Nejlepší soutěžící v X-Trade Brokers Cup zhodnotil svůj vklad v minulém týdnu o 808 %

Komerční sdělení   10:47aktualizováno  10:47 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Již první soutěžní týden dokázal přinést některým ze soutěžících vysoké zisky, kterých bylo dosahováno téměř výhradně na komoditních titulech. Z těch se mezi nejoblíbenější zařadily především ropa a zlato, které se vyskytovaly ve 14 %, resp. 10 % ze všech zadaných obchodních pokynů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

První týden soutěže X-Trade Brokers Cup skončil a my již známe první nejúspěšnější muže i ženy z České i Slovenské republiky. V Česku se nejvyššího zhodnocení dočkal pan Hrubý Ladislav, který virtuální vklad 10 000 EUR zhodnotil o 724 %, zatímco ženám vládla paní Pajková Věra (576 %). Na Slovensku dosáhl nejlepšího zhodnocení pan Barcík Vladimír (669 %), zatímco mezi ženami byla nejúspěšnější paní Holienčinová Zuzana (808 %).

Všichni čtyři výše zmínění se stávají výherci moderního telekomunikačního zařízení HTC Touch Diamond2, které budeme rozdělovat i v nadcházejících třech týdnech vždy mezi nejlepšího muže i ženu z Česka a Slovenska. Jen jeden ze soutěžících se však může stát absolutním výhercem a získat luxusní vůz Porche Cayman, který připadne tomu, kdo v průběhu čtyř soutěžních týdnů dokáže nejlépe zhodnotit virtuální vklad 10 000 EUR.

Volatilita na obou z těchto komoditách byla lákavá pro všechny, kteří rádi riskují, což se tentokrát týkalo zejména ceny zlata. Ta totiž v minulém týdnu vystoupala na své rekordní maximum a jen od pondělí do čtvrtka vzrostla o 60 USD až na 1 061 USD/Oz. Oběma komoditám přitom v růstu pomáhal slabý dolar, který doplácel mj. na sílící spekulace, že by se některé z geopoliticky významných krajin mohly dohodnout na alternativách nahrazení dolaru, jakožto zúčtovací jednotky při obchodování s ropou.

A jaké byly další oblíbené investiční instrumenty tohoto týdne? Jednoznačně nejoblíbenějším zůstává měnový pár EUR/USD, který byl obsažen ve více než pětině ze všech obchodních transakcí. Ten následovaly právě ropa se zlatem a s větším odstupem ještě měnový pár GBP/USD a zemní plyn. Právě zemní plyn byl přitom jednou z nejvíce volatilních komodit posledních dnů, když se jeho cena jen od začátku září zvýšila o skokových 37 %. Není proto náhodou, že je to právě zemní plyn, na kterém byly v minulých dnech realizovány ty nejziskovější obchody, z nichž jeden dokázal vydělat více než 34 000 EUR.

Soutěž X-Trade Brokers Cup si v současnosti prochází svým třetím ročníkem, avšak teprve druhým rokem společně soutěží Češi i Slováci. Chuť Slováků riskovat a vyhrát je přitom vysoká, o čemž svědčí i skutečnost, že ve svém absolutním počtu zatím trochu překvapivě převyšují počty Čechů, když téměř 54 % ze všech registrací pochází právě ze Slovenska. Registrace probíhá až do samotného konce soutěže 30. října a je možná na stránkách www.xtb.cz. Jak navíc ukázal minulý ročník, na přední příčky statistik se dá vyhoupnout i během několika málo dnů.

Obzvláště vhodným časem k tomu, aby obchodníci realizovali zajímavé obchody, přitom může být právě nadcházející týden. Ten zřejmě přinese zvýšenou volatilitu na většině nejvíce obchodovaných instrumentů, a to díky začínající výsledkové sezóně v USA.

Své hospodářské výsledky totiž zveřejní řada velkých amerických bank, což rozhodně nenechá klidnými obchodníky na akciových trzích. Ke zvýšené volatilitě by pak mohla přispět také některá ekonomická data, která budou v nadcházejících dnech přicházet z USA i Evropy. Mezi ta nejzajímavější se zařadí například americké maloobchodní prodeje, na které trhy reagují tradičně velmi nervózně, protože vypovídají o chuti amerických spotřebitelů utrácet, která je klíčová nejen pro americkou ekonomiku, ale také pro řadu Evropských a Asijských zemí.

Příležitostí jak uspět v soutěži je proto celá řada, stejně tak jako možných obchodních strategií. Opatrnějším obchodníkům mohou dobře posloužit akcie, akciové indexy, nebo měnové páry, jejichž volatilita je přeci jen nižší, než v případě rizikovějších komodit. Je proto na každém, zdali se rozhodne vsadit vše na jednu kartu, nebo se k lákavým cenám bude snažit propracovat krok za krokem. Opatrnější strategie jsou zatím hlavně doménou žen, kterých je v soutěži sice pouze 17 %, i tak ale obsazují přední příčky ve statistikách.

Do dalších týdnů přejeme všem soutěžícím hodně úspěchu a spoustu ziskových obchodů.


Autor:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Desítky let v jedné firmě. Kdy je čas se zvednout

Ilustrační snímek

Stejná vrátnice, stejný stůl. Mění se jen kolegové, vedení, podmínky. Proč zůstávají někteří lidé v jedné práci desítky...

Šest zásadních změn, které má přinést novela zákoníku práce

Ilustrační snímek

Chystá se novela zákoníku práce. Co může letos čekat zaměstnance, přibližuje expertka na pracovní právo.

Daňové přiznání za rok 2018: využijte chytré interaktivní formuláře

Ilustrační snímek

Vyplnění daňového přiznání není pouze záležitostí živnostníků a podnikatelů, ale často jej podávají i zaměstnanci....

Pokles cen nemovitostí se zatím nekoná. Podívejte se, kolik stojí byty

ilustrační snímek

Ceny nemovitostí v posledních letech strmě rostly, ale na mnoha místech již narazily na strop a začaly stagnovat. Na...

Vyrábí unikátní dřevěné brýle. A kupodivu nejsou z Číny

„Každou vizuální nebo řemeslnou stránku brýlí jsem tak vždy řešil s opravdovými...

Náhoda v podobě rozbitých dřevěných brýlí změnila třiatřicetiletému Ondřeji Bekovi jeho profesní život vzhůru nohama....

Další z rubriky

Vyplatí se dát peníze do zlata? Ano, ovšem jen za určitých podmínek

Ilustrační snímek

Cena vždy vyletí nahoru, jakmile dojde k další krizi. Vyplatí se dávat peníze do zlata? Odpověď není zdaleka tak...

Investiční apetit Čechů je velký, v kurzu jsou akciové fondy

Ilustrační snímek

Většina konzervativních investic vám dnes moc nevydělá. V případě podílových fondů to ovšem může být jinak. Tedy pokud...

Ekonom: Investiční grály mají nejistou budoucnost. A co Facebook?

Martin Mašát

V posledních letech se staly mediálně vděčnými a opěvovanými aktiva, která si to vůbec nezaslouží. Jejich společným...

Jaké kryptoměny vybrat pro rok 2019? Objeví se nový Bitcoin?

Jaké kryptoměny vybrat pro rok 2019? Objeví se nový Bitcoin?

Kurzy.cz Zásadní otázkou při výběru kryptoměn pro rok 2019, kterou si musí každý investor položit, je, zda bude v roce 2019 stál...

Advantage Consulting, s.r.o.
CONTROLLER SPECIALISTA

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 40 000 - 50 000 Kč

Najdete na iDNES.cz