„Nechci na nikoho útočit. Ale mrzí mě, že to odnesla asociace a hráči, kteří do 20. kola krajského přeboru hráli zadarmo, ač měli smlouvy,“ tvrdí. Bez fotbalistů od asociace končil Chmel sezonu v rozkladu a megaostudou 0:24 v Modré, kdy narychlo registroval sportovce „z ulice“.
Pakt s hráčskou asociací vznikl na jaře 2015. „A ze strany vedení Blšan spolupráce fungovala naprosto neskutečně. Každý z hráčů si toho vážil, proto v létě zůstali a měli trpělivost až do začátku listopadu, i když už peníze nedostávali. Již od září byl problém co se týče vyplacení aspoň cesťáků,“ osvětluje Rodinger. „Takže co kluci v práci vydělali, to dávali na chod klubu, aby vůbec mohli jezdit na zápasy. Jenže pak peníze i trpělivost došly.“
Zimní slib vyplacení cestovného podle Rodingera situaci uklidnil, ale jen na chvíli. „Když jsme přijeli do Blšan, zjistili jsme, že všichni dostali pokutu za porážky s Modlany a v Žatci. Já i trenér Marcel Lička jsme přemýšleli, že skončíme. A sedmnáct z dvaceti kluků řeklo, že když nebudeme pokračovat my, tak ani oni,“ vykresluje Rodinger sled událostí. „Klub zjistil, že asi nebude mít hráče, takže pokuty zrušili a my šli do jara ve stejném složení jako na podzim.“ Jenže peníze stále nikde, a tak hrozbu odchodu většina hráčů splnila: „Klub teď dávají ke svazové arbitráži.“
Asociace hráčů sdružuje fotbalisty bez angažmá, v Blšanech se mohli zviditelnit. „Chtěli se dostat s Blšany do třetí ligy, trénovali jsme pětkrát týdně v Praze. Asociace zařídila pomůcky, maséra i fyzioterapeuta. Mrzí mě, jak to dopadlo. Ale totálně respektuju Pepu Němce, je v Blšanech sedm let a drží to nad vodou.“