To už je z utkání Bayernu Mnichov s Lokomotivem Moskva vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera.

Fauly: 14:10.

Bayern dnes pouze potvrdil dominanci v základní skupině A. Vítězstvím nad Lokomotivem končí na první pozici se ziskem šestnácti bodů, když ztratil pouze remízou s Atléticem. Právě madridský celek dnes zvládl těžký souboj na trávníku Salcburku a po výhře 2:0 se může těšit na play off Ligy mistrů.

Boateng
69. min Richards
4 Süle
Süle
19 Davies
Davies
69. min Hernández
22 Roca
Roca
Goretzka
61. min Musiala
10 Sané
Sané
85. min Stiller
25 Müller
Müller
46. min Gnabry

Rybčinskij
88. min Siljanov
Ignatěv
Magkejev
Mirančuk
25 Kamano
Kamano
76. min Josifov
19 Éder
Éder

Rozhodčí: Schärer – De Almeida, Erni (vš. SUI)

• 68Josifov

Tři nastavené minuty jsou minulostí a tak hlavní sudí Schärer naposledl foukl do píšťalky. Bayern Mnichov na domácím trávníku vítězí nad Lokomotivem Moskva 2:0!

Podle předpokladů byl mnichovský gigant od samého úvodu zápasu aktivnějším týmem. Územní převaha však dlouho nevedla k jedinému pokusu směrem na ruského gólmana Guilermeho. Až po půlhodině hry se ocitl s míčem u nohy v nadějné pozici Douglas Costa, ale jeho pokus levou nohou zneškodnil hostující brankář. Také Manuel Neuer čelil v prvním poločase pouze jediné přesné střele. Rybusovu dělovku však dokázal lehce vyrazit před sebe. Před minut před přestávkou byl nejblíže změně stavu Thomas Müller, ale střelou z otočky poslal míč pouze do boční sítě.

Po změně stran s příchodem Serge Gnabryho, který v poločase nahradil Müllera dokázal domácí tým výrazně přidat v tempu. V 52. minutě ještě Süle hlavičkoval po rohovém kopu jen do prostoru, kde byl Guilherme. Následně hostující gólman zlikvidoval i patičku Choupo-Motinga a zázrakem neskončila gólem ani šance Gnabryho. Až po hodině hry přišel parádní Costův centr na hlavu Niklase Süleho a ten poprvé rozvlnil síť. Deset minut před koncem přišla definitivní pojistka, když po přistrčení Gnabryho propálil Guilhermeho Eric Choupo-Moting.

90+3

Konec zápasu.

90+3

Eric Choupo-Moting už mohl centrovat, ale ještě zasekl míč ve vápně a tím dal hostům šanci vrátit se do obrany. Následně už přišel jen další útočný faul.

90+2

Gnabry se ještě snažil tělem dostat ve vápně před Ćorluku, ale míč mu utekl a ještě navíc si v souboji s hostujícím kapitánem pomohl přidržením.

90+1

Hlavní rozhodčí Sandro Schärer nastavuje ve druhém poločase tři minuty.

90

Z levé strany postupoval směrem k ose trávníku Serge Gnabry. Po dvou rychlých krocích se rozhodl vystřelit, ale prudkou ránou napálil jen Rajkoviće.

89

Ve středu pole kombinoval Musiala se Stillerem, poté se zapojil také Bouna Sarr, který ale tentokrát místo výpadu do vápna zvolil jen přihrávku zpět.

88

Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Dmitrij Rybčinskij, přichází Alexander Siljanov.

87

Eric Choupo-Moting se vrátil vypomoci obraně. Ve středu pole tělem odstavil od balonu Ignatěva a domácí mohou pokračovat v klidném závěru zápasu.

86

Hosté se sice snaží v závěru zápasu napadat rozehrávku soupeře, ale Josifov okamžitě po zisku balonu přihrával hodně nepřesně.

85

Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Angelo Stiller.

84

Trenér Bayernu Hans-Dieter Flick chystá v závěru ještě jedno střídání. Za postranní lajnou už se připravuje Stiller.

83

Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Éder je zpět na trávníku a je připraven pokračovat ve hře.

82

Na trávníku zůstal po kontaktu se Sülem Éder. Hrotový útočník hostující celku bude muset být na hrací ploše ošetřen.

80

Bayern právě vstřelil branku!
O vítězství Bayernu je dnes nejspíše rozhodnuto! Po autovém vhazování vyvezl míč Sané, poté Gnabry prostrčil přihrávku přesně do kroku ERICU CHOUPO-MOTINGOVI, který dělovkou pod břevno překonal ruského gólmana.

80

Süle si vyměnil míč s kolegou ze stoperské dvojice Richardsem. Bayern se po divokých minutách snaží hru lehce uklidit delší kombinací ve středu pole.

79

Také Anton Mirančuk měl k dispozici rohový kop. Na první tyči však odvrátil nebezpečí netradiční hlavičkář Leroy Sané. Sám Sané poté spěchal do útoku, ale když už se schylovalo ke střele přišel obranný zákrok Rybuse.

78

Costa znovu hledal centrem od rohového praporku naskakujícího Süleho, ale tentokrát před střelcem zatím jediné dnešní branky sebral míč Guilherme.

77

Tentokrát souhra Sarra se Saném nevyšla podle představ a hosté mohli jít do nebezpečného kontru. Právě Nikita Josifov, který je na trávníku jen několik sekund prchnul obraně, ale na Neuera si nepřišel.

76

Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází François Kamano, přichází Nikita Josifov.

75

Mirančuk posunul míč mezi obránci Rybčinskému. Ten však neměl dostatečnou rychlost a byl dostihnut. Lokomotiv poté zahrál opět jen do ofsajdu.

74

Pohlednou kombinací předvedli Sarr se Saném. Právě Leroy Sané prolétl až do vápna, kde mu ale píchl do balonu Ćorluka a Costův pokus z úhlu už nebyl tak nebezpečný.

73

Manuel Neuer si musel stavět tříčlennou zeď těsně na hranici vápna. K rozehrávce se postavil Maciej Rybus, který nakonec pálil jen metr vedle tyče.

72

Tlak Bayernu v posledních minutách lehce opadává. Guilherme sice nebyl pod tlakem, ale rozehrál jen Rybčinskému do souboje. Poté byl před vápnem faulován Kamano.

71

Po autovém vhazování se otevřel před vápnem prostor Choupo-Motingovi. Nakonec přišla dlouho očekávaná střela, která ale trefila jen stojícího Rajkoviće.

70

Bouna Sarr skvěle nacentroval do pokutového území z pravé strany. Sané nebyl při hlavičce hlídaný, ale svým pokusem jen těsně minul hostující branku.

69

Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Alphonso Davies, přichází Lucas Hernández.

69

Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Jérôme Boateng, přichází Chris Richards.

69
Karty

Saného skluzem obral o míč Rybčinskij a poté přišlo přišlápnutí od domácího hráče, za které dostává žlutou kartu.

68

Exekuci rohového kopu si vzal opět na starost Douglas Costa. Nyní ale přišla rozehrávka do kombinace a Sarr už se k centru do vápna na Süleho nedostal.

67

Hosté se nemohou udržet u balonu na více než několik sekund. Bouna Sarr přihrával Sanému do běhu, poté ale přišel jen obranný zákrok Ćorluky.

66

Střídající Jamal Musiala si hned několikrát vyměnil míč s Costou, ten poté odstrčil Rybuse a chystal se centrovat. Pas do šestnáctky už ale přišel jen po odpískaném faulu.

65

Bayern musel snad poprvé ve druhém poločase do defenzivy. Davies s Costou však odzbrojili Rybčinského ještě před pokutovým územím.

64
Karty

Žlutou kartu vidí také Boateng. Zkušený dvaatřicetiletý stoper nechtěl necht rozběhnout Édera a tak zatáhl ve středu pole za záchrannou brzdu.

63

Bayern se zaslouženě ujímá vedení! Před malou chvílí to domácím ještě po rohovém kopu nevyšlo, ale nyní už se radují. Douglas Costa posadil míč neomylně na hlavu NIKLASE SÜLEHO, který prudkým pokusem nedal šanci Guilermemu.

62

Hosté začínají mít problém s agresivním napadáním. Davies velmi snadno obral o míč rozehrávajícího Ćorluku a moskevští fotbalisté se musí opět zatáhnout do defenzivy.

61

Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Leon Goretzka, přichází Jamal Musiala.

60
Karty

Prvním potrestaným hráčem zápasu je Dmitrij Živogljadov, který při taktickém faulu ve středu pole zatáhl za dres Costu.

60

Ani hodina hry gól nepřinesla. Bayern tedy především ve druhém poločase zvyšuje ofenzivní snažení, ale na skvěle chytajícího Guihermeho si stále nemůže přejít.

59

Marc Roca měl sice u sebe nalepeného Ignatěva, ale i tak se mu podařilo odcentrovat do vápna a nakonec vybojoval pro svůj tým dokonce rohový kop.

58

Jen zázrakem hosté stále drží čisté konto! Davies prolétl do vápna, poté pálil Gnabry ze středu šestnátky, ale Guilherme předvedl bravurní zákrok. Balon se ještě odrazil ke Gnabrymu, který na druhý pokus střílel jen vedle levé tyče.

57

Z místa přestupku centroval do vápna Leroy Sané. Ještě před první tyčí ale odvrátil nebezpečí Rybčinskij. Kontr Živogljadova však nebyl z nejzdařilejších.

56

Bayern i nadále drží míč ve své moci. Sarr kombinoval se Saném a Goretzkou, ale poté přišel tvrdý zákrok Rybuse, kterým poslal právě Goretzku na trávník.

55

Guilherme musel znovu zasahovat! Sanému sice příliš nevyšlo zpracování v pokutovém území, ale ještě dokázal posunout míč k Choupo-Motingovi, který patičkou prověřil hostujícího gólmana.

54

Příchod Gnabryho přece jen osvěžil ofenzivu mnichovského celku. I nyní se střídající záložník zapojil do kombinace, ale přes zhuštěný prostor před vápnem neproklouzl.

53

Eric Choupo-Moting sice u postranní lajny nasadil jesličky Rybusovi, ale dal si míč až příliš daleko od kopačky a toho využil k úspěšné obraně Rajković.

52

První vážnější šance ve druhém poločase. Gnabry zakroutil centr přesně na hlavu osamoceného Süleho, který však z blízkosti poslal zakončení jen do prostoru, kde byl u Guilherme.

51

Serge Gnabry sice kouzlil s míčem v pokutovém území, poté chtěl najít Choupo-Motinga, ale před něj se kluzem dostal Rajković.

50

Ale Ćorlukův nákop skončil jen v moci Boatenga. Hosté si balonu příliš neužili a musí znovu spěchat do obrany. Gnabry však svůj první útok v zápase pozdržel.

49

U středového kruhu se pomohl zatažením za dres Niklas Süle. Hosté tak mohou uklidnit hru rozehrávkou z místa přestupku.

48

Až od stoperské dvojice Süle – Boateng musela vzniknout další akce Bayernu. Rozběhnutému Daviesovi ale ulétl centr daleko a vysoko nad branku soupeře.

47

Po několika tvrdých soubojích vyplaval s balonem u nohy Davies. Přihrávku ale nasměroval jen daleko Choupo-Motinga a přišel faul hrotového útočníka ve službách Bayernu.

46

Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu hostující fotbalisté, ale u balonu se příliš dlouho nezdrželi. Naopak útočit může Bouna Sarr a jeho spoluhráči.

46

Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Serge Gnabry.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně ve 22:01.

Hlavní rozhodčí nenastavil v prvním poločase ani celou minutu a hráči obou celků tak odcházejí do šaten za nerozhodného stavu 0:0.

45+1

První poločas skončil.

45

Souhra Costy se Sarrem přinesla prudký centr, který však skončil jen na hlavě Živogljadova. Nápor Bayernu ještě pokračoval, ale Choupo-Moting byl vytlačen z blízkosti vápna.

44

Minutu před pauzou se zjevil u balonu Leroy Sané. Stále jen čtyřiadvacetiletý křídelník spěchal do vápna, ale na třiceti metrech byl faulován Rajkovićem.

43

Po Müllerově faulu rozehrávali hosté standardní situaci před vápnem Bayernu. Rybusův centr sice našel Ignatěva, ale slabá hlavička neprošla ani k Neuerovi.

42

Rybčinskij dokázal doběhnout na hrací ploše nakopnutý balon od Rybuse. Když už to vypadalo, že se mohl dostat ke střele, tak přišel obranný zákrok Sarra.

41

První poločas pomalu míří ke svému závěru. Bayern sice diktuje tempo utkání, ale v posledních minutách se prosazují do ofenzivy také hostující fotbalisté.

40

Ihned poté se mohli prosadit i domácí. Po Daviesovi převzal míč na hranici vápna Thomas Müller, který se otočil směrem k brance a technickou ránou rozvlnil jen boční síť.

39

Po ztrátě musel faulovat Marc Roca. Rusové velmi rychle rozehráli a téměř nachytali domácí obranu. Kamano v jasné šanci trefil jen soupeře před sebou.

38

Zmatky před pokutovým území využil k zisku míče Bouna Sarr. Obrana Lokomotivu však ale s lehkostí odvrací jeden centr za druhým.

37

Goretzka se vrátil pro balon až mezi vlastní stopery. Domácí ale nejsou v takovém pohybu, aby si vytvořili rychlým kontrem výhodu.

36

Davies přihrával do pohybu Müllerovi. Následný centr do pokutového území si opět před neviditelným Choupo-Motingem stáhl do rukavic Guilherme.

35

Velmi lehce se protáhl do pokutového území Maciej Rybus. Z velkého úhlu poslal prudký pokus směrem na Neuera, ale německý reprezentant vyboxoval balon před sebe.

35

Hned několikrát si vyměnili míč Roca se Saném. Právě posila z Manchesteru City však nedokázala lépe přihrát Müllerovi a domácí se museli stahovat do obrany.

34

Hosté jsou směrem dopředu zatím zcela bezzubí. Mirančukova bídná střela z velké dálky nemohla Manuela Neuera vystrašit.

33

Po Müllerově náběhu na pravé straně přišel sice centr do vápna, ale k balonu se vyšrouboval nejvýše ze všech hostující brankář Guilherme.

32

Také Rusové mířili do útoku. Ignatěv si našel pas Mirančuka, ale před šestnáctkou nedokázal obhodit velmi rychlého Daviese.

31

Až do vápna prolétl s míčem u nohy Niklas Süle. Po prvotním úspěchu hostující obrany mohl ještě v akci pokračovat Douglas Costa, který pálil na Guilhermeho. Těsně před brankářem Lokomotivu nebyl k hlavičce Müllera, ale na míč už nedosáhl.

30

Ani půlhodina hry nepřinesla jedinou střelu na branku. Domácí sice nyní kombinovali na pravé straně, ale ani souhra Sarra s Rocou úspěch nepřinesla.

29

Mirančukova pobídka na Rybčinského neměla daleko od dokonalosti. Balon však odskočil od nakropeného trávníku až k Neuerovi, který tak byl u hracího předmětu o něco dříve.

28

Do defenzivy zapracoval i Müller. Po další ztrátě už ale mohl kombinovat Vladislav Ignatěv, který však nadějným pasem nenašel Édera, který by už šel sám na Neuera.

27

Akce ještě pokračovala. Ve zhuštěném prostoru propadl balon k Sanému, který však znovu nezamířil přesně mezi tři tyče a tak bude rozehrávat Guilherme.

26

Zatím nejaktivnějším hráčem zápasu je Alphonso Davies. Právě mladý Kanaďan našel nehlídaného Sarra, který však z kroku napálil jen stojícího Rybuse.

25

Před vlastním pokutovým územím zaváhal při rozehrávce Rybčinskij. Už už to vypadalo, že by se Müller mohl odhodlat ke střele, ale ani další možnost Guilhermeho neohrozila.

24

Ke slovu se dostali také hosté. Mirančuk hledal nabíhajícího Ignatěva, ale přihrávka nebyla dostatečně přesná a Sarr se stačil pro balon otočit a ještě získat faul.

23

Územní převaha Bayernu sice roste, ale domácí se ne a ne dostat do vyložené brankové příležitosti. Nyní pálil z nepřipravené pozice Bouna Sarr vysoko na tribunu.

22

Müller přihrával mezi nohama bránícího Rajkoviće Goretzkovi, ale před pokutovým územím stačil získat míč ve prospěch Lokomotivu Ćorluka.

21

Costu zradilo ve vápně zpracování. Hosté se pokusili o bleskový kontr. Dlouhý nákop našel rozběhnutého Kamana, který ještě chtěl najít Édera, ale ten byl strážen Boatengem.

20

Podobný útok předvedl z pravé strany i Leroy Sané. Navedl si míč na levačku, ale zamířil mizerně vysoko nad branku moskevského gólmana.

19

Davies to vzal tentokrát na sebe. Z levé strany postupoval do vápna, kličkou si udělal prostor ke střele, ale z hranice šestnáctky napálil jen soupeře před sebou.

19

O agresivní napadání se postarali Costa se Saném. Rajković pod tlakem poslal přihrávku jen Ignatěvovi do souboje, který vyzněl o poznání lépe pro Rocu.

18

Thomas Müller se objevil s míčem na pravém kraji. Ani zkušený ofenzivní záložník nedokázal odcentrovat přesně na hlavu Choupo-Motinga.

17

Přetažený Sarrův centr skončil na hrudníku Costy, který byl ale zaskočen, že se míč dostal až k němu a nebyl připraven zakončovat. Po krkolomném zpracování odpálil balon do bezpečí Rajković.

16

Ćorlukova rozehrávka zamířila pouze za postranní lajnu a tak mohli vhazovat domácí. Tentokrát si pomohl lehkým přidržením Saného Maciej Rybus.

15

Také Leroy Sané se snažil přihrávat směrem na Müllera, ale nebyl vůbec přesný a po ztrátě musel sáhnout jen k nedovolenému zákroku. Na trávníku skončil Magkejev.

14

Parádní sprint směrem do obrany předvedl Davies. Rybčinského dokázal doběhnout za malou chvíli a za pomoci Boatenga zastavili nebezpečný únik ještě daleko od Neuera.

13

Od Thomase Müllera putoval míč k Sarrovi. Také Marco Roca se zapojil do kombinace, ale než čtyřiadvacetiletý Španěl vymyslel přihrávku do vápna, tak se obrana Lokomotivu stačila stáhnout.

12

Rybčinskij vybojoval rohový kop na Rocovi. Před Neuera centroval Mirančuk, ale ani ruskému celku se nepodařilo zakončit. Éder se navíc znovu ocitl v ofsajdu.

11

Od rohového praporku rozehrával opět Costa. Po přihrávce k Sarrovi přilétl balon do pokutového území, kde se však Süle proti výrazné přesile neprosadil k hlavičce.

11

Souboj rychlíků nyní vyzněl lépe pro Daviese, Kamano musel hbitě zpět na nohy, aby následně zablokoval centr na rohový kop.

10

Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nepřinesla. Bayern sice povětšinou kontroluje hru, ale na dostřel hostující branky se ještě nedostal.

9

Opatrný úvod zápasu pokračuje. Ignatěv bojoval o balon s Daviesem, poté dokázal přihrát Mirančukovi, ale to už byla obrana Bayernu na svých místech a navíc je pískán další ofsajd Kamanovi.

8

S Daviesem spolupracoval Goretzka a domácí přesunuli hru až na pravou stranu k Sarrovi. Nakonec je odmáván ofsajd i na domácí straně a to Müllerovi.

7

Rybčinskij vhodil míč do hry zpoza postranní lajny, poté byla domácí obrana zaskočena vysokým nákopem, který si tělem stáhl do pohybu Éder, ale nakonec se píská pouze ofsajd.

6

První rohový kop rozehrával Douglas Costa, jeho centr však na první tyči nedokázal Müller lépe usměrnit na Guilhermeho. Rozehrávat tak může hostující gólman.

6

Už už to vypadalo, že se na útočnou polovinu s míčem mohli dostat i Rusové. Dlouhý pas Živogljadova však nedokázal u postranní lajny zachytit ani rychlý Rybus.

5

Eric Choupo-Moting sice skončil po kontaktu s Ignatěvem na trávníku, ale hlavní rozhodčí byl zákroku velmi blízko a nechal hru pokračovat bez přerušení. Akci mohl posunout Müller, ale jeho prostrkávačka do vápna už Costu nenašla.

4

Tentokrát už přilétl do vápna Lokomotivu nebezpečnější centr. Sarr hledal v prostoru kolem penalty Müllera, který ale celou situaci přeběhl a v krkolomném postavení již nedokázal zakončit směrem na hostující bránu.

3

Opět byl u balonu uzdravený Alphonso Davies. Stále jen dvacetiletý bek ale tentokrát místo centru zvolil přenesení hry přes celou šířku až k Sarrovi.

2

Ve středu pole zabojoval o balon Marc Roca. Bayern se okamžitě tlačí do útoku. Daviesův prudký centr však odvrátil hostující kapitán Ćorluka.

1

Jako první se v dnešním utkání dotkl balonu domácí útočník Eric Choupo-Moting. Následně se pokoušel o první útok po pravé straně Sarr, který ale přes Rybuse do šance neprošel.

1

Utkání právě začalo.

Hlavní rozhodčí Sandro Schärer ze Švýcarska již se svými asistenty přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Závěrečný šestý zápas v základní skupině pro oba týmy může za několik málo okamžiků začít.

Úvodní sestavy:

Bayern Mnichov: Neuer (C) – B. Sarr, J. Boateng, Süle, A. Davies – Roca, Goretzka – Sané, T. Müller, Costa – Choupo-Moting.
Náhradníci: Nübel – Pavard, Gnabry, Lucas Hernández, Coman, Stiller, Richards, Musiala, Zaiser, Akwo Arrey-Mbi.

FK Lokomotiv Moskva: Guilherme – Živogljadov, Ćorluka (C), S. Rajković, Rybus – Rybčinskij, Ignatěv, Magkejev, An. Mirančuk, Kamano – Éder.
Náhradníci: Savin, Kočenkov – Lyscov, Siljanov, Josifov.

Rozhodčí: Schärer – De Almeida, Erni (vš. SUI).

První vzájemný zápas v základní skupině A

27.10.2020
FK Lokomotiv Moskva – Bayern Mnichov 1:2

Branky: 70. An. Mirančuk (Luís) – 13. Goretzka (Pavard), 79. Kimmich (Javi Martínez)

Fauly: 11:15.

FK Lokomotiv Moskva: Guilherme – Živogljadov, Ćorluka (C) (46. S. Rajković), Cerqueira, Rybus – Ignatěv (76. Žemaletdinov), Kulikov (89. Lisakovič), An. Mirančuk – Krychowiak, Smolov (75. Rybčinskij) – Luís.

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Pavard, Süle, Alaba, Lucas Hernández – Kimmich, Goretzka (46. Javi Martínez) – T. Müller (46. Gnabry), Tolisso, Coman (69. Costa) – Lewandowski.

Bayern to před šesti týdny v Moskvě neměl vůbec jednoduché. Velkou územní převahu přetavil jen ve čtyři střely směrem na branku. Německého giganta sice již v úvodu zápasu poslal do vedení Leon Goretzka, ale Bayernu se nepodařilo odskočit na větší rozdíl a tak dvacet minut před koncem srovnal krok Anton Mirančuk. Poslední slovo měl ale přece jen favorit, když po otočce před vápnem zavěsil do sítě Joshua Kimmich.

Základní skupina A

Již po čtyřech odehraných kolech bylo jasné, že první místo ve skupině obsadí Bayern. To o druhé postupují místo se ještě strhne boj. Salcburk potřebuje v domácím prostředí zvítězit nad Atléticem, to madridskému celku stačí i nerozhodný výsledek. To Lokomotiv již má cestu do play off Ligy mistrů zavřenou, může však ještě pomýšlet na Evropskou ligu, to by však musel porazit Bayern a ještě doufat v zaváhání Salcburku.

Rozhodčí

Hlavním arbitrem duelu mezi Bayernem Mnichov a Lokomotivem Moskva je Švýcar Sandro Schärer. Na čarách budou teprve dvaatřicetiletému rozhodčímu pomáhat krajané Stephane De Almeida a Jonas Erni. Čtvrtým sudím je poté Alain Bieri také ze Švýcarska. U videa poté bude vše kontrolovat Ital Massimiliano Irrati.

Sandro Schärer řídil v loňském ročníku Evropské ligy hned tři zápasy základních skupin. Švýcarský rozhodčí byl u duelů Arsenal – Standard Lutych (4:0), Wolfsberger – Basaksehir (0:3) a Manchester United – AZ Alkmaar (4:0). V minulosti rozhodoval třeba semifinále juniorské Ligy mistrů nebo kvalifikační zápas o evropský šampionát Bosna a Hercegovina – Itálie.

Bayern je v roce 2020 excelentní. Za téměř jedenáct kompletních měsíců prohrál jeden jediný soutěžní zápas! Bezpečně si v Bundeslize došel již pro osmý titul v řadě. Navíc přidal i triumf v domácím poháru a co víc, ani v milionářské Lize mistrů nenašel zdatného soupeře, když finále proti PSG rozhodl jedinou trefou Kingsley Coman.

Trenér Hans Flick má k dispozici dlouholeté opory Neuera, Müllera nebo Lewandowského, ale dravé mládí v podobě beka Alphonso Daviese nebo teprve sedmnáctiletého Jamala Musialy.

Také v nové sezoně Bayern šlape. Sice již ve druhém kole nejvyšší německé soutěže senzačně prohrál 1:4 v Hoffenheimu, ale od té doby v Bundeslize ztratil další body pouze v duelu s Werderem Brémy a o víkendu také v souboji s Lipskem a vyšvihl se o bod přes Leverkusenem na samotné čelo tabulky.

V Lize mistrů bylo již po čtyřech zápasech jasné, že obhájce titulu postoupí z první pozice. Na úvod totiž rozstřílel 4:0 silné Atlético Madrid, poté přišlo těsné vítězství 2:1 v Moskvě s místním Lokomotivem. V duelech se Salcburkem byl Bayern dominantní, nejprve si přivezl z Rakouska vysokou výhru 6:2, aby poté v domácím prostředí zvítězil 3:1. V minulém týdnu již s jistotou konečné první pozice dal trenér Flick volno největších hvězdám v čele s Lewandowským, Neuerem nebo Goretzkou. I tak měl Bayern výrazně vyšší držení míče než v plné sestavě hrající Atlético, zápas nakonec skončil po gólech Félixe a Müllera smírně 1:1.

Moskevský Lokomotiv především díky vydařené jarní části, ve které ani jednou nepoznal hořkost porážky, skončil v ruské Premier Lize na konečné druhé pozici, ale s obrovskou patnáctibodovou ztrátou na mistrovský Zenit. Právě v jarní části Lokomotiv sbíral body jak na běžícím pásu, když hned šestkrát zvítězil a k tomu přidal ještě pět nerozhodných výsledků. O trofej si to Lokomotiv proti Zenitu rozdal i v Superpoháru, ale na zásahy Dzjuby a Ozdojeva dokázal za moskevský klub odpovědět pouze Ćorluka.

To v novém ročníku nejvyšší ruské soutěže Lokomotiv zaostává. Po sedmnácti odehraných kolech je až na šestém místě a ztrácí na vedoucí Zenit sedm bodů. O víkendu si ale Lokomotiv poradil na domácí půdě s Kazaní 3:1, když hned o dva góly se postaral Ignatěv.

V Lize mistrů ještě Lokomotiv nezvítězil a se ziskem třech bodů se zatím krčí na poslední čtvrté pozici. Na úvod sice přišla slibná remíza 2:2 se Salcburkem, poté Moskvané potrápili i Bayern, ale nakonec podlehli 1:2. S madridským velkoklubem Atléticem odehrál Lokomotiv dva vyrovnané souboje a po dvou remízách pomýšlel dokonce na postup. To by ale nesměla přijít klíčová porážka 1:3 na domácí půdě proti Salcburku. Hned v prvním poločase se dvakrát prosadil Beriša, po změně stran sice snížil z penalty Mirančuk, ale závěr si pohlídal hostující Adeyemi.

Krásný středeční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Milionářská Liga mistrů míří k rozuzlení základních skupin. Již jistý vítěz skupiny A Bayern Mnichov na závěr přivítá na domácím trávníku Lokomotiv Moskva.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.