a nařídil devět pokutových kopů. V Evropské lize přidal dalších 25 zápasů. Již řídil také evropské kvalifikace, jako např. na EURO nebo mistrovství světa a také dbal na pravidla při play-off kvalifikace na světový šampionát. Velkým milníkem v jeho kariéře jsou jistě také olympijské hry nebo mistrovství světa 2018, kde se zúčastnil dvou zápasy.

Na čarách mu budou pomáhat krajani Pau Cebrián Devis a Roberto del Palomar. Doplňme ještě, že čtvrtým sudím je Xavier Estrada Fernandez a u videa budou pomáhat Alejandro Hernández a Ricardo de Burgos Bengoechea. Tedy kompletní španělská sestava.

Vzájemné zápasy:
Oby týmy se proti sobě naposled utkali v roce 2013, kdy tehdy v přáteláku vyhrálo Porto doma nad Marseille 3:0. Měření sil v soutěži a přímo v Champions League se datuje ještě dalších šest let zpět. V základní skupině přišla na francouzské půdě nejprve remíza 1:1, poté Porto doma udolalo soupeře výsledkem 2:1.

Před sedmnácti lety, také v základní skupině, se urodily dvě výhry Porta. Nejprve Olympique i s později hvězdným Didierem Drogbou nestačilo doma na Porto výsledkem 2:3 a poté portugalský klub vyhrál doma 1:0 gólem Aleničeva.

Porto má vůbec v evropských pohárových soutěžích proti francouzským týmům parádní bilanci. Od roku 1964 hrál portugalský velkoklub proti týmům ze země galského kohouta hned jednadvacetkrát s bilancí 11 výher, 5 remíz a 5 porážek při skóre 34:17.

Památná je výhra ve finále Ligy mistrů ročníku 2003/2004, kdy Porto zdolalo AS Monaco v Gelsenkirchenu 3:0.

Olympique Marseille:
Tradiční francouzský tým postoupil do Ligy mistrů z domácí soutěže také přímo, jelikož skončil na druhém místě, když za vítězným Paris St. Germain zaostal o 12 bodů. Do Ligy mistrů se tak vrátil po sedmi letech. Pokud však Olympique chce, aby jeho letošní anabáze v milionářské soutěži netrvala jen šest základních kol, musí již bodovat. Marseille totiž nejprve podlehlo na hřišti Olympiakosu 0:1 a poté doma nedostalo žádnou šanci od Manchesteru City a po nedobrém výkonu prohrálo 0:3.

Ani v domácí lize to od Olympique není úplně nejlepší, jelikož po osmi odehraných zápasech ztrácí na vedoucí Paris St. Germain již šest bodů. Nyní tak na Francouze čeká klíčový dvojzápas, který jim buď dá naději na postup nebo definitivně zarazí účast Marseille v jarní fázi Ligy mistrů.

FC Porto:
Portugalský tým, který nemusel do Ligy mistrů přes náročné kvalifikace, ale jako vítěz domácí soutěže si zajistil přímý postup, nevstoupil do soutěže dobře. Na hřišti Manchesteru City sice Porto od čtrnácté minuty vedlo, ovšem za šest minut bylo srovnáno a v polovině druhé půlky během osmi minut otočili Citizens stav ve svůj prospěch. Porto tak muselo ve druhém utkání bezpodmínečně vyhrát, aby si uchovalo postupové naděje. A to se povedlo. Mistr Portugalska šel v jedenácté minutě do vedení a ačkoliv měl Olympiakos šance, gól nedal. Naopak i díky výbornému výkonu gólmana Marchesína vyhrál 2:0, když v závěru přidal pojistku Sérgio Oliveira.

Úterní zápas tak bude pro oba celky velmi důležitý. Už jen z toho důvodu, že Porto má spolu s Olympiakosem tři body a bojuje o druhé místo v tabulce, kdežto na kontě Marseille je jedna velká nula.

Sporting – Porto 2:2.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u třetího hracího dne nejlepší evropské fotbalové soutěže – Ligy mistrů! Během třetího týdne je na programu již třetí kolo a pomalu se začíná lámat postupové zrno od plev. V rámci skupiny C si budou chtít zajistit další důležité body týmy FC Porta a Olympique Marseille. který proti sobě nastoupí od 21 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.